MAC-адресу: що це і де його впізнати. Як клонувати MAC-адресу старої мережевої карти

Всім доброго часу доби!

Досить часто при вирішенні різних мережевих проблем, доводиться згадувати про MAC-адресу (наприклад, під час налаштування доступу до інтернет, при установці нового роутера, мережевої карти і т.д.). Думаю, що в цій статті, підемо відразу з місця в кар’єр ?!

Що таке MAC-адресу – це унікальний ідентифікатор (вигляді декількох букв і цифр), який є у кожного мережевого обладнання: роутер, мережева карта і т.д. Даний ідентифікатор покликаний автоматично визначати відправника і одержувача в мережі. Часто його називають “фізичною адресою” (по крайней мере, таке позначення у нього в Windows).

Приклад позначення (перші 3 значення – виробник, другі – серійний номер)

Зазначу важливу деталь: багато Інтернет-провайдери в нашій країні, при підключенні до інтернету, фіксують у себе ваш MAC-адресу (в цілях безпеки). І при зміні мережевого обладнання (наприклад, після покупки нового роутера), якщо ви не клонують MAC-адресу вашої старої мережевої карти, інтернет у вас працювати не буде (блокування системи безпеки провайдера) …

Власне, в цій невеликій статті хочу показати вирішення означених проблем. Вважаю, інформація стане в нагоді багатьом починаючим користувачам. І так …

Як дізнатися MAC-адресу

спосіб №1

Мабуть, найпростіший і очевидний варіант, це подивитися візуально на саме мережеве обладнання. На більшості тих же роутерів (маршрутизаторів, мережевих карт) є невеликі наклейки з необхідною інформацією. Приклад наведено нижче.

Наклейка на корпусі роутера

спосіб №2

Другий варить – скористатися командним рядком (як її відкрити). Відкривши ону, досить ввести лише одну команду: ipconfig / all і натиснути Enter (цифра-1 на скрині нижче).

Далі для всіх мережевих адаптерів, які у вас є в системі, буде подано властивості: в тому числі і фізичну адресу (це і є MAC-адресу). Таким чином ви зможете дізнатися MAC-адреси для всіх мережевих адаптерів, встановлених у вас на ПК.

Командний рядок – перегляд відомостей про мережеві адаптери

спосіб №3

Дізнатися всю “мережеву” таємницю можна за допомогою спеціальних утиліт для визначення характеристик ПК. Мені імпонує утиліта Speccy (від виробника не менш відомої CCleaner).

У Speccy досить відкрити вкладку “Network” і можна отримати детальну інформацію про всіх мережевих адаптерах, стан мережі, IP і DNS, MAC-address і ін.

Speccy – інформація про мережу (вкладка Network)

спосіб №4

Якщо вам потрібно переглянути MAC-адресу роутера – то це можна зробити або за допомогою наклейки на його корпусі (як рекомендував в способі 1), або в його веб-інтерфейсі (настройках). Для того, щоб їх відкрити, звичайно досить перейти за адресою 192.168.0.1 (192.168.1.1) В браузері (в якості логіна admin, в якості пароля або admin, або пусте місце).

Довідка! Якщо не знаєте, як відкрити настройки роутера, рекомендую ознайомитися ось з цією статтею: 

Як правило, в настройках маршрутизатора, необхідно відкрити розділ “Статус” ( “Status”). Приклад наведено нижче.

налаштування роутера

Як клонувати MAC-адресу

Варіант 1: на мережевої карти

Наприклад, стане в нагоді при зміні мережевої карти, через яке у вас здійснюється підключення до Інтернет.

Спочатку необхідно відкрити диспетчер пристроїв: Найшвидший спосіб – натиснути поєднання клавіш Win + Pause, і вибрати в меню зліва необхідну (див. Скрін нижче).

На допомогу (відкриття диспетчера пристроїв)

Далі в диспетчері пристроїв необхідно відкрити вкладку “Мережеві адаптери”: там будуть представлені всі адаптери, на які у вас встановлені драйвера. Вибираєте потрібний адаптер і відкриваєте його властивості.

Відкриваємо властивості потрібного адаптера

У властивостях необхідно відкрити вкладку “Додатково” (або “Advanced”). У переліку знайдіть властивості “Мережевий адресу” (або “Network address”) і в поле значення вкажіть потрібний вам MAC-адресу. Збережіть налаштування і перезавантажте комп’ютер.

властивості

Варіант 2: в роутері

Актуально для тих випадків, коли ви встановлюєте роутер (маршрутизатор), а раніше у вас кабель від Інтернет-провайдера був безпосередньо підключений до ПК. Або просто міняєте старий роутер на новий.

Задавати MAC-адресу для роутера потрібно в його веб-інтерфейсі (чи то пак в його безпосередніх налаштуваннях. У параметрах Windows це зробити не можна).

В допомогу! Як увійти в налаштування роутера (і що робити, якщо це не виходить зробити) – 

Потім в настройках, як правило, необхідно відкрити розділ “WAN” (або настройки мережі / інтернету. У деяких роутерах досить вкладки “Управління”). Парочка прикладів представлена ​​нижче.

Клонування MAC-адреси (роутер TENDA)

Зміна MAC-адреси (Роутер TP-Link)

Налаштування WAN (англійський інтерфейс, роутер D-Link DIR-615)

Як правило, більшість роутерів можуть автоматично визначити MAC-адресу вашої старої мережевої карти (якщо ви підключили кабелем до неї роутер) і клонувати його. Власне, можна і вручну вказати адресу, досить вказати лише кілька значень у відведений поле (в більшості випадків – нічого складного).

Дякую за увагу (доповнення вітаються).

Ссылка на основную публикацию