Матрона Московська – батьківщина Матрони

Вітаю дорогі читачі блогу
Пропоную прочитати статтю про моє невеликому чарівну подорож.
Минулого тижня їздив на батьківщину Матрони Київської, якщо хто не в курсі ніяка вона не Київська навіть, а Тульська якщо брати до уваги її батьківщину.

Тому як народилася вона в селі Себине Кімоского району Тульської області.

Це в 15 кілометрах від Куликова поля того самого, де 8 вересня 1380 року проходила легендарна битва між російським військом під проводом князя Дмитра Донського і Золотої Орди на чолі якої був Мамай.

Але про батьківщині Матрони взагалі мало хто має інформацію, хоча її саму знають багато. Наприклад, взяти моє місто Липецьк сюди досить часто привозять мощі Святої стариці Матрони Київської та не всім відомо про її істинної батьківщині.

Передісторія поїздки на батьківщину Матрони Київської

Чому я раптом поїхав і з чого все почалося. Є у нас в Липецькій області місто Задонск – це центр православ’я України в цих місцях стільки багато всього цікавого маю на увазі навіть не тільки релігійну тему.

Тут є старовинні церкви, чоловічі та жіночі монастирі, святі джерела, музеї, пам’ятники і навіть чарівний дуб куди обов’язково приїжджають паломники. А на початку 90-х дуб за мироточити і ним зацікавилися вчені.

Мається на Задонську навіть маленький Заповідник «Галич гора» і в ньому ростуть рослини, яких не зустріти ніде як в Україні, так і в світі.

Є два парки, які знаходяться на природі і їх масштаби вражають навіть для таких мегаполісів, як Київ.

У Задонської області можна зустріти людей з усієї України перебуваючи на території жіночого Свято – Тихонівського Преображенського монастиря біля Святого джерела, заснованого святителем Тихоном.

До речі, поруч з джерелом перебувати Свята купіль, яка зцілила чимало істинно віруючих людей. Тому тут завжди дуже багато народу з різних російських міст вони занурюються і набирають воду у величезних кількостях!

І ось приїхавши туди в черговий розговорився з жінкою з Тули дізнавшись від неї про рідні місця Матрони блаженної.

Так ось в той рік у мене не вийшло з’їздити в Себено, а ось на наступний ми з дружиною поїхали і після тієї поїздки моя хронічна хвороба, яка тривала понад 15 років пішла!

Не знаю, як це пояснити, але коли я здавав останні аналізи мене зняли з обліку, з діагнозом здоровий, чудо або збіг?

Коротке знайомство з Святий Матроною

Народилася Матронушка 22 листопада 1881 у родині звичайних селян Ніконова Дмитра і Наталії. Бог не дав їй зору повіки були закриті у неї навіть не було очниць.

Як тільки, вона навчилася ходити стала відвідувати Успенський храм, який знаходився буквально в двох кроках від їхнього будинку. У семирічному віці у неї проявився дар передбачення і зцілення до неї потягнулися люди з різних областей за ізлечіванія.

У 17 років її завдано нового удару долі у дівчинки віднялися ноги вона стала не ходячою, але любов до людей нікуди не могла подітися і божий дар залишився при ній вона нікому не відмовляла, допомагала всім.

У віці близько 45 років вона переїхала в Москву, де продовжила свої благі справи зцілюючи людей. Померла вона 2 травня 1952 року.

Більш детальну інформацію про Матрони можете прочитати на сайті sebino-matrona.

Моя поїздка в село Себено Тульська область

Цього року так вийшло поїхати мені одному все сталося спонтанно був недалеко від цих місць вирішив заїхати, відхиляючись від раніше запланованого маршруту.

Почну по порядку, шлях мій пролягав через місто Данков пройшов його без зупинки. На зворотному шляху зупинився, щоб зняти відео, якщо не помиляюся в селі «Іванівка» про старому храмі, який побачив.

Далі, нічого по шляху цікавого не було тільки маленькі населені пункти в якості сіл дороги і полів.


Вже на під’їзді до Куликову полю зустрів таку Стеллу.

Перед Куликовим полем стоїть пам’ятник де Сергій Радонезький благословляє Дмитра Донського.


Проїжджаючи зробив фото пам’ятника на честь перемоги на Куликовому полі.

Насправді територія поля дуже велика, є церкви чимало музеїв пам’яток, історичної інформації навіть можна подивитися фільм по темі дуже багато всього цікавого. Розкидано все по різних кінцях поля, а це територія, напевно, більше 10 км.

І нарешті майже в завершенні шляху на малу батьківщину святої Матрони на повороті стоїть ось такий пам’ятник повз якого проїхати просто неможливо його дуже добре видно з будь-якого місця.


По дорозі зробив фото занедбаній церкві не пам’ятаю, як називається село, але після неї буде вже село Себено.


Час 18:41 і ось він довгоочікуваний покажчик залишилося 3,3 кілометра!


В’їжджаючи в село бачимо по праву сторону тонар і квітковий кіоск (чого в перший раз не було) трохи далі зупинка.

Магазинів ніяких немає готелів тим більше тому ночувати тільки в своїй машині або брати намет. Будинків тут, напевно, всього пару десятків, зате на службу завжди їздить достатню кількість віруючих, як бачите, на фото (робив вранці) машини приїжджих, правда вже почали роз’їжджатися служба до того моменту вже як більше години закінчилася.

Також біля храму чимала кількість приїжджих паркує свої машина правда номера в основному тульські.

