Міжрядковий інтервал в ворде і універсальні рекомендації по його установці

Міжрядковий інтервал в ворде встановлюється автоматично і вручну в залежності від того, що необхідно користувачу зараз. Нижче дані універсальні рекомендації по установці інтервалу. Для різних вордівських програм вони не будуть суттєво відрізнятися, оскільки порядок дій скрізь однаковий, а відмінності полягають тільки в місці розташування тієї чи іншої кнопки.

Як зробити інтервал у ворде в ручному режимі

Для зміни міжрядкових відстаней необхідно дотримуватися наступного алгоритму. Виділяємо необхідну для обробки частину тексту. У вкладці «Головна» в групі «Абзац» натискаємо на маленьке віконце праворуч від напису «Абзац». У ньому знаходимо напис «Міжрядковий», тиснемо на стрілочку і в випливаючим переліку вибираємо потрібні показники. Від їх правильної оцінки залежить те, наскільки швидко і правильно ви оформите свій документ.

  1. Одинарний. Застосовується найчастіше, є оптимальним для більшості випадків і використовується як точка відліку для інших інтервалів.
  2. 1,5 рядка. Це так званий полуторний, що представляє собою 1,5 одинарних.
  3. Подвійний. Він визначає відстань між рядками в два одинарних.
  4. «Мінімум». Це та мінімальна простір між рядками, при якому можливо помістити їх так, що вони не будуть зливатися.
  5. «Точно». З його допомогою можна задати фіксований інтервал в пунктах. Він встановлюється в віконці справа за допомогою стрілок.
  6. «Множник». Призначений для встановлення великих проміжків між рядками. Свою назву він отримав тому, що при завданні міжрядкового інтервалу стрілками його розміри збільшуються в рази.

Вибір потрібного варіанту залежить також від величини шрифту і наявності графічного матеріалу. Якщо в тексті є окремі фрагменти або знаки великого розміру, інтервал автоматично збільшується. Часто при заздалегідь заданому інтервалі частина графічного матеріалу, знаків або тексту може бути не видно. Щоб цього не сталося, потрібно враховувати особливості документа і задавати адекватний інтервал.

Установка міжрядкових інтервалів в ворде до всього документа

Якщо однакові значення необхідно встановити до всього тексту, то краще застосовувати набір експрес-стилів, в яких вже містяться потрібні параметри. Через вкладку «Головна» необхідно увійти в групу «Стилі» і натиснути по команді «Змінити стилі». Наведіть курсор на виплив список і клацніть по вибраному вами назвою. Для того щоб з’ясувати, як зробити інтервали в ворде між абзацами, необхідно скористатися функціями стилів і абзацу.

При зміні відстаней між абзацами тільки для частини тексту, можна скористатися функцією «Абзац». Заходьте в нього і міняєте параметри вручну через два віконця під назвами «Перед» і «Після». Найчастіше в них встановлюється нульове значення. Це означає, що між усіма рядками і абзацами буде однакова відстань. Можна зробити ще простіше: поставити галочку у віконці, розташованому нижче. Називається воно: «Не додавати інтервал між абзацами одного стилю». При великий фрагментації тексту межабзацние відстані, звичайно, краще встановлювати вручну, тобто за допомогою спеціально заданих параметрів стосовно виділеної частини.

Межабзацние відстані так само можна регулювати через експрес-стилі. Їх підбір проводиться за описаною вище схемою і за тим же алгоритмом.

Таким чином, міжрядкові і межабзацние відстані встановлюються досить просто, добре регулюються і допомагають досягти бажаного різноманітності в роботі.

Ссылка на основную публикацию