Маленькі принтери для дому: лазерні та струменеві

Друкуючі пристрої, як правило, досить громіздкі. Вони вміщають об’ємні картриджі. підтримують пристрої для робіт з листами великого формату і так далі. Однак в домашніх умовах громіздкість перетворюється в дуже вагомий недолік. Куди зручніше мати під рукою маленький лазерний принтер.

параметри вибору

Під поняттям «маленький» часом мають на увазі дуже різні апарати. Крім того важлива не тільки компактність, але і функціональність моделі, а це не завжди поєднується. Так що на ділі мова йде не про найменшої моделі, а про саму невеликий при наявності інших функцій.

міні принтери

 • Вага – в середньому маса приладів для будинку коливається від 5 до 9 кг. Однак можна знайти екземпляри і по 4,5 кг вагою.
 • Розміри – часом більш важливий фактор, ніж власне вага апарату. Як правило, ширина і довжина приладу визначається форматом аркушів, з якими він може працювати, що істотно обмежує вибір. Однак маленький принтер А4 може мати невелику висоту. Плоска модель більш компактна, їй легше знайти місце.
 • Швидкість – суттєвий фактор при необхідності отримання великого обсягу документів. Лідирують у цій галузі сублімаційні апарати, проте вони ж мають і чималу вартість. Простіший термоструйная економічніше, а швидкість роботи теж велика.
 • Дозвіл – достатнім для отримання фото в домашніх умовах вважається дозвіл в 4800 * 1200, але буває і більше. Однак цей показник досягає такої величини, якщо потрібне отримання знімків. Якщо ж передбачається лише роздруківка документів, то підійдуть моделі з куди більш низьким дозволом – 600 * 600.

 • Кольоровість – можливості кольорового принтера визначаються технікою відтворення і кількістю квітів. У простих струменевих приладах є всього 3 кольори, в більш досконалих, а також в лазернік – 5-6 квітів. Кращою технологією для друку фото вважається сублімаційний: перенесення фарби з плівки дозволяє отримати небувале безліч відтінків.
 • Формат – найчастіше, прилад розрахований на листи А4. Можна знайти маленький прилад, здатний працювати і з А4, і з А3.
 • Додаткові функції – найчастіше, користувача цікавлять можливості управління з телефону, наприклад або ноутбука. Стандартні моделі для будинку підключаються до ПК за допомогою USB-кабелю. Таким же чином можна підключитися до ноутбука. Якщо ж потрібно працювати з телефону або планшета, потрібно придбати моделі з можливістю працювати через Wi-Fi.
 • Вартість – передбачається, що маленький принтер для будинку не повинен мати високу вартість.

Матричний принтер OKI

Однак при вирішенні цього питання варто визначитися відразу з декількома параметрами:

 • вартість самого апарату – лазерний, наприклад, коштує помітно більше струминного, а сублімаційний ще дорожче;
 • розсадники для струминного, як і його ремонт обійдуться як мінімум в 2 рази дорожче, ніж ремонт і матеріали для лазерного;
 • важливо враховувати ще й можливості картриджа. Кількість документів, яке може роздрукувати, обмежена. Розділивши вартість картриджа на число можливих відбитків, легко дізнатися їх вартість. Чим вона нижче, тим вигіднішою покупкою виявляється машина.

технологія відтворення

Техніка перенесення зображення або тексту на папір є якраз тим параметром, який визначає і можливості апарату, і його вартість. Вибір тут досить великий, так як сектор апаратів для будинку розробляється нарівні з професійними, і завжди можна знайти модель мінімальних розмірів і маси.

 • матричний – точкова друк, безпосередній перенесення фарби на папір. Зустрічаються як чорно-білі, так і кольорові моделі. Дозвіл невелика, швидкість мала. Технологія є застарілою, так що такі моделі ніколи не будуть працювати від телефону або ноутбука. Вартість апаратів мінімальна.
 • струменевий – рідка фарба розпорошується і вигляді крапель переносяться на папір.
 • сублімації техніка – заснована на застосуванні плівкових картриджів. Порошкова фарба переносить з плівки на папір і закріплюється при високій температурі. Технологія забезпечує виняткове багатство колірної гами і високу достовірність зображення. Вартість самого принтера і витратних матеріалів досить великі. Вибирати такий варіант має сенс, тільки при необхідності друкувати фотографії високої якості і в чималому обсязі.
 • Лазерний принтер – найменший принтер для А4, безумовно, відноситься до цієї категорії. Спосіб друку – перенесення порошкової фарби з барабана і закріплення під дією високої температури, дозволяє отримувати гарну якість фото і документів, але при цьому зберігає невеликі розміри.

Сублімаційний принтер Canon

Існує не менш 3 видів струменевого друку:

 • п’єзоелектричний – крапля «притягується» за рахунок електростатичного поля. Плюс варіанту – можливість регулювати розмір крапель, а, значить, і чіткість, і контрастність, і достовірність зображення. Мінус – досить висока вартість. Крім того, апарат вкрай чутливий до якості чорнила і при недостатньому рівні останніх відмовляється працювати;
 • термоструйная – чорнило перед перенесенням нагріваються. Відповідно, краще вбираються в папір і дозволяють отримати більш чітку і стійке зображення. Дозвіл і якість фото дуже гідне. Маленький принтер для друку, особливо для дітей найчастіше вибирають з цієї категорії;
 • бульбашкова – фарба переноситься за допомогою повітряних бульбашок. Проста і доступна технологія, що гарантує невисоку вартість моделей. На фото – Canon Selphy CP910 як зразок компактного настільного апарату.

Canon Pixma iP90

Звичайно, при оснащенні апарату додатковими функціями і вага, і габарити збільшуються. Лазерний принтер коштує помітно дорожче струминного, проте його витратні матеріали дешевше. Крім того, управління лазернік найпростіше, особливо русифікованим, з цим справляються навіть діти.

Ссылка на основную публикацию