Лінійка в Ворді: основна інформація по інструменту

Інструмент Ворд Лінійка на перший погляд не представляє особливого інтересу для багатьох користувачів. Більшість людей, які використовують щодня, навіть не здогадуються про те, скільки корисних функцій можна виконувати за допомогою цього інструменту.

Основна інформація з інструменту Лінійка

Лінійка є основним інструментом, який присутній на екрані при створенні або відкритті текстових документів. Місце стандартного розташування лінійки в Ворді – зліва і зверху. На ній розміщується кілька елементів: трикутні маркери, які позначають відступ зліва, справа і для нового рядка.

При відсутності лінійок або при необхідності їх приховати застосовується установка / зняття галочки в меню Вид, пункт Лінійка.

Відображення шкали можливо в тих одиницях, які вам необхідні (сантиметри, міліметри, дюйми, пункти, піки). Для зміни цього показника треба зайти в меню Сервіс і натиснути кнопку Параметри, що знаходиться на вкладці Загальні.

Стандартний функціонал Лінійки в Ворді, який використовується більшістю користувачів, полягає у встановленні відступів, визначенні величини полів, позицій табуляції. Також вона дозволяє змінити ширину колонок або рядків / стовпців в таблицях.

Разом з тим, існують і інші прийоми роботи з цим інструментом. Вони не знайомі більшості користувачів, але дозволяють значно спростити роботу з Ворд. Поговоримо про це далі.

Секрети лінійки Word

При розміщенні в рамках одного рядка декількох слів і необхідності збільшити інтервал між ними багато користувачів просто «начиняють» рядок незліченною кількістю пробілів між словами. Це викликає переміщення внесеної інформації на наступні рядки з порушенням форматування при коригуванні розміру шрифту або полів. Замість цього може бути використаний прийом табуляції, при якому вставляється таблиця, межі якої форматируются прозорими кордонами. Другим варіантом є використання табуляторов, це більш простий і швидкий спосіб.

При натисканні клавіші Tab між слів і подальшому натисканні в нижній половині лінійки з’являться куточки-табулятори, за якими і вирівняється напис. Вона буде доступна для перетягування по лінійці. Вирівнювання за допомогою табулятора допускається з будь-якого краю, центрировано або по ширині. Визначається тип вирівнювання клацанням по квадрату на лінійці зліва.

У деяких ситуаціях потрібна установка табулятора в табличній комірці (наприклад, якщо потрібно зсув частини написи правіше при неможливості розбиття осередків). В даному випадку потрібно натискання клавіш Ctrl і Tab, так як використання Tab при роботі з таблицями викликає перехід від однієї осередку до іншого.

У ряді випадків потрібне переглядати кілька частин одного і того ж документа, наприклад, при порівнянні або перекладі. Для цього більшість користувачів відкривають 2 вікна, але це зовсім не обов’язково. Більш простим варіантом стане використання пункту меню Вікно – Розділити або натискання на двухконечную стрілку, що з’являється при наведенні курсора на вузький роздільник, що знаходиться правіше лінійки над смугою прокрутки.

Для повернення до режиму одного вікна використовують меню Вікно – Зняти поділ або перетягування роздільник на колишнє місце.

Крім того, при роботі з використанням лінійки корисно буде знати ще кілька маловідомих користувачам особливостей, які дозволять значно спростити процес роботи:

  1. При перетягуванні табуляторов, меж таблиці, величини відступів і полів можна натискати клавішу Alt. Це дозволить встановити величину відстаней в 2 рази точніше (0,25 мм замість стандартних 0,5 см).
  2. Подвійне клацання по верхній частині на горизонтальній лінійці дозволить зробити налаштування параметрів сторінки. Якщо клацнути двічі по верхній частині, з’явиться вікно табуляції. Цей метод використовується в версіях Ворд 97, 2000, 2003. У версії 2000 завжди відкривається вікно параметрів.
  3. При рідкісному використанні лінійки доцільно її відключати для економії простору екрану. Для того щоб не включати її при необхідності стандартним способом, треба навести курсор миші на тонку смугу сірого кольору. Через кілька секунд з’явиться лінійка.

Таким чином, ми бачимо, що використання інструменту Лінійка, який ігнорується багатьма користувачами, значно полегшує роботу з текстовим редактором Ворд. Він дозволяє виконати в один клік операції, що проводяться стандартним способом натисканням декількох клавіш і більш складними переходами по пунктам меню.

Ссылка на основную публикацию