Linux Deepin 2020.2 – установка і огляд китайського дистрибутива

У даній статті ми встановимо і розглянемо китайський дистрибутив Linux Deepin 2014.2, він випускається з дуже красивою і зручним середовищем робочого столу, тому на нього варто звернути увагу.

Як Ви, напевно, вже зрозуміли дистрибутивів Linux величезна кількість і на чому зупинити свій вибір не зрозуміло, адже більшість з них використовують одні і ті ж графічні оболонки і знайти часом щось оригінальне, так би мовити ексклюзивне просто неможливо, але сьогодні ми будемо розглядати дистрибутив Linux який відрізняється від інших, який можна використовувати в якості операційної системи для домашнього комп’ютера, який можна легко встановити, іншими слова підходить для початківців, це Linux Deepin від китайських програмістів. А також як мені здається, він підійде тим, хто хоче перейти з Windows на Linux, оскільки середовище робочого столу, яка використовується в дистрибутиві, інтуїтивно зрозуміла і деяка її частина нагадує Windows 8 (центр керування).

Дистрибутив Linux Deepin

Linux Deepin – це безкоштовний китайський дистрибутив Linux, який грунтується на Ubuntu, а в якості середовища робочого столу використовує DDE або Deepin Desktop Environment вона в свою чергу ґрунтується на GNOME Shell.

За версією сайту Linux Deepin знаходиться вже в ТОП 20, і продовжує активно набирати обертів, а серед інших китайських дистрибутивів він природно лідирує.

Останньою версією на початок 2015 року є версія Deepin 2014.2 від 31 грудня 2014 року, саме її ми і будемо встановлювати і розглядати.

Як і у будь-якого гідного дистрибутива у Deepin є свій сайт, а саме.

За замовчуванням в Deepin використовується середу робочого столу Deepin Desktop Environment яка заснована на технології HTML5. До її складу включено такі компоненти як DMusic (музичний плеєр), DPlayer (відеоплеєр) І Deepin Software Center.

За замовчуванням в якості браузера використовується Google Chrome, крім цього до складу дистрибутива включені всі популярні і необхідні для персонального комп’ютера додатки, наприклад LibreOffice, Mozilla Thunderbird і інші, тому після установки дистрибутива додатково встановлювати практично нічого не потрібно.

На поточний момент Deepin підтримує 20 мов, до речі, серед них тепер є і російська.

Системні вимоги Linux Deepin 2014.2

Дистрибутив має дуже гарний дизайн, тому, звичайно ж, йому потрібні ресурси, для того щоб це все нормально функціонувало, але в порівнянні з іншими збірками Linux, наприклад Linux Mint або openSUSE, Deepin здався мені трохи повільним і вимогливим і це, напевно, його єдиний виявлений мною мінус, який дійсно можна вважати мінусом для початківців користувачів. Іншими словами ті, у кого старі комп’ютери або просто слабенькі Linux Deepin встановлювати не варто, він підходить тільки для сучасних більш менш потужних комп’ютерів. Офіційні системні вимоги:

  • Процесор – Intel Pentium 4 2GHz (рекомендується природно більше);
  • ОЗУ – 1 гігабайт, але відразу скажу краще звичайно більше;
  • Місце на диску – 10 гігабайт, це в принципі також як і у інших дистрибутивів.

Де завантажити Linux Deepin 2014.2

Дистрибутив можна скачати зі сторінки завантаження офіційного сайту –

Так як Deepin підтримує архітектури i386 та x86_64 тому після переходу на сторінку в правій її частині вибираєте тип операційної системи, яку Ви хочете завантажити, мова і дзеркало для скачування. Я вибрав 32 бітну систему, багатомовну версію і вибрав дзеркало SourceForge так як з нього у мене швидше хиталося, відразу скажу що з офіційного дзеркала швидкість скачування дуже низька. Після тиснемо «Download»

В результаті завантажиться файл deepin_2014.2_i386.iso, тобто образ диска розміром 1.71 гігабайт, який відповідно необхідно записати на болванку.

