Мережевий принтер linux. Налагодження підключення

Задачу, пов’язану з тим, як встановити мережевий принтер linux (наприклад, ОС ubuntu) і провести його налаштування, вирішити не так-то важко, як це може здатися на перший погляд багатьом пересічним користувачам оргтехніки. Незважаючи на те що більшість апаратних засобів в операційних системах Лінукс визначаються і налаштовуються в повністю автоматичному режимі, є кілька периферійних пристроїв, для яких подібна норма не діє. З цієї причини настройка принтера, підключеного до ПК зі встановленою системою ubuntu (Убунту), є необхідністю.

Слід зазначити, що практично всі Linux, в т.ч. і ubuntu мають зручним інструментом, який призначений для виконання налаштування і здійснення управління друкуючим пристроєм. Незважаючи на наявність невеликих відмінностей в GUI в залежності від дистрибутива, використовувати цей інструмент порівняно просто. За ним знаходиться інтерфейс, званий cups (Common Unix Printing System). Саме cups і робить налаштування друкувального девайса і здійснює його роботу в Linux.

Якщо розповідати більш розгалужене, то cups є сервером друку, який разом з комп’ютером є одним мережевим вузлом, які приймають завдання від клієнтів. Складається cups, як правило, з планувальника, диспетчера друку, системи фільтрації і Back-end. Останній елемент cups необхідний для того, щоб виконувати відправку даних на принтер.

Послідовність дій

  • Отже, щоб виконати установку мережевого принтера в Linux, зокрема, ОС ubuntu вам буде потрібно знайти відповідний драйвер для друку. Знайти потрібний інструмент, який здійснює управління друкуючої оргтехнікою не так вже й важко. Наприклад, в ubuntu вам потрібно відкрити розділ з параметрами системи, після чого відкрити пункт «Принтери».
  • У вікні системи, що відповідає за конфігурацію принтера, вам слід натиснути на кнопку додавання, після чого ви побачите свій девайс. Але врахуйте, що часом друкуюча оргтехніка в подібних операційних системах не може бути визначена, в результаті чого вам потрібно буде знайти потрібні драйвера самостійно.
  • Інструмент, який відповідає за настройку друку, покаже вам перелік драйверів для принтерів, після чого вам залишиться вибрати підходящий варіант відповідно до номером моделі. Якщо знайти його не вдасться, то завантажте потрібне ПО по інтернету.
  • Після того як установка принтера (вірніше, його драйверів) буде завершена, можете зробити пробний друк.
  • На наступному етапі вам слід відкрити вікно інструменту, призначеного для виконання налаштувань принтера. Будемо вважати, що налаштований девайс вже підключений до роутера, організуючим локалку між декількома ПК.
  • Натисніть на «Додати», після чого клікніть на «Мережевий принтер». У списку, що розкрився знайдіть і натисніть на пункт, який повинен запустити пошук мережевого девайса.
  • У правій частині вікна перед вами з’являться поля, які вам необхідно заповнити. В поле «Сервер» введіть адресу, за якою, в свою чергу, розташовується друкує девайс. Також заповніть номер порту і запустіть систему пошуку.

Але врахуйте, що принтер, який доданий в локальну мережу, обов’язково повинен мати активовану функцію «Загальний доступ». В іншому випадку, додавання мережевого принтера, нічим вам не допоможе.

В цілому, як бачите, додати принтер мережевого типу в Linux дуже просто і тут не потрібно володіти якимись особливими знаннями. Головне, суворо дотримуватися інструкції. В іншому випадку вам доведеться скористатися послугами майстра або покликати товариша, який володіє необхідним досвідом в цій галузі.

Ссылка на основную публикацию