Майнінг на процесорі, як це працює?

Привіт, читач! В ми познайомилися зі списком найбільш популярних цифрових валют в Україні. Цей список демонструє досить їх широке разнобразие. Тема криптовалюта настільки широка і глибока, що тільки поступове занурення в неї може допомогти нам побачити повністю всю картину. Ми переконалися, що швидкість видобутку безпосередньо залежить від обраної валюти. Але, що робити, якщо не хочеться витрачати зайві гроші на карту? Ціни на них злетіли до небес.Це при тому, що зараз ера Майнінг на відкритих завершується. На зміну їм приходять ферми на спеціально створеній для Майнінг елементній базі -інтегральна мікросхемах. Ціна ферми доходить до вартості вживаного автомобіля. Невже немає шансів для звичайних людей трошки подобивать?

Сьогодні я розповім, як я займався Майнінг на процесорі у себе вдома і що з цього вийшло. До речі, ті, хто вже знайомий з Майнінг прошу поділитися своїм досвідом тут, на сайті http://bitbat.ru/ в розділі «Поділитися досвідом».

Майнінг, що потрібно знати для початку?

Для початку спробуємо пристосувати свій домашній комп’ютер для можливості Майнінг цифрових валют в принципі. Чому ні? Адже вкладення в комп’ютер вже зроблені. Bitcoin Майні звичайно ми не будемо. Його можна добувати вже тільки за допомогою спеціальних ферм. До того ж, ціла юрба китайців в піднебесній вже давно видобувають його на фермах-Азіка, мені їх не наздогнати ..

Особливості всіх топ-криптовалюта такі, що добувати їх стало складно і довго навіть при наявності хороших відеокарт. Це нормально, тому що мережа так і побудована, рішення задачі поступово ускладнюється. Тому, будемо підбирати щось інше з валют. Ось ще короткий список того, які нюанси нам потрібно врахувати перед тим, як приступати до Майнінг:

  1. Встановлена ​​на комп’ютері операційна система (перш за все її розрядність). Є валюта, яка видобувається тільки на процесорах х32 або тільки на процесорах х 64;
  2. Наявність хорошого Інтернету. Перш за все не швидкість закачування важлива, а смуга – потрібен хороший відгук з серверами Майнінг;
  3. Наявність відповідної відеокарти. Основні вимоги – продуктивність. Так само має значення тип мікросхем, на яких побудована Ваша відеокарта. Якщо наприклад у вас ATI Radeon, то вона підходить для валют, які більш заточені під цей тип. А якщо тип мікросхем Nvidia – то потрібно вибирати валюти «заточені» краще видобуває цей тип мікросхем. Але, це вже для гурманів.

4. Наявність достатнього обсягу оперативної пам’яті – від 4 Гб і вище

5.Після цього потрібно вибрати валюту, яка підходить під технічні параметри Вашого комп’ютера і бажану швидкість видобутку. Правильність вибору визначається так само і перспективністю тієї чи іншої валюти.

6.Так як ми будемо Майні самостійно, то нам необхідно вибрати пул (співтовариство людей) які так само як ми вирішили трішечки «подобивать». Пулл багато, спробуємо вибрати хороший.

  1.  Встановити на комп’ютер програмне забезпечення для Майнінг. Іноді для кожної валюти заводиться окремий гаманець. Або мультивалютний гаманець.

Займемося тестом заліза. Викачуємо програму для визначення характеристик нашого комп’ютера. Я користуюся CPU-Z. Запустив я програму, ось що показує вона з приводу моєї відеокарти:

Так, слабенько. Для Майнінг на відкритих використовується відеокарти останнього покоління. Зараз активно заробляють продавці відеокарт, значно більше ніж Майнер 🙂. Нова карта коштує близько 18 000 гривень сьогодні. І їх рекомендують ставити більше однієї.

Через те, що відеопроцесори використовують в своїх алгоритмах паралельні обчислення, саме вони по продуктивності найбільш оптимальні для занять Майнінг, ніж процесор компьютера.Все справа в криптографії, тобто шифрування. Що таке «паралельні обчислення» і як вони впливають на шифровку / дешифрування можна прочитати в статті Квантовий комп’ютер що це таке простими словами, принцип дії.

 Майнінг на процесорі Intel Core або процесорі AMD

Так як я вирішив просто поекспериментувати, купувати відеокарту я то ж не буду. Завдяки Майнер їх вартість сьогодні невиправдано висока. Я спробую почати Майні на процесорі, який встановлений в моєму комп’ютері. А що я втрачаю? Нічого крім електроенергії. «Чим качати торенти ночами, краще спробувати пристосувати свої два компа для Майнінг» -вирішив я. Потрібно підібрати валюту для Майнінг на процесорі.

