Маркування – розшифровка моделей телевізорів Samsung

Як ви вже зрозуміли з назви даної публікації, мова в ній піде про те, яка розшифровка телевізорів Samsung закладена в той чи інший модельний ряд від виробника. Слід сказати, що ми розглянемо загальноприйняту маркування для моделей 2012 і 2013 року випуску, а для деяких ранніх моделей розшифровка може бути інший. Але як би там не було, настільки старі моделі ви навряд чи знайдете в магазинах, а про те що закладено в маркування сучасних телевізорів Samsung ви вже точно будете знати. Крім того, ви зможете самостійно визначити до якого типу або регіону належить та чи інша модель.

Як правило, код моделі можна подивитися на етикетці, який знаходиться на задній стінці телевізійної панелі або в доданому до нього документації. На жаль, більшість покупців звертає увагу на маркування телевізора вже після покупки, але якщо ви ще не зробили свій вибір, то знаючи принцип за яким маркуються телевізори Samsung ви зможете зробити правильний вибір. Приклад маркування показаний на зображенні.

До речі, про те на що слід звернути свою увагу при виборі телевізора LED Smart TV з технологією 3D читайте тут, а про те як його самостійно перевірити на биті пікселі – читайте тут. Якщо цікаво за яким принципом працює технологія відтворення 3D в телевізорах, то про це читайте тут.

Розшифровка моделей телевізорів Samsung 2012 року.

Отже, з 2008 року прийнята загальна маркування для модельного ряду телевізорів Samsung, а розглядати ми її з вами почнемо з модельного ряду 2012 року на прикладі телевізора UE40ES6307UXRU.

– Перша буква в коді моделі означає тип підсвічування:

– (LED – Light-Emitting diode) – світлодіодне підсвічування
– (ОLED – Organic Light-Emitting Diode) – органічний світлодіод
– (PDP – Plasma Display Panel) – плазмова панель
– (CCFL – Cold Cathode Fluorescent Lamp) – підсвічування матриці здійснюється флуоресцентними лампами з холодним катодом.
– (CRT- Cathode Ray Tube – електронно-променева трубка) – кінескопні моделі, який вже пішли в минуле.

– Друга буква означає континентальну приналежність моделі Smart TV Samsung.

– Європа
– Азія, Африка, Австралія
– Іран
– Корея, Північна і Південна Америка

– Далі слід цифрове позначення, яке вказує на розмір екрану. Як правило, розмір екрану вимірюється в дюймах і в маркуванні коду моделі, він теж пишеться в дюймах. Ось найбільш затребувані діагоналі моделей на час написання статті:

32, 40, 42, 46, 50, 55, 60, 65. Існують і інші діагоналі.

– Далі слід буква, яка позначає в якому році телевізор народився на світ.

– 2008; – 2009 року; – 2010 року; – 2011 року; – 2012; – 2013 …

Слід сказати, що в 2012 році до вже існуючих буквах компанія Samsung додала ще одну. Так наприклад, до букви E додали S (ES), де S говорить про те, що телевізор тонкий, а буква H (EH) говорить про те, що дана модель стандартної товщини (бюджетний варіант).

– Далі слід чотири цифри, які інформують про наступне:

перша – означає серійну приналежність (4, 5, 6, 7, 8, 9). Коротко про серійних можливості.

– серія має стандартні функції, має USB-роз’єм і може відтворювати фільми з флешки (тут написано за яким принципом працюють USB-флешки, а тут читайте як влаштована флеш-пам’ять). Дана серія приймає ефірне та кабельне мовлення.

– серія має декілька USB-роз’ємів і вже підтримує дозвіл екрана Full HD (1920 × 1080). Є можливість підключення до інтернету через LAN порт і дивитися відео онлайн. Тільки для цього знадобитися патч-корд. Якщо його немає, то можна в домашніх умовах без спец. інструменту обпресувати виту пару. Крім цього, це моделі приймають ефірне та кабельне мовлення стандарту DVB-T2.

– серія також має кілька USB-роз’ємів, HDMI, є функція 3D і може здійснювати підключення до мережі інтернет не тільки через Ethernet, але через Wi-F (тут читайте про те як підключити Smart TV до мережі інтернет через кабель LAN, а тут написано як підключити TV по Wi-Fi). Крім кабельного і ефірного телебачення, можуть приймати супутникову трансляцію. Вбудований тюнер стандарту DVB-S2.

– ці моделі перевершують своїх попередників, так як в них поліпшені технології. Крім згаданих роз’ємів (USB, HDMI) доданий ще і відео (D-sub). Також підтримують функцію 3D і LAN, Wi-Fi підключення до мережі інтернет. Має в наявності універсальний тюнер DVB-T | DVB-Т2 | C | S2. До речі, цю і попередню серію можна пов’язати з комп’ютером за допомогою програм AllShare (Samsung Link) для трансляції відео контенту на Smart TV (тут описано як підключити комп’ютер до Samrt TV за допомогою AllShare).

