Межі в Ворді: як створити і змінити параметри рамки документа Word

Кожен користувач, що працює в, поступово намагається відточувати наявні навички і прагне до нових знань. Так, рано чи пізно користувач приходить до того, що бажає надати документу акуратність і завершеність. У цьому питанні одним з рішень є правильне додавання кордонів в Ворді.

Правильне оформлення документа

Для додання в Word матеріалу виразності використовують кордону. Такий інструмент можна додавати, як на сторінку, так і в надрукований матеріал або в певні його частини, включаючи графічні об’єкти.

Форматування застосовують до всіх сторін або ж до однієї сторони всіх листів документа, до зазначених сторінок, лише до першої або до всіх, крім першої сторінки.

Межі бувають різного стилю, забарвлення і графічного представлення.

Додати кордон в Word можна за допомогою однойменної кнопки на вкладці «Розмітка сторінки», при цьому можна задати область застосування – для сторінки або всього документа

Завдяки такому помічникові користувач без праці зможе виділити окрему частину документа із загальної інформації. Причому користуватися ним абсолютно нескладно, навіть якщо раніше в цьому не було потреби.

Різні способи форматування

В Ворді, як уже раніше зазначалося, спеціальними інструментами можна позначити практичний будь-яку частину і об’єкт текстового документа. Розглянемо, які основні способи оформлення існують, і для чого кожен з них застосовується:

  1. Оформлення малюнків, таблиць та текстової частини. Щоб додати кордону в Ворді до перерахованих елементів, їх необхідно в першу чергу виділити. На панелі управління в розділі «Фон» слід вибрати кнопку «Кордони сторінки» (Фото 1), після чого в діалоговому вікні необхідно відкрити відповідний розділ, а потім вибрати в полі «Тип» найбільш прийнятний вид. Стиль, окрас і ширину також можна змінити в цьому вікні. Для оформлення окремих сторін виділеної частини, необхідно натиснути на рядок «інша» в розділі «Тип», після чого в зразку слід зазначити бажані боку. Щоб задати точне розташування ліній абзацу щодо всього надрукованого матеріалу, необхідно натиснути на розділ «Застосувати до”, де вибрати параметр «Абзац». Тим же способом можна вказувати таблицю або конкретну її клітку, яку потрібно виділити.
  2. Виділення сторінок. Щоб додати необхідно перейти через панель управління в розділ «Межі». Після того як відкриється в діалоговому вікні вкладка «Сторінка», у вже знайомому поле, потрібно буде вибрати бажаний тип форматування. Для оформлення тільки окремих сторін аркуша слід натиснути команду «інша» в групі «Тип», після чого в «Зразок» можна буде задати необхідні заходи в бажаному місці. Можна прикрасити лист в Ворді художніми рамками допомогою вибору вподобаного малюнка в розділі «Малюнок». Щоб застосовувати оформлення для окремої сторінки необхідно скористатися списком в поле «Застосувати до». А для вказівки необхідного положення, слід скористатися командою «Параметри».
  3. Оформлення графічних об’єктів. Для виділення будь-яких зображень, спочатку їх потрібно розмістити на полотні. Слід натиснути розділ на панелі інструментів «Вставка», де в команді «Ілюстрації» потрібно буде вибрати кнопку «Нове полотно» (Фото 2). Натиснувши правою кнопкою мишки на полотні, в контекстному меню потрібно буде вибрати поле «Формат». У відповідних розділах можна змінити забарвлення, тип і товщину ліній.

Це основні варіанти форматування в Ворді як цілого документа, так і окремих його складових. Причому задані кордону можна в будь-який час змінювати або видаляти.

Ссылка на основную публикацию