Ось що мені показала програма з приводу мого процесора:

Дідок, то ж не густо, але я буду пробувати. У мене тут процесор AMD. Будинки ще один комп’ютер з процесором Intel Core i5. Процесори Intel для Майнінг приблизно в два рази продуктивніше, ніж AMD. Чим більше ядер і вище тактова частота, тим вище продуктивність. А процесори Intel сімейства Celeron краще замінити на Core.

Тепер необхідно визначиться з криптовалюта. Потрібно вибрати таку, яку можна Майні процесором. Вона повинна бути зі списку популярної але не складною для видобутку. Курс її повинен бути схильним до підвищення .. Ось захотів, а?

Що краще за все Майні на процесорі?

Трохи повивчавши ці складні питання я вирішив для першого знайомства скористатися сервісом Minergate. Привернув він мою увагу тим, що програма-установник універсальна для будь-якої версії Windows, будь розрядності. Приємний, зрозумілий інтерфейс, російською мовою. Є різні версії програми консольна, адміністраторська, і з графічним інтерфейсом.

Що було для мене важливо, при реєстрації на сервісі вам автоматично і безкоштовно заводять мультивалютний кріптокошелек. Докладний огляд своїх вражень від сервісу minergate постараюся зробити в одній зі статей.

Ось що вони кажуть про себе:

Форма реєстрації дуже проста і зрозуміла:

Реєструємося, заходимо, викачуємо відповідну версію програми тут:

Завантаживши і запустивши програму перш за все протестуємо свій комп’ютер на продуктивність. Програма майнер дозволяє легко і наочно переконається, на що здатне моє залізо. Але перед цим кілька слів про продуктивність. Вона вимірюється в кількості проведених операцій в секунду. Є такий термін – «хеш». У Майнінг все побудовано на шифруванні.

Наприклад, є якісь дані або якийсь файл, неважливо, шифровані чи ні. Якщо їх обробити спеціальною програмою ми отримуємо їх математичну модель – хеш. Це як відбитки пальців. Так ось, в Майнінг комп’ютер, щоб розшифрувати блок і отримати монети шле ці хеші, до тих пір, поки не підбере правильний. Чим вище продуктивність комп’ютера, тим більше хешів за секунду він може перерахувати. Вимірюється цей показник H / s, K / h, M / h, G / h.

Все відбувається за такою ж моделлю, як ват, кіловат, мегават, гігават .. Поки нічого складного, чи не так? Запускаємо програму-майнер. Переходимо до тестування. Програма на вході потребують логін і пароль, вводимо і запускаємо тести.

Після запуску програма проведе кілька тестів на хеш-рейт мого дідуся.

Ого, моя старенька видяха все-таки виявилася придатною для Майнінг! Таке буває не завжди!

Правда і для особливих захоплень немає приводів. Програма повідомила, що мій комп’ютер тільки на 45% відповідає середньому і саме час оновлюючи, мужик 🙂. Спробуємо запустити Майнінг будь-який з валют:

У мене вийшло до ночі хеш-рейт близько 60 хешів в секунду. Ніяких кілохешей і мегахешей 🙂. Але нічого, я думав взагалі буде двадцять. Переходимо знову на сайт minergate, в особистий кабінет, для того, щоб за допомогою калькулятора прибутковості реально оцінити обстановку:

Припустимо, я підключу другий комп’ютер до Майнінг, і у мене буде десь близько 180 хешрейта. Витративши 24 години, я зможу добути 131 монетку байткойна. Або передумаю і захочу дві монетки дашкоіна. По курсу це буде в першому випадку 12,3 гривень у другому три гривень. Байткойн все-таки вигідніше і солідніше. Ось я і довів собі, що Майні будинку потроху можна 🙂.

З топової «десятки» криптовалюта в калькуляторі тільки дві. Але, не забувайте друзі, що біткойн на зорі свого існування добувався так само легко і просто. І нічого не варта. Тому є сенс вибрати той же легкий і дешевий зараз для видобутку байткойн, добути пару сотень монет прозапас і почекати. Можна сподіватися, що Bytecoin згодом подорожчає.

Вирішуйте самі. Валюти Bytecoin і Monero створювалися для Майнінг на процесорах. Хотілося б ще повивчати Майнінг криптовалюта nem, але потрібно реєструватися на пулі, де ця валюта є в списку. Байткони подобивалі. Тепер, в наступній статті матеріал буде про те, як створити кріптовалютний гаманець і виводити на нього здобуте.

Ссылка на основную публикацию