MEMORY_MANAGEMENT: помилка Windows 10, як виправити синій екран

Всіх, хто цікавиться відсилаємо до Майкрософт. На сторінці answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-windows_install/memory-management-error-windows-10/fa11ce98-bede-451c-9869-570310294576?page=1 активно обговорюється проблема, яка розглядається. Особливо страждають власники ноутбуків. Початкові версії десятки виявляли несумісність з великим переліком обладнання. Але після установки ювілейної версії багато хто може сподіватися позбутися всіх проблем аналогічного спрямування. Помилка MEMORY_MANAGEMENT в ОС Windows 10, що викликає появу синього екрану, пов’язана, як це можна здогадатися з пам’яттю. Однак на практиці власники вирішують свою біду відключенням заліза або установкою патчів на ПО, що викликає проблеми. Отже, будь-який споживач енергії на ПК може спровокувати crash.

Нижче буде наведено короткий перелік відповідей на запитання про те, як виправити проблему. Код помилки MEMORY_MANAGEMENT добре відомий розробникам, тому кожен може сподіватися знайти рішення своїх проблем. Однак і до цього дня люди пишуть, що BSOD з’являється надмірно часто (answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-hardware/windows-10-bsod-memory-management-error/75c9ce56-2555-4c28- a0ff-87724891bf0e). Ми можемо відразу дати рекомендацію: набирайте на гугл «site: microsoft.com MEMORY_MANAGEMENT» і відбирайте найсвіжіші відповіді через Інструменти. Так можна завжди бути в курсі подій.

Проблеми з залізом і ПО

Відомо тільки одне: помилки MEMORY_MANAGEMENT (0x0000001a) виникали ще на Windows 8.1. Сьогодні естафету перехопила десятка. Цікаво, що хоча власники ноутбуків задали сотні питань в ТП і на сайт, до сих (нам не вдалося знайти) немає тлумачного пояснення від офіційних осіб. Ясно одне – проблеми з’являються в двох випадках:

 1. Некоректно написаному ПО (без урахування особливостей управлінням пам’яттю).
 2. Обладнанні, застарілому або з некоректним драйвером.

Проблема відома, широко обговорюються, але питання задаються знову і знову. Отже, єдиного рішення поки що немає.

Що робити не потрібно

 1. Практично нічого не дає відключення автозапуску. Очевидці кажуть, що це даремне заняття.
 2. Запуск MemTest здебільшого не має сенсу, оскільки POST ще на етапі запуску видав би попередження про несправності ОЗУ.
 3. Користувачі кажуть, що оновлення драйверів стандартними засобами нічого не дає. На десятці і так стоять свіжі.

устаткування

З аналізу спілкування користувачів між собою і з ТП стає очевидним, що збої відбуваються десь на рівні драйверів. Тому користувач одного старенького ноутбука запропонував таке рішення:

 • через диспетчер пристроїв відключається все, що тільки можна, залишається мінімум обладнання, необхідний для роботи системи;
 • за ноутбуком (проблема найчастіше виникає саме на мобільних ПК) ведеться спостереження протягом часу, достатнього для локалізації проблеми; користувачі зазвичай з упевненістю говорять: у мене падає кожні 20 хвилин, у мене – через 3 години і так далі;
 • якщо за цей час нічого не сталося, включають один з пристроїв і стежать далі.

Згаданий користувач встановив, що в його випадку виною всьому служив модем на 56 К. Зрозуміло, що сьогодні це мотлох вже мало кого може зацікавити. Так що модем був відключений без розгляду причин. Тут же деякі помітили (без проведення дослідів), що і їм допомогло відключення цього компонента.

На закінчення, юзер наводить свої думки на тему того, що реально довго кожен раз перезавантажувати ПК. Тому пропонує лінійний алгоритм пошуку обладнання. приклад:

 1. Відключено 20 пристроїв.
 2. Якщо після закінчення відведеного часу нічого не сталося, включається перша половина.
 3. Ведеться оцінка результату.
 4. У разі відмови, зміни відкочуються, включається друга половина.
 5. Зрештою, ділячи залишилися пристрої кожен раз приблизно навпіл, можна з’ясувати справжню причину відмови.

Дана проблема виникала кожен раз при перезавантаженні або завершенні роботи. Тут же один користувач зазначив, що те ж саме йому вдалося вирішити шляхом відключення програмного модему (ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BE%D1%84%D1%82-%D0%BC%D0% BE% D0% B4% D0% B5% D0% BC) через Диспетчер пристроїв. Користувач спокусився на малу ціну, але Winmodem його підвів. Втім, юзер швидко локалізував несправність.

Деяким допомагає відключення Card-Reader.

патчі

Користувачі програми NomaDesk стали відзначати, що саме це ПО і є причиною всіх проблем. Мабуть, складний драйвер десь увійшов в конфлікт. З листування між користувачами стало зрозуміло, що офіційний виробник продукції випустив патч, що усуває вильоти. Якщо помітили, що MEMORY_MANAGEMENT – це помилка ПО, зробіть запит розробнику з даного питання.

Користувачі відзначають проблеми з McAfee. При вході в акаунт клієнта виявляється, що сервер створив дублюючий екземпляр для ПК. Потрібно видалити зайве, щоб нормально отримувати оновлення. Помітили це пов’язують даний факт з появою синього екрана і після виконання всіх необхідних операцій на сервері рекомендують перевстановити ПО.

управління енергією

Відомо, що постачальники ноутбуків люблять додати власне ефектне рішення для настройки швидкості роботи ПК і енерговитрат. На жаль, синій екран іноді дає знати, що таке технічне рішення не найкраще. В даному випадку скаржилися користувачі ноутбуків Acer.

Проблема вирішена деінсталяції утиліти ePower. Спробуйте, може бути, саме в цьому і криється причина. Власне управління енергоспоживанням є практично на кожному ноутбуці. Ось ще один аналогічний приклад – невелика програма Gigabyte’s Dynamic Energy Saver Progam. Після її видалення багато позбулися проблеми.

оновлення

Причиною такої поведінки ПК можуть стати поновлення. Серед ранніх пакетів користувачі виділили два проблемних. Цікаво, що проблема вирішувалася через sfc (перевірка цілісності системних файлів). Комп’ютер ніяк не міг пройти тест через scannow, і через dism не відновлюється (це спостерігається порівняно часто і сьогодні). Вивчення питання призвело до того, що винні два пакети:

Їх видалення допомогло вирішити проблему. ПК став проходити тест, вилетів більше не спостерігалося.

Проблема полягала в занадто напруженому використанні вінчестера процесами збору телеметрії Майкрософт і була непереборний. Швидше за все, на сьогоднішній день це вже пофіксити. Ви побачите, що після видалення поновлення знову намагаються встати, і система починає падати. Щоб цього не відбувалося, сховайте непотрібні пакети. Для цього є спеціальна утиліта від Microsoft (можливо, вони теж читають, що написано у них у відповідях). Ось на цій сторінці можна знайти згадане ПО (support.microsoft.com/ru-ru/kb/3073930#bookmark-1607).

Установка не потрібно. Просто знайдіть проблемні пакети, а потім виберіть їх, щоб приховати.

У зв’язку з цим хотілося б зазначити, що зареєстрований принаймні один випадок, коли збій давало ПО NVidia Experience. Це додаткова утиліта, яка прискорює гри і придатна тільки для потужних ПК. Спробуйте деінсталювати її, якщо є.

Через що виникає синій екран

Зрозуміло, що причина викликана системні проблемами. Так, наприклад, для Windows 8 її пропонують вирішити почерговим опробування драйверів (answers.microsoft.com/ru-ru/windows/forum/windows8_1-update/%D0%BE%D1%88%D0%B8%D0%B1%D0 % BA% D0% B0-memory / 78d6d856-8505-43a8-a9d7-8b661c43ac05) і виключенням негідних при наявності такої можливості. Як правильно висловився один з учасників обговорення, ми заплатили гроші за те, щоб система працювала, а не за те, щоб «смоктати». І якщо при перезавантаженні, при виключенні пам’ять дає збій, Майкрософт повинна це вирішити.

Ссылка на основную публикацию