MobaLiveCD як користуватися

Іноді доводиться створювати образи завантаження на сторонніх носіях: флешках, картах пам’яті, CD / DVD-дисках. Однак, як перевірити коректність роботи створеного завантажувального носія? Як варіант можна спробувати завантажити його через BIOS, потрібну програму або емулятор, тобто віртуальну машину. Правда, дані способи не завжди показують коректні результати і можуть бути трудомісткими у виконанні.

Для цього можна знайти кілька спеціальних програм, в даному випадку розглянемо MobaLiveCD.

Що це за програма

Спеціально для цієї мети була розроблена програма MobaLiveCD, яка дозволяє перевірити коректність запису даних завантажувача на флешки і по можливість запустити його в тестовому режимі. Програма повністю безкоштовна, проста у використанні і має русифіковану версію. Утиліта емулює завантаження, що дозволяє користувачеві не тільки дізнатися, завантажиться чи флешка, але що станеться після завантаження.

Остання функція особливо актуальна, тому що багато користувачів завантажують образи з неофіційних джерел, а різних сторонніх сайтів, де іноді може знаходиться неробочий ПО або зовсім шкідливе.

Як користуватися MobaLiveCD

Інтерфейс програми спочатку англійською мовою, але ви можете завантажити офіційні русифікатори. В цілому, якщо у вас є базове розуміння англійської, то можна розібратися в інтерфейсі і без русифікації.

Розглянемо основні елементи в головному вікні програми:

 • «Install MobaLiveCD’s right-clic association» – переклад «Встановити MobaLiveCD в контекстне меню». Після активації цього пункту в контекстному меню користувача при натисканні правою кнопкою миші по ISO-файлу з’являються елементи програми, що дозволяють швидко запустити перевірку файлу, навіть якщо програма неактивна. Спочатку цей пункт деактивовано, але ви можете його активувати, скориставшись кнопкою «Right -click menu»;
 • «Start directly CD-ROM ISO image file» – переклад «Запустити ISO-образ». Даний пункт відкриває стандартний «Провідник» Windows, де потрібно вибрати ISO-образ для запуску. Після цього образ запускається як звичайний диск з CD-ROM. Завдяки цьому ви можете простежити як поведе себе завантажений з інтернету ISO-файл;
 • «Start directly from a bootable USB drive»«Запуск завантажувального USB-носія / приводу». Чимось схоже на попередній пункт, але тільки замість ISO-образу вам доведеться вибирати і завантажувати в тестовому режимі завантажувальні USB-носії, підключені до комп’ютера. з’явиться «Провідник», де потрібно вибрати флешку для перевірки.

Саме використання програми теж не відрізняється чимось складним. Перед початком роботи обов’язково потрібно підключити до комп’ютера завантажувальний носій, будь то флешка, CD / DVD-диск. Якщо потрібно перевірити якийсь ISO-образ, то подбай про те, щоб він був завантажений на комп’ютер. Запустіть MobaLiveCD від імені адміністратора, а потім за допомогою кнопки «Start directly CD-ROM ISO image file» або «Start directly from a bootable USB drive» протестуйте потрібний елемент.

Читайте також: Чим відкрити файли MDF і MDS Як користуватися UltraISO ImgBurn – огляд програми і як їй користуватися

Для роботи в цій програмі також використовуються «гарячі» клавіші, правда, їх тут небагато:

 • Ctrl + Alt – робить повернення в операційну систему або інше середовище оточення. Актуально в тому випадку, коли запущена установча флешка з якою-небудь ОС в тестовому режимі;
 • Ctrl + Alt + F – інтерфейс програми і тестового середовища переходить в повноекранний режим. Це ж поєднання клавіш використовується для виходу з повноекранного режиму.

Робота з ISO-образом в MobaLiveCD

Розглянемо на прикладі з ISO-образом диска програми Acronis True Image з Windows PE процес роботи з образами дисків в MobaLiveCD:

 1. У головному вікні програми натисніть на кнопку «Start directly CD-ROM ISO image file».
 2. запускається «Провідник» Windows, де потрібно знайти ISO-образ програми для перевірки. Коли знайдете його виділіть його кліком лівої кнопки миші і натисніть «Відкрити».
 3. З’явиться віконце, де запропонують створити віртуальний жорсткий диск для роботи з тестованим ПО. Тут рекомендується відмовитися, так як в даній ситуації створювати віртуальні середовища не потрібно. Також, якщо раптом буде потрібно створення віртуального середовища за допомогою цієї програми, врахуйте, що MobaLiveCD виділяє всього 256 Мб пам’яті на потреби віртуальної миші. Для операційних систем і великих програм це дуже мало.
 4. З’явиться вікно завантаження прог
  рами, що тестується. В даному випадку розглядається Acronis True Image, тому і вигляд завантажувального меню відповідний. Тут можна вибрати певні дії.
 5. На прикладі цього образу ви переконалися, що він завантажується, тому можна закривати програму і повертатися в середу операційної системи. Для цього використовуйте комбінацію клавіш Ctrl + Alt.

Тестування завантажувальної флешки

Тут процес чимось схожий з тестуванням ISO-образу. Для прикладу візьмемо флешку, на яку записаний завантажувальний образ Windows 7 PE:

 1. Запустіть MobaLiveCD від імені адміністратора. У головному вікні програми натисніть по пункту «Start directly from a bootable USB drive».
 2. Утиліта просканує систему на предмет підключених до комп’ютера носіїв. З’явиться віконце, де вам потрібно буде вибрати флешку зі списку. Якщо підключена тільки одна флешка, то вона буде обрана програмою за замовчуванням.
 3. Також з’явиться вікно з пропозицією створити віртуальний диск для ваших потреб. Рекомендується відмовитися від пропозиції.
 4. З’явиться завантажувальний вікно, де вам пропонують встановити деякі програми і запустити Windows 7 PE. Для перевірки працездатності портативної версії Windows запустіть її.
 5. Як бачите, операційна система запустилася, отже, образ, записаний на носії, робочий.

Переваги та недоліки програми

У MobaLiveCD можна виділити як свої переваги, так і недоліки.

переваги:

 • Простий інтерфейс;
 • Можливість перевірити будь-який завантажувальний образ і / або носій;
 • Можливість створити віртуальний диск для тестування роботи дрібних програм;
 • Програма повністю безкоштовна.

недоліки:

 • Інтерфейс англійською мовою;
 • Створюваний віртуальний диск розрахований всього на 256 мегабайт, чого не вистачить для тестового запуску більшості сучасних програм.

MobaLiveCD – це відмінне ПО для перевірки працездатності завантажувальних образів і носіїв. Даною рішення відмінно підійде користувачам, які не надають високі вимоги до перевірки диска.

Ссылка на основную публикацию