Установка Linux Deepin 2014.2

Дистрибутив Deepin встановлюється дуже легко! навіть у порівнянні з більш популярними збірками, уявіть, що установка виконується в три кроки, тобто в три вікна, і я вважаю, що для початківців це один з головних плюсів (поряд з інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом), Ну, в загальному, Ви зараз самі все побачите.

Крок 1

Завантажуємося з диска і потрапляємо в меню вибору мови, ми відповідно вибираємо російська

крок 2

Далі необхідно ввести (тобто придумати і ввести) Ім’я користувача, ім’я комп’ютера і пароль з його підтвердженням і натиснути «наступний»

крок 3

На цьому кроці, потрібно вибрати на який диск і розділ встановлювати ОС, так як у мене один диск і на ньому один розділ я нічого не роблю, а просто тисну «встановити»,

На питання “Приступити до установки»Відповідаємо ОК

Ось і все, установка почалася, як і у всіх подібних дистрибутивах під час установки нам будуть показані слайди з описом і перевагами даного дистрибутива

Установка займе приблизно хвилин 10 і в ув’язненні з’явиться вікно, в якому ми тиснемо «перезавантажити»

Після перезавантаження у нас буде завантажуватися наша ОС, і при вході ми вказуємо пароль (який ми придумували при установці), До речі, іконка за замовчуванням буде обрана випадковим чином, надалі її можна легко змінити. Також звертаємо увагу на красивий, що рухається фон.

І при першому вході в систему нам запропонують пройти міні курс навчання роботі в цій системі, всім початківцям користувачам, звичайно, рекомендується його пройти. В цьому нічого складного немає, але є багато плюсів, з цього курсу Ви дізнаєтеся основи роботи в системі Deepin тобто її основні можливості. Для проходження курсу натисніть «почати»Для того щоб пропустити його натисніть«Пропустити керівництво, спробувати відразу»

Якщо Ви вирішили пройти курс навчання, то у Вас будуть приблизно такі вікна з пропозиціями зробити щось, Ви відповідно робите те, що написано і показано на екрані, наприклад в наступному випадку, необхідно виконати зміщення миші у верхній лівий кут. Іншими словами в Deepin запустити «Меню програм»Можна саме таким способом.

А при зміщенні в нижній лівий кут буде показана робоча область

Центр управління можна запустити як з меню, так і за допомогою наведення курсору мишки в правий нижній кут

Навчання закінчується, коли з’явиться ось таке вікно, в якому ми тиснемо «Почати моє Deepin подорож»

Ось і все у нас завантажився робочий стіл.

Давайте подивимося на центр управління (як його запустити, ми вже знаємо з курсу навчання :))

Насправді дуже зручний, компактний і сучасний центр управління, такого я не зустрічав, ні в одному дистрибутиві Linux.

Далі давайте подивимося на меню додатків, також досить зручне і функціональне.

Файловий менеджер Nautilus

Deepin Store – менеджер програмного забезпечення

Тут, звичайно ж, присутня термінал, це ж Linux

висновок

В цілому дистрибутив непоганий, про стабільність нічого не можу сказати, але про те, що навколишнє середовище робочого столу унікальна, красива, інтуїтивно зрозуміла, в загальному, це головне достоїнство цього дистрибутива. У ньому також радує кутова навігація, центр управління, основне меню все це виконано просто відмінно. Також до плюсів я б відніс дуже просту установку, з яким справиться навіть новачок і непогану локалізацію, тому з цим проблем не буде. У плані додатків також все відмінно, класний магазин, за замовчуванням в дистрибутиві все необхідне є.

Без недоліків також звичайно не обійшлося, як я вже говорив вище, на мій погляд, в порівнянні з іншими збірками Linux, Deepin великоваговий, тобто вимогливий до ресурсів, в зв’язку, з чим установку рекомендується здійснювати на комп’ютери з хорошими характеристиками. Наприклад, у мене на одному і тому ж обладнання з однаковими характеристиками Linux Mint скажімо так літав, а Deepin м’яко кажучи гальмував. Але насправді в сучасному світі практично у всіх уже нормальні потужні комп’ютери, які з Deepin легко впораються.

На цьому пропоную закінчувати.

Ссылка на основную публикацию