, – це мега серія з 2-х ядерним процесором (архітектури ARM (Dual-core) і ядрами Cortex-A9, 1 ГГц) і 4-х ядерним процесором (архітектури ARM і ядрами Cortex-A15, 1,35 ГГц). Процесор можна замінити на новий завдяки техноло
гії Samsung Smart Evolution Kit. Що безумовно додасть функціональності вашому Smart TV. Безумовно підтримує безліч різних функцій і стандарт HbbTV, а також 3D зображення. Є тюнер DVB-T / DVB-T2 / C.

В одному зі своїх коментарів я якось говорив, що Smart TV ще не став комп’ютером – схоже я помилявся. Компанія Samsung круто зробила крок вперед, про що свідчить офіційна ролик. Samsung Evolution Kit вже доступний для моделей 2012 року серії 7 і 8 (сумісний з моделями 2012 року серії LED ES7500 і вище, PDP – E8000), випущених для продажу в Україні.

Завдяки цьому інноваційному рішенню ви можете отримати все нові функції і технології, які застосовуються в моделях 2013 року. Компанія Samsung говорить, що модуль будуть випускати і далі, так як він позбавить власників Samaung Smart TV від покупки нової моделі і допоможе провести апгрейд раніше придбаної моделі.

друга – ця цифра в маркуванні вказує на підсерію моделі. Компанія Samsung особливо не поширюється про точному значенні числа, але на думку деяких експертів в неї можуть бути закладені суттєві відмінності технічного виконання в даній серії. Так це чи ні, я стверджувати не беруся, але якщо Вам є чим доповнити цей пункт або сам матеріал, то ласкаво просимо в коментар статті.

третя – дана цифра ніяк не впливає на технічні характеристики моделі, а інформує лише про незначні зміни моделі в плані дизайну (колір, корпус …).

четверта – вказує на наявність і тип тюнера. Слід сказати, що в серії моделей 2012 року, наприклад, 0 (нуль) вказував, що встановлений тюнер типу DVB-T, а цифра 7 (сім), говорить про наявність тюнера типу DVB-T2.

У деяких одних і тих же моделях 2012 після цифр і перед кодом регіону поставки (про розшифровку регіональної постачання читайте нижче) можуть стояти літери. За заявами служби підтримки компанії Samsung, наявні літери (а) в маркуванні – це сервісне найменування і ніякого смислового навантаження для споживачів вони не несуть. Наприклад, UE46ES6307 і UE46ES6307U або UE65F6400 і UE65F6400AK, це одна і та ж модель і символ U / AK, крім сервісного найменування нічого в собі не містить.

Так це чи ні складно сказати, тому що ніде офіційного і зрозумілої відповіді за цим індексом немає, а на форумах у всіх своя думка. Але якщо ви бажаєте самі у всьому розібратися, то можна спробувати порівняти ваші моделі з буквеним індексом і без них за наявними характеристиками в якомусь онлайн магазині. А отримані Вами результати, які будуть спростовувати або підтверджувати слова служби підтримки залиште в коментар. Таким чином спільними зусиллями, ми можемо спробувати встановити істину.

– Індекс регіональної поставки.

Останні три букви на табличці це код, який говорить про те для якої країни дана модель випускалася.

– Україна
– Україна
– Казахстан
– Франція
– Англія
– Італія
– Іспанія
– США
– Австралія
XMA (XXM) – Малайзія
– Арабські країни
– Індія, Таїланд
– Азія
– Німеччина, Австрія і Швейцарія
– Бельгія, Голландія, Люксембург
– Балтика (Литва, Латвія, Естонія)
– Норвегія, Швеція, Данія, Фінляндія
– Східна Європа (Словаччина, Угорщина, Польща і так далі)

А тепер давайте розшифруємо розглянуту модель, про яку я згадав на самому початку UE40ES6307UXRU.

– Сетодіодная LED-підсвітка
– Європейський континент
– діагональ в дюймах
– 2012 року, тонкий
– шостої серії
– підсерія три
– колір
– тюнер типу DVB-T2
– сервісне найменування (не має значення для споживача)
– модель випущена для України.

Ось за таким принципом йде розшифровка маркування телевізорів Samsung 2012 року.

Розшифровка маркування телевізорів Samsung 2013 року.

Я вже говорив про те, що основне маркування для телевізорів Samsung залишається незмінною з 2008 року, але в той же час для модельного ряду 2013 року існують деякі відмінності. Про них і піде мова далі, а решту цікаву для вас інформацію дивіться вище. Загалом зміни в маркуванні серії F торкнулися лише позначення форматів тюнера. Тепер компанія Samsung їх позначає за допомогою букв.

– DVB-T / C;
– DVB-T2 / С / S2;
– DVB-T2 / C;
– 2 x DVB-T2 / C / S2;
– DVB-T2 / С / S2,
– DVB-T / C / S2;
– 2 x DVB-T2 / C / S2;
– 2 x DVB-T / C / S2;

Потрібно сказати, що це маркування компанії Самсунг стосується телевізорів випущених для України, Польщі, Угорщини, Словаччини і не належить до таких країн, як Мексика, Корея, Китай і ОАЕ.

– DTV Tuner / Digital Cable Tuner / Analog Tuner;
 – DTV Tuner / Analog Tuner.

Це маркування відноситься до таких країн як Корея, США, Мексика … Розшифровка серії F на прикладі моделі UE50F6650АВ.

 – Сетодіодная LED-підсвітка
 – Європейський континент
 – діагональ в дюймах
– випуск 2013 року
 – шостої серії
– підсерія (чим вище клас, ти
м краще)
,  – третя і четверта цифра означають колір, тип підставки і зміни дизайну.
– наявність цифрового тюнера стандарту DVB-T2 / С / S2.

А тепер, я коротко розповім про серію F (2013 рік). Я звичайно ж не стану розписувати гідності кожної моделі, але майте на увазі, що в кожної описаної мною серії, є телевізори, які були позбавлені деяких функцій або технологій. Щоб детально вивчити можливості тієї чи іншої моделі серії F, рекомендую ознайомитися з докладною характеристикою на сайті виробника.

– серія має технологію Wide Color Enhancer Plus, яка розширює діапазон передачі кольору і передає глибину кольору і погано помітні відтінки. Також в цій серії застосована технологія Clean View, яка покликана автоматично усувати цифрові і аналогові шуми, що безумовно захищає від перешкод і спотворень. Технологія Clear Motion Rate100 забезпечує чітку передачу динамічних сцен.

У деяких моделях є режим Sports Mode, який створює ефект стадіону під час перегляду спортивних змагань. Дана серія може відтворювати відео контент, через єдиний USB-порт, а також має входи HDMI (можна підключити ігрову приставку, комп’ютер і так далі). Існують в цьому сімействі моделі, які дають можливість поставити ефір на запис, а після відтворити пропущений футбол або телепередачу.

Деякі моделі цієї серії мають вбудований модуль Wi-Fi і вельми непоганий інтернет оглядач (браузер). Для різних розваг є магазин додатків SamsungTVApps (стаття на прикладі моделі серії E-2012 року, розповідає про програму SamsungTVApps). Серія підтримує друге покоління цифрового телебачення стандарту DVB-T2, відтворення 3D і об’ємний звук.

– серія має ті ж технологічні і функціональні переваги і більш високий дозвіл. Всі моделі мають вихід в інтернет, але на деяких немає вбудованого Wi-Fi модуля. У цій лінійці додана технологія BlackOptimizer, яка покликана оптимізувати відтінки чорного кольору. У серії поліпшена чіткість передачі рухомих об’єктів за допомогою Subfield Motion Technology.

Ця технологія збільшує частоту зміни кадрів / полукадров в 600 разів, що позбавляє в динамічних сценах від шлейфу за рухомими об’єктами навіть в 3D. Всі моделі підтримують технологію AllShery (про те як налаштувати підключення з комп’ютером посилання в статті стоїть вище), яка дає можливість обмінюватися файлами з іншими пристроями (планшет, ноутбук …). Серія також підтримує стандарт DVB-T2.

– серія в цілому має ряд технологічних переваг перед попередніми серіями, але не всі моделі відтворюють 3D і об’ємний звук. У цій лінійці є моделі, які дозволяють управляти телевізором через голос. Тобто ви вимовляєте “веління” в мікрофон дистанційного пульта або самого телевізора, а ваш Smart TV покірно виконує.

Серія підтримує технології Wide Color Enhancer Plus (розширений діапазон передачі кольору), Sports Mode (спортивна атмосфера), HyperReal Engine (процесор зображення) і безліч різних функцій. Для різних моделей в лінійці поліпшена технологія передачі руху ClearMotionRate 400 і ClearMotionRate600 (передача динамічних сцен). Безумовно є вихід в мережу інтернет, а в моделі UE F6100AK реалізована можливість зупинки ефіру на паузу.

, – серії, це взагалі цифрові монстри. Тут напевно простіше було б сказати чого тут немає, ніж перерахувати всі їх можливості. Коротше, в цих моделях реалізовано все що є в попередніх серіях. Крім цього до управління голосом додана можливість маніпуляції жестами. За допомогою жестів можна гортати веб-сторінки, запускати додатки і регулювати гучність.

Реалізована нова технологія Ultra Clear Panel, яка усуває відблиски від будь-яких джерел освітлення. Також в них є вбудована камера, яка дає можливість спілкуватися по Skype. Загалом тут є все, що притаманне попередніх серіях … І знову-таки, перш ніж відправитися в магазин за покупкою, ознайомтеся з основними характеристиками моделі в обраній вами серії на офіційному сайті.

На цьому буду закінчувати публікацію. Тепер ви маєте уявлення про те, як робиться розшифровка моделей телевізорів Samsung. Я не спеціалізуюся в області маркувань і розшифровок моделей телевізорів Samsung, але то що мені відомо, я постарався викласти в доступній для вас формі. Сподіваюся у мене це вийшло. А якщо ви чимось можете доповнити публікацію або внести якусь ясність – ласкаво просимо в коментарі.

Підписуйтесь на нові статті блогу, попереду буде ще багато цікавого. До скорої зустрічі. Поки що!

Ссылка на основную публикацию