Майстер функцій в Excel

Майстер функцій в Excel – це помічник, який дозволяє швидко знайти і вставити потрібну функцію на робочий лист. Уважно вивчіть, як працює Майстер функцій, ці знання обов’язково знадобляться Вам в майбутньому. В даному уроці ми вставимо потрібну нам функцію за допомогою майстри, пройшовши всі етапи від початку і до кінця.

Якщо у вас виникли проблеми з пошуком необхідної функції, використовуйте Майстер функцій, який дозволяє знаходити функції за допомогою ключових слів. Хоч цей помічник і є дуже корисним, все ж можуть виникнути труднощі при його використанні. Якщо у Вас поки немає певного досвіду роботи з функціями в Excel, то набагато простіше буде знайти потрібну функцію через бібліотеку. Для більш просунутих користувачів Майстер функцій є потужним засобом швидкого пошуку потрібної функції.

Майстер функцій – це послідовність діалогових вікон, в яких Excel веде користувача від вибору потрібної функції до настройки всіх аргументів. В Excel 2013, на відміну від більш ранніх версій Excel, це діалогове вікно називається не Майстер функцій, а вставка функції.

Як використовувати Майстер функцій в Excel

У наступному прикладі нам потрібно знайти функцію, яка підраховує загальну кількість замовлених товарів. Щоб дізнатися кількість, нам необхідно порахувати осередки в стовпці товар, в яких використовується текст. В даному випадку ми не можемо використовувати функцію РАХУНОК, оскільки вона підраховує осередки тільки з числовими значеннями. Тому нам необхідно знайти функцію, яка підраховує кількість заповнених осередків в діапазоні.

  1. Виділіть клітинку, яка буде містити формулу. У нашому прикладі ми виділимо осередок B16.
  2. Відкрийте вкладку формули на Стрічці, а потім виберіть команду вставити функцію.
  3. відкриється Майстер функцій. У діалоговому вікні вставка функції введіть кілька ключових слів, що описують тип обчислень, які здійснює необхідна функція, а потім натисніть знайти. У нашому прикладі ми введемо фразу “кількість осередків“, Але ви також можете знайти функцію по категорії із списку.
  4. Подивіться список результатів, щоб знайти потрібну опцію, а потім натисніть OK. У нашому прикладі ми виберемо СЧЁТЗ, оскільки вона підраховує кількість непустих осередків в діапазоні.
  5. З’явиться діалогове вікно аргументи функції. Виберіть поле значення1, а потім введіть або виберіть потрібні елементи. У нашому прикладі ми введемо діапазон A3: A10. При необхідності Ви можете продовжити заповнювати аргументи на полях значення2, значеніє3 і т.д. У цьому ж прикладі ми хочемо порахувати кількість позицій тільки в діапазоні A3: A10.
  6. Якщо всі дані введені вірно, натисніть ОК.
  7. Майстер функцій закриється, і Ви побачите результат. У нашому прикладі результат показує, що всього було замовлено вісім позицій.

Якщо Ви вже добре розбираєтеся в базових функціях Excel, можете скористатися більш складними функціями, такими як ВПР.

Ссылка на основную публикацию