Міні-діаграми в Microsoft Excel

Міні-діаграми вперше з’явилися в Excel 2010 року і з тих пір набирають все більшої популярності. Незважаючи на те, що Міні-діаграми дуже схожі на мініатюрні діаграми, це не одне і те ж і у них трохи різне призначення. У цьому уроці ми познайомимо Вас з Міні-діаграми і розповімо, як ними користуватися в робочій книзі Excel.

Бувають ситуації, коли необхідно проаналізувати і вивчити залежність в масиві даних Excel, не створюючи повноцінну діаграму. Міні-діаграми – це невеликого розміру діаграми, які поміщаються в одну клітинку. Завдяки їх компактності, можна включити відразу кілька Міні-діаграми в одну робочу книгу.

У деяких джерелах Міні-діаграми називають інфолінія.

типи Міні-діаграми

В Excel існує три типи Міні-діаграми: Міні-діаграми-графік, Міні-діаграми-гістограма і Міні-діаграми виграшу / програшу. Міні-діаграми-графік і Міні-діаграми-гістограма працюють так само, як і звичайні графіки і гістограми. Міні-діаграми виграшу / програшу схожий на стандартну гистограмму, але відображається не величину значення, а яким воно є – позитивним або негативним. Всі три типи Міні-діаграми можуть відображати маркери в важливих місцях, наприклад, максимуми і мінімуми, завдяки цьому їх дуже легко читати.

Для чого використовуються Міні-діаграми?

Міні-діаграми в Excel мають ряд переваг над звичайними діаграмами. Уявіть, що у Вас є таблиця, що складається з 1000 рядків. Стандартна діаграма побудувала б 1000 рядів даних, тобто по одному ряду для кожного рядка. Думаю, не важко здогадатися, що на такий діаграмі буде складно що-небудь знайти. Куди ефективніше для кожного рядка в таблиці Excel створити окремий Міні-діаграми, який буде розташовуватися поруч з вихідними даними, дозволяючи наочно побачити взаємозв’язок і тенденцію окремо для кожного ряду.

На малюнку нижче можна побачити досить громіздкий графік, в якому важко що-небудь розібрати. Міні-діаграми ж дозволяють чітко відстежити продажу кожного торгового представника.

До того ж Міні-діаграми вигідно застосовувати, коли потрібен простий огляд даних і немає необхідності використовувати громіздкі діаграми з безліччю властивостей і інструментів. При бажанні Ви можете використовувати як звичайні графіки, так і Міні-діаграми для одних і тих же даних.

Створення Міні-діаграми в Excel

Як правило, для кожного ряду даних будується один Міні-діаграми, але при бажанні Ви можете створити будь-яку кількість Міні-діаграми і розмістити їх там, де необхідно. Перший Міні-діаграми найпростіше створити в самому верхньому рядку з даними, а потім, використовуючи маркер автозаповнення, скопіювати його в усі залишилися ряди. У наступному прикладі ми створимо Міні-діаграми-графік, щоб наочно уявити динаміку продажів для кожного торгового представника за певний проміжок часу.

 1. Виділіть комірки, які будуть служити вихідними даними для першого Міні-діаграми. Ми виберемо діапазон B2: G2.
 2. Перейдіть на вкладку вставка і вкажіть потрібний тип Міні-діаграми. Наприклад, Міні-діаграми-графік.
 3. З’явиться діалогове вікно створення Міні-діаграми. Використовуючи миша, виділіть осередок для розміщення Міні-діаграми, а потім натисніть ОК. У нашому випадку ми виберемо осередок H2, посилання на осередок з’явиться в полі діапазон розташування.
 4. Міні-діаграми з’явиться в вибраній комірці.
 5. Натисніть і, утримуючи ліву кнопку миші, перетягніть маркер автозаповнення, щоб скопіювати Міні-діаграми в сусідні осередки.
 6. Міні-діаграми з’являться у всіх рядках таблиці. На наступному малюнку видно, як Міні-діаграми наочно демонструють тенденції продажів для кожного торгового представника за півроку.

Зміна зовнішнього вигляду Міні-діаграми

Скорегувати зовнішній вигляд Міні-діаграми досить просто. Excel пропонує для цих цілей цілий ряд інструментів. Ви можете налаштувати відображення маркерів, задати колір, змінити тип і стиль Міні-діаграми, і багато іншого.

відображення маркерів

Ви можете акцентувати увагу на певних ділянках Міні-діаграми-графіка за допомогою маркерів або точок, тим самим збільшуючи його інформативність. Наприклад, на Міні-діаграми з безліччю великих і малих значень дуже важко зрозуміти, яке з них є максимальним, а яке мінімальним. З увімкненими опціями Максимальна точка і мінімальна точка зробити це набагато простіше.

 1. Виділіть Міні-діаграми, які необхідно змінити. Якщо вони згруповані в сусідніх осередках, то досить виділити будь-який з них, щоб вибрати відразу всю групу.
 2. на вкладці конструктор в групі команд Показати включаємо опції Максимальна точка і мінімальна точка.
 3. Зовнішній вигляд Міні-діаграми буде оновлено.

зміна стилю

 1. Виділіть Міні-діаграми, які необхідно змінити.
 2. на вкладці конструктор натисніть на стрілку меню, що випадає, щоб побачити ще більше стилів.
 3. Виберіть необхідний стиль.
 4. Зовнішній вигляд Міні-діаграми буде оновлено.

зміна типу

 1. Виділіть Міні-діаграми, які необхідно змінити.
 2. на вкладці конструктор виберіть бажаний тип Міні-діаграми. наприклад, Гістограма.
 3. Зовнішній вигляд Міні-діаграми буде оновлено.

Кожен тип Міні-діаграми призначений для певних цілей. Наприклад, Міні-діаграми виграшу / програшу більше підходить для даних, де є позитивні або негативні значення (наприклад, чистий прибуток).

Зміна діапазону відображення

За замовчуванням кожен Міні-діаграми в Excel має такий масштаб, який відповідає максимальному і мінімальному значенню його вихідних даних. Максимальне значення розташовується вгорі осередку, а мінімальне внизу. На жаль, це не демонструє величину значення, якщо порівнювати його з іншими Міні-діаграми. Excel дозволяє змінити зовнішній вигляд Міні-діаграми таким чином, щоб їх можна було порівнювати один з одним.

Як змінити діапазон відображення

 1. Виділіть Міні-діаграми, які необхідно змінити.
 2. на вкладці конструктор виберіть команду ось. З’явиться меню, що випадає.
 3. В параметрах для максимального і мінімального значень по вертикальній осі включите опцію Фіксована для всіх Міні-діаграми.
 4. Міні-діаграми будуть оновлені. Тепер їх можна використовувати, щоб порівняти обсяги продажів між торговими представниками.
Ссылка на основную публикацию