Прогулянка по селу Себено батьківщина Матрони

Приїхав я спеціально заздалегідь, щоб трохи освоїться, звикнутися з місцевою енергетикою.

Приїжджаючи сюди вже вдруге я відчуваю добру енергію якихось зовнішніх сил, якщо можна так висловитися мені тут дуже спокійно і добре.

Зупиняюся на задвірках храму в метрах 50 від нього є невеликий п’ятак біля дороги ведуть униз до купелі і святого джерела який знаходиться у вигину річки Мокра Табола.

Насамперед вирішив піти набрати свяченої води і звичайно ж, викупатися в святому джерелі, до якого йти десь метрів 500 не рахуючи спуску ще по дерев’яних сходах.


Відразу після спуску стоїть білий колодязь під куполом, але чи декоративний, або поки що не працює.

Спорудження купелі як зовні, так і всередині зроблено з дерева складається з трьох сегментів, зліва так званий передбанник для чоловіків відповідно праворуч для жінок. А споруда посередині розділена навпіл і в ній 2 купелі по обидва боки.

Купіль Себено вид всередині

Скупавшись і значно підбадьоритися, сходив до джерела, щоб набрати води.

Далі, пішов в машину повечеряти після чого вирішив зняти ще огляд храму Успіння Пресвятої Богородиці, а також позначення місця, де стояв будинок Матрони і інших святих пам’яток села Себено.

На території храму знаходиться могила протоієрея Василя Троїцького 1830 – 1904, який хрестив Матрону! У храмі є та сама купіль в якій хрестили майбутню святу і її хрестинний чепчик. До речі, церква була побудована 1777 році.


Мелодійні дзвони.


Після того як зняв відеоогляд пішов спати в машину дуже втомився з дороги тому відразу ж заснув, вночі прокинувся від холоду довелося заводити машину і прогрівати салон, але виспався все одно добре.

Храм Успіння Пресвятої Богородиці – Сповідь і Божественна Літургія

Вранці до 7:45 пішов до церкви, щоб встигнути до обряду сповіді з причастям. Сповідався я найперший, лише небагато виявили таке бажання чомусь в цей раз.

Мені було не дуже зручно відповідати на питання батюшки. Чи знаю які молитви? Моя відповідь ні.

Чи є у мене вдома Євангеліє та інші книги? Моя відповідь також немає.

На, що він мені відповів – потрібно обов’язково купити попередньо, запитавши, маю я фінансовою спроможністю для придбання літератури.

А також порадив знайти в мережі інтернет книгу «Аскетичні досліди» святителя Ігнатія Брянчанінова.

Дав настанови з приводу моїх грішних вчинків я поцілував хрест і вийшов. Після було причастя кагор і просвірка, а далі почалася Божественна Літургія, яку вистояти не дуже-то легко, якщо проблеми з ногами і хребтом.

Але на це випадок є лавочки, правда ними ніхто не скористався. Священик, справив очищающий обряд проходячи з кадилом по всій церкви смачно пахло ладаном.

Було також окроплення кожного хто знаходився в церкві святої водою. Також звернув увагу на те, що хто сповідався їх сильніше батюшка поливав.

Заворожуюче красиво співав хор, а також і просто читання молитов було приємно слухати і захоплюватися, щось в цьому є зачаровують і навіть дивовижне.

Дуже цікаво було дивитися на весь процес, що відбувається все дуже чітко і виважено без помилок і запинок!

Не знаю, як в звичайній церкві все відбувається мені порівняти ні з чим був на службі всього другий раз і саме в цьому Храмі Успіння Пресвятої Богородиці в Себено.

Перед закінченням служби Священик розбирав кожну фразу її значення з Біблії або Євангелії не знаю.

Він зачитував кілька слів і своїми вже словами починав пояснювати з прикладами з життя як розуміти написаний ділянку. Потім читав далі все не більше абзацу, але він так цікаво все пояснював з одного речення виходив великий захоплююча розповідь.

Але все як мені здалося на мій жаль закінчилося дуже швидко.

Далі побачив бабусю за столиком з кружками і просвіркамі, виявляється хто причащався повинен підходити і пити з кухля і брати просвірку я цього не знав.

Головне за все вистачило, і я пройшов обряд сповідання і причастя за всіма правилами. Вміст гуртки нагадувало сильно розбавлений кагор за обсягом випив десь грам на 200.

Після цього, де купують свічки всім давали знову просвіркі на цьому все було закінчено виходячи, з церкви в душі відчував незнайоме до цього радісне відчуття, легкість і чистоту, напевно.

Дзвонили дзвони хтось пішов до музею Матрони, другі оглядати визначні пам’ятки, інші за святою водою і купіль в їх числі був я.

Мій відеозвіт після Божественної Літургії

Дорога назад з Себено Тульська область

Занурившись в купіль три рази по 3, я поїхав до себе додому. Про що ще забув написати так це чистота ніде нічого не валяється все акуратненько.

На півдорозі до будинку перед Задонському заїхав до храму, який бачив по шляху в Себено.

Він був позаробочий стані, але не покинутий новий дах вікна всюди вставлені не скрізь, якщо склом, то целофаном.

Ще побачив табличку, що храм відновлюватимуть вже виділили гроші на це про що я більш детально розповів у своєму ролику і зняв Храм повністю по колу.

На цьому у мене ніби як сьогодні все.

Ссылка на основную публикацию