Лазер з принтера. Пристрій і можливі несправності

Одним з основних елементів будь-якого лазерного принтера є блок лазера або по-англійськи LSU. При цьому слід зазначити, що типові блоки подібного типу, що входять до складу принтерів відносяться до категорії пристроїв, які мають малими параметрами потужності. Це говорить про те, що вони не можуть призвести до виникнення небезпечних для ока ступінь опромінення. Але все ж, світіння лазера є не зовсім безпечним для людей. Справа в тому, що в багатьох країнах світу до даної категорії лазерів відносяться також ті моделі, які володіють системою великої потужності з надійним захистом, здатної перешкоджати виходу променя за межі корпусу. Крім того, лазер з принтера зазвичай функціонує в такому діапазоні, як ближній інфрачервоний, який зазвичай є невидимим. Таким чином, для людського ока неможливо визначити, де знаходиться даний промінь і наскільки довго він впливає на сітківку.

Також існує думка про те, що на великій дистанції пучок, який вихлюпує лазер від принтера, є безпечним. Але це дуже сильне оману, тому що зважаючи на малу ширини пучка лазера, що виходить з пристрою, забезпечується досить високий ступінь щільності енергії, яка може зберігатися навіть на великих відстанях. Виходить, що навіть пучок лазера будь-якого пристрою для друку здатний нанести людському здоров’ю сильний шкоди, наприклад, опік на сітківці ока. Тому обов’язково потрібно дотримуватися елементарних правил безпеки при розбиранні і використанні будь-якого пристрою для друку, оснащеного лазерною системою.

Взагалі, під лазерним скануванням або засвічування мається на увазі процес проходження пучка лазера по поверхні фотовала. При цьому проводиться короткочасне включення і відключення світлодіода. Ті зони, на які потрапив пучок, стають вбраними. В результаті описаного процесу на поверхні барабана утворюється свого роду прихована картинка, яка готова до подальшої прояві. Слід зазначити, що якщо сканування в допоміжному напрямі, тобто по довжині здійснюється за рахунок обертання барабана, то в основному (по ширині) – за допомогою обертання багатогранного дзеркала. Від швидкості цих перерахованих деталей багато в чому залежить кінцевий масштаб роздруковується зображення.

Пристрій і принцип роботи

Отже, лазерний блок принтера в стандартному виконанні зазвичай складається з плати управління лазерним діодом, КОЛЛИМАТОРНОЙ і циліндричної лінз, власного двигуна, багатогранного скла, однієї або декількох еф-тета лінз, невеликого дзеркала, що фокусує лінзи і датчика, що відповідає за виявлення променя. Таким чином, блок лазерного принтера має досить складним пристроєм.

Що стосується принципу роботи лазерного принтера, то спочатку пучок лазерного променя, який розташований на платі, призначеної для управління діодом, проходить через лінзу КОЛЛИМАТОРНОЙ різновиди. Там світло починає перетворюватися в пучок циліндричної форми. Далі цього пучку за допомогою циліндричної лінзи задається форма плями променя, яка відповідають роздільної здатності пристрою, що становить зазвичай 600 або 1200 dpi.

На наступному кроці вже сформований промінь зустрічає на своєму шляху багатогранне дзеркