Макроси в Excel: як створити, призначити і ефективно використовувати

Багато користувачів комп’ютера чули слово «макроси», до того ж мало хто насправді розуміє його справжнє значення. Якщо звернутися до визначення слова, то можна дізнатися, що макрос – це макрокоманда, послідовність дій, записаних. Записати їх можна тільки за допомогою вбудованого в Excel мови Visual Basic for Application (VBA).

Ефективність роботи з Ексель

Макроси – це дуже корисні додатки, які реально полегшують роботу з програмою Excel. Припустимо, ви щодня або раз в тиждень готуєте певний звіт для керівництва. Щоб оновити інформацію ви періодично додаєте стовпчики або рядки. Це рутинна робота, яку спростить створений вами макрос. Не лякайтеся, для запису своїх дій не потрібно володіти спеціальними знаннями в області програмування.

Для того, щоб використовувати макроси в Excel, необхідно включити їх – в цілях безпеки, по-умолчіню вони відключені

Якщо ви захочете випробувати це на практиці, то пам’ятайте, що в Excel за замовчуванням макроси відключені. У вкладці «Параметри макросів» дозвольте їх виконання, після чого обов’язково перезапустіть програму – тоді зміни вступлять в силу.

Перед тим як почати записувати команди в макрорекодер, пам’ятайте, що він автоматично фіксує всі ваші дії, в тому числі прокрутку аркуша і ін. Таким чином, для початку просто необхідно ретельно продумати, а краще записати на папері послідовність своїх дій. Однак існує можливість скасування помилкової дії. Для реалізації цього натисніть сполучення Ctrl + Z. Така дія записано і враховано не буде.

Цікавою особливістю Excel є те, що новостворюваної програмі (а це і є макроси) можна привласнити своє ім’я, а також задати поєднання клавіш, які стануть його викликати. Після запису можете спробувати запустити його за допомогою записаного поєднання клавіш. У той же час ви можете вдатися до поєднання Alt + F8. Пам’ятайте, що навіть якщо ви спочатку не присвоїли поєднання клавіш для його відтворення, за допомогою «гарячих клавіш» Alt + F8 це можна зробити в будь-який момент.

Крім того, в інтернеті достатню кількість уже написаних макросів, тому будь-який користувач може без праці ними скористатися на свій розсуд. Для цього знайдіть макрос і скачайте його. У цей момент головне не забути відключити макроси, які за умовчанням придушуються засобами Excel. В іншому випадку макропрограми не запрацює.

Так як дії з макрокомандами відносяться до системи безпеки програми Ексель, то для власної вами макроси можна застосувати настройки безпеки. Тоді ви зможете відсилати своє творіння комусь іншому для ефективного використання.

Ссылка на основную публикацию