MX Linux 17.1 – установка і опис дистрибутива

Матеріал сьогодні буде присвячений дистрибутива MX Linux 17.1, який останнім часом набрав певну популярність в рейтингу DistroWatch, тому ми зараз поговоримо про особливості даного дистрибутива, подивимося на скріншоти і, звичайно ж, розглянемо процес установки на жорсткий диск комп’ютера.

Спочатку давайте дізнаємося, що це за дистрибутив, які у нього особливості і чи є недоліки.

Огляд MX Linux

MX Linux – дистрибутив операційної системи Linux, розроблений для звичайних домашніх комп’ютерів, поширюється безкоштовно. Заснований MX Linux на іншому дистрибутиві Linux Debian (Stable). Дистрибутив MX Linux підтримується спільнотою antiX і колишнім спільнотою MEPIS Linux.

В якості графічного оточення використовується середу Xfce, що надає даній системі невеликий розмір і досить хорошу продуктивність, тобто швидку роботу системи.

Випускається MX Linux для двох архітектур: i386 (32 бітна версія) І x86_64 (64 бітна версия).

За замовчуванням до складу дистрибутива включено багато корисних і потрібних додатків, таких як:

  • Браузер Mozilla Firefox;
  • Поштовий клієнт Mozilla Thunderbird;
  • Офісний пакет LibreOffice;
  • Графічний редактор GIMP;
  • Програма для запису дисків Xfburn.

Підтримка Російської мови є, але локалізація залишає бажати кращого, якщо компоненти самого дистрибутива хоч якось (багато просто не перекладено), Але локалізовані, то деякі програми, той же Firefox, Thunderbird і LibreOffice англійською мовою. Тому, після установки потрібно самостійно оновити або встановити потрібні версії додатків на відповідній мові, тобто наприклад, російською (якщо це Вам потрібно). За рахунок цього початківцям користувачам Linux я б не рекомендував починати своє знайомство з даного дистрибутива, але якщо Вам не важко буде встановити, оновити пару додатків, то, звичайно ж, дистрибутив цілком можна використовувати, він досить зручний, красивий, функціональний і, в той водночас, не вимогливий до ресурсів.

Офіційний сайт

Системні вимоги для установки MX Linux

Для того щоб встановити дистрибутив MX Linux потрібно комп’ютер з наступними характеристиками:

  • Процесор i486 Intel або аналог від AMD (рекомендовано i686 Intel або аналог від AMD);
  • 512 МБ оперативної пам’яті (рекомендовано 2 ГБ);
  • Вільного місця на жорсткому диску 5 ГБ (рекомендовано не менше 10 ГБ).

Як я вже сказав, дистрибутив має досить низькі мінімальні системні вимоги, наприклад, у мене система працювала без видимих ​​гальм на характеристиках, які трохи вище мінімальних. Сучасні комп’ютери, як Ви розумієте, мають набагато більш високі характеристики, наприклад, розміром оперативної пам’яті в 2 гігабайти сьогодні нікого не здивуєш. Тому дистрибутив MX Linux, якщо у Вас досить новий комп’ютер, гальмувати точно не буде.

Де завантажити дистрибутив MX Linux?

На поточний момент актуальна версія MX Linux 17.1, ми її і будемо завантажувати. А завантажувати ми її будемо з офіційного сайту, для цього переходимо на сторінку завантаження, ось вона –

Потім можете вибрати дзеркало, з якого завантажити дистрибутив, а можете завантажити торрент файл, я так і роблю (натискаємо по потрібному посиланню 32-bit або 64-bit).

У підсумку Вам потрібно завантажитися ISO образ, який необхідно записати на диск.

Установка MX Linux 17.1

Отже, перед установкою у Вас вже повинен бути диск або завантажувальний USB флешка з записаним чином дистрибутива.

Крок 1

Завантажуємося з диска і потрапляємо в меню, спочатку давайте виберемо мову, для цього натискаємо F2 Language.

І вибираємо потрібну мову.

крок 2

Потім натискаємо перший пункт меню, в моєму випадку «MX-17.1 386 (March 14 2017)».

крок 3

В результаті завантажиться Live версія дистрибутива. Можете подивитися або протестувати її. Для установки на жорсткий диск на робочому столі знайдіть відповідний ярлик і клацніть по ньому.

крок 4

Запуститься програма установки, в першому вікні тиснемо «Next»(як бачите, навіть тут назва деяких кнопок не перекладено).

крок 5

Тут Ви можете розмітити жорсткий диск, якщо дисків декілька, Ви попередньо повинні вибрати потрібний в пункті «використовувати диск». Для автоматичної розмітки диска залишайте все за замовчуванням і тисніть «Next»(я так і роблю, для тестової установки).

Програма установки зажадає підтвердження, тиснемо «Так».

Після цього почнеться установка системи.

крок 6

Далі необхідно встановити завантажувач GRUB, за замовчуванням нам пропонують встановити його в MBR область, так і залишаємо. тиснемо «Next».

Підтверджуємо свої дії, тиснемо «Так».

крок 7

Зараз нам потрібно ввести ім’я комп’ютера, інше, а саме «комп’ютерний домен»І«Робоча група», Якщо немає в цьому особливої ​​потреби, змінювати необов’язково. натискаємо «Next».

крок 8

Тепер нам необхідно налаштувати локалізацію (мовні установки), Годинник і часовий пояс. За замовчуванням все налаштовано нормально, тому якщо Вас все влаштовує, натискаєте «Next».

крок 9

Залишилося тільки створити користувача, для цього придумуємо логін, пароль, а також пароль для суперкористувача, інші опції за бажанням. натискаємо «Next».

крок 10

Установка завершена, тиснемо «Готово».

Потім нам потрібно перезавантажитися без установочного диска, для того щоб почати користуватися MX Linux вже з нашого комп’ютера.

Скріншоти MX Linux 17.1

Екран входу в систему

Робочий стіл

Якщо натиснути правою кнопкою миші на робочому столі, Вам стануть доступні практично всі програми і весь функціонал системи.

Ссылка на основную публикацию