Методи виявлення в System Center Configuration Manager SCCM 2012 (3 крок)

– Виявлення користувачів Active Directory

– Виявлення мережевих ресурсів

– Виявлення систем Active Directory

 Для того що б працювати з цими методами відкрийте консоль SCCM2012 перейдіть “Адміністрування- Обзор- Методи виявлення”.

Розберемо всі ці методи.

Heartbeat виявлення.

Метод Heartbeat виявлення є єдиним автоматично включеним при установці Configuration Manager. Працює тільки на комп’ютерах, на яких встановлено клієнт Configuration Manager, це метод дозволяє оновлювати дані з комп’ютерів з встановленим агентом в базу даних сайту SCCM 2012.

Виявлення в лісах Active Directory.

Цей метод використовується для отримання інформації про каталогах лісу AD, сайтів Active Directory, а також IP-підмереж. За допомогою цього методу можна налаштувати автоматичне створення кордону сайту AD і кордонів IP підмереж. Для включення цього способу натискаємо подвійним клацанням на цьому методі або натискайте на ньому правою кнопкою миші і вибираєте «Властивості».Для включення цього методу ставите галочку навпроти Включити виявлення в лісах AD. Якщо встановити галочки в Автоматично створювати кордону сайту AD при їх виявленні і Автоматично створювати межі діапазону IP-адрес IP-підмереж, то SCCM з AD візьме інформацію про ваших сайтах і автоматично в меню Межі створить кордону. У разі, коли ви не включаєте даний метод кордону доведеться створювати вручну (про те як це зробити написано нижче).

Active Directory групи Discovery

Цей метод витягує дані групи безпеки з Active Directory. Включити даний метод можна двічі клацнувши на ньому і встановивши галочку навпроти Включити виявлення груп Active Directory, далі необхідно вказати область виявлення (для цього натискаємо “Додати” і вибираємо “Розташування”).

Прописуємо ім’я і вказуємо область виявлення, натискаємо “Огляд” і позначаємо в якому підрозділі виконувати пошук (можна вказати кілька підрозділів або домен).

 у вкладці Розклад опитування, можна змінити інтервал виявлення і змінити (можна вимкнути) інтервал виявлення змін.

у вкладці параметр вказуємо додаткові настройки, наприклад, що б не витягувати зайву інформацію можна поставити галочку Виявляти тільки ті комп’ютери, які підключалися до домену протягом зазначеного періоду часу – 90 днів.

Active Directory Користувач Discovery

За допомогою цього методу можна отримати інформацію про облікових записів користувачів, такі як ім’я користувача і членство в групі, крім цього можна переглядати необхідні атрибути об’єктів Active Directory.

Включити цей метод можна клацнувши подвійним кліком на цьому методі і встановити галочку “Включити виявлення користувачів Active Directory” і визначивши контейнер, для цього натисніть на зірочку і натиснувши на кнопку “Огляд” вкажіть необхідне підрозділ AD (можна вказати кілька підрозділів, а можна і весь домен)

у вкладці Розклад опитування можете вказати розклад повного виявлення і інтервал виявлення змін.

у вкладці Атрибути Active Directory можете вказати додаткові атрибути для виявлення.

Виявлення мережевих ресурсів

Цей метод на відміну від попередніх отримує інформацію не від Active Directory, а по- протоколу SNMP, інформацію, яку він виявляє в маршрутизаторі Resolution Protocol (ARP) кеш для зазначеної підмережі і DHCP.

Як і попередні методи його можна включити клікнувши на ньому подвійним клацанням або натиснувши правою кнопкою миші і вибравши “Властивості” поставити галочку Включити виявлення мережевих ресурсів.

В Тип виявлення вибираєте яку інформацію ви хочете отримати. Після цього вибираєте швидкість вашої мережі, для зменшення навантаження мережі, можна вибрати повільна мережу.

у вкладці підмережі вкажіть підмережі в яких ви хочете виявити об’єкти.

Домени, в цій вкладці вказуєте домени в яких ви хочете виявити ресурси.

Відповідно у всіх інших вкладках вказуєте ті дані по яких ви хотіли б отримати інформацію в SCCM (SMTP, DHCP).

у вкладці Розклад можна вказати інтервал оновлення інформації, бажано вибрати неробочий час, що б знизити навантаження на мережу.

Виявлення системи Active Directory

Цей метод дає можливість отримувати відомості про комп’ютер, такі як ім’я комп’ютера, IP адреса, сайт Active Directory, а також організаційну одиницю (OU), так само можна отримати певні атрибути об’єктів Active Directory.

Для того, що б включити цю систему натискаємо на ній подвійним кліком, у вікні властивостей ставите галочку Включити виявлення систем Active Directory, після цього вкажіть контейнер в якому буде відбуватися виявлення систем, для цього натисніть на жовту зірочку в вікні Контейнер Active Directory натисніть огляд і виберіть необхідне підрозділ.

 у вкладці Розклад опитування, можете вказати як часто буде виконуватися перевірка.

 у вкладка атрибути AD можете додати додаткові атрибути для виявлення.

 у вкладці параметри, можете виключити комп’ютери які тривалий час не підключалися до домену.

 Для новачків хотів би додати, що включення всіх виявлень відразу може позначитися на швидкості роботи мережі.

В результаті всіх описаних дій ви повинні отримати список користувачів і комп’ютерів.

Для того, що б подивитися знайдених користувачів і комп’ютери в консолі SCCM зайдіть “Активи і соответствія- Обзор- Користувачі / Пристрої”, побачите приблизно наступну картинку (для Пристроїв).

Якщо все пройшло успішно переходимо до наступного кроку.

Ссылка на основную публикацию