Microsoft припиняє підтримку Microsoft SQL Server 2008 і 2008 R2

Компанія Microsoft оголосила про те, що скоро, а саме 9 липня 2019 року, припинить розширену підтримку однієї з найпопулярніших версій своєї системи управління базами даних – Microsoft SQL Server 2008 і 2008 R2.

Microsoft SQL Server – це система керування базами даних від компанії Microsoft. Вона є однією з найпопулярніших і функціональних систем. Версії SQL Server 2008 і 2008 R2 вийшли в 2008 і 2010 роках відповідно.

SQL Server 2008 і 2008 R2 дійсно стали дуже популярною і потужною платформою для баз даних, я особисто з версією 2008 R2 працював досить довго, і вона мене, безумовно, влаштовувала. Але світ не стоїть на місці, технології розвиваються, Microsoft допрацьовує і впроваджує нові технології в свої продукти, і, як наслідок, виходять нові, ще більш функціональні системи. При цьому здійснювати підтримку «старих»Систем нескінченно компанія не може, до того ж ці системи вже дійсно застаріли і сильно поступаються за можливостями і функціоналом сучасним аналогам.

Тому Microsoft офіційно оголосила, що 9 липня 2019 року припиняє будь-яку підтримку SQL Server 2008 і 2008 R2. Це означає, що ніяких оновлень безпеки, технічної підтримки для цих систем більше не буде.

З одного боку, звичайно ж, сумно, що такі системи залишаться без підтримки (по суті, йдуть на спокій), А з іншого – нас чекають системи, можливості яких просто вражають, наприклад, актуальна на поточний момент версія Microsoft SQL Server 2017 має такий функціонал і таку продуктивність, що 10 років тому і не снилися. Огляд нових можливостей можете подивитися в статті – «Основні нововведення в Microsoft SQL Server 2017».

Компанія Microsoft завчасно повідомляє нас про те, що підтримки більше не буде, і рекомендує вже зараз почати планувати модернізацію своєї інфраструктури в частині обробки і зберігання даних, іншими словами, перейти на новішу версію SQL Server, в якості рекомендацій згадується саме версія SQL Server 2017 .

Важливим моментом тут є те, що серверні операційні системи Windows Server 2008 і 2008 R2 слідом за SQL Server також припинять отримувати оновлення безпеки, тобто 14 січня 2020 року підтримка Windows Server 2008 і 2008 R2 закінчиться. Тому рекомендую Вам почати процес модернізації Вашої інфраструктури, якщо Ви використовуєте перераховані вище операційні системи і системи зберігання даних, так як без оновлень безпеки Ваші системи потенційно стануть вразливими.

Однак якщо Ви не готові модернізувати свій парк серверів, або Ви не встигнете зробити це в строк, Microsoft по закінченню офіційної підтримки пропонує додаткову платну розширену підтримку.

Щоб допомогти нам з планом по модернізації SQL Server, Microsoft розробила додаткові ресурси, які допоможуть нам підготуватися до закінчення підтримки SQL Server 2008 і перейти на більш нові та сучасні системи, ці ресурси Ви можете знайти на офіційній сторінці присвяченій.

Ссылка на основную публикацию