Морфемний розбір слова онлайн

Морфемний розбір – це поділ слова на складові його частини. Частина мови розбирається на корінь, префікс, суфікс, основу, префікс і т. Д. Це дуже важливо для розуміння принципу правопису. Багато правила російської мови будуються на визначенні того, в якій частині слова пишеться та чи інша буква. Наприклад, приставка «Пре» пишеться в слові, коли воно означає високу ступінь якості ( «потішне», «Премудра»).

Правила також будуються на основі того, в якій частині знаходиться буква, з якої виникають труднощі. Так, щоб точно визначити яку саме букву нам вжити в слові (е або о), потрібно зрозуміти, в якій частині вона стоїть. У корені ми напишемо (чорний), не беручи до уваги виключення, а в закінченнях іменників, прислівників і прикметників під наголосом поставимо. Ось тому дуже важливо робити морфемний розбір слова. У цій справі вам буде хорошим помічником словотвірний словник Тихонова (друкований або в онлайн форматі). Для того щоб володіти досконало російською мовою, необхідно прищепити в собі звичку розбирати слова зі словником.

Виконання морфемного розбору за планом

Порядок дій:

 1. Для початку визначте до якої частини мови належить слово, яке передбачається розібрати.
 2. Тепер виділимо основу і закінчення. Щоб визначити закінчення, потрібно слово змінити за родом або відмінками. Частина, яка буде змінюватися – є закінчення, решта – основа. Потрібно не забувати, що все слово може бути основою і не мати закінчення, наприклад, наріччя є незмінною частиною мови.
 3. Тепер визначимо наявність приставки і суфікса. Щоб це зробити потрібно частина мови порівняти з однокореневі.
 4. Переконався, що суфікси і приставки є також і в інших словах. Для цього потрібно підібрати аналогічні слова і порівняти їх.
 5. Виділяємо частини, використовуючи спеціальні графічні позначення.

  План розбору слова на морфеми

Читайте також: Синтаксичний розбір слова.

Кілька прикладів поділу частини мови за складом

 • Лісовий – прикметник, з коренем «Ліс», суфіксом – «Н» і закінченням «Ой».
 • Безробіття – іменник, з приставкою «Без», коренем – «Робіт», суфіксом – «Иц» і закінченням «А».
 • Хворий – іменник, прикметник, з коренем – «Біль», суфіксом – «Н», із закінченням – «Ой».

Розібрати складу будь-якого слова також можуть допомогти різні безкоштовні online-сервіси.

Морфемний розбір слова

Це може бути корисним: Лексичний розбір слова.

Основні положення при морфемном розборі слова онлайн

Щоб виконати грамотно розбір слова за складом, необхідно послідовно виконувати дії. Перш ніж це зробити, необхідно засвоїти певний порядок:

 1. Знайти закінчення. Знайдемо для початку закінчення слова там, де це можна зробити. Щоб знайти закінчення необхідно змінити слово: пиріг – пирогу, закінчення «У». Часто в школі діти помилково починають розбір з визначення кореня. Це неправильний спосіб, тому що є слова, в яких це зробити досить складно, наприклад – з’їм, вийняти. Наприклад, в слові «Вийняти» – корінь замаскувався під суфікс, визначити це можна змінивши на іншу форму виймати, тут корінь -. Для того щоб визначити частини слова і виконати розбір без помилок можна скористатися словником морфем.
 2. Визначення основи. Основа слова – це частина змінюваного слова, яка залишиться після того, як ми відкинемо від нього закінчення. У дієприслівнику і говіркою основою є все слово, тому що вони є незмінними. Морфемний розбір будь-якій частині мови онлайн дасть можливість визначити її походження.
 3. Визначення суфікса. В першу чергу визначають формотворчих суфікси. Щоб це зробити потрібно частина мови порівняти з подібними формами. Потім визначають словотвірні суфікси, щоб стало ясно від якого джерела і за допомогою якого суфікса воно сформувалося. Наприклад, в словах вихователь і вчитель слова утворені за допомогою суфікса «». Використовуючи словник морфемного розбору слова, ви не зможете помилитися у визначенні суфікса. Він допоможе зрозуміти сенс і закони освіти в російській мові.
 4. Знаходження приставки. Для того щоб це зробити, необхідно замінити приставку на подібну. Якщо ви не можете визначити приставку самостійно, вам допоможе спеціальний словник або online-сервіси.
 5. Наступною частиною, яку потрібно визначити, буде корінь. Для цього підберіть кілька однокореневих слів, щоб переконатися в правильності певної морфеми: вовк – вовка – дзига.
 6. Кожна морфема слова має своє графічне позначення. Щоб визначити відповідність графічних позначень можна скористатися словником. При різних ускладненнях при розборі слова вам допоможе Морфемно-орфографічний онлайн-словник.

Також ви можете подивитися відео з цієї теми:

Ссылка на основную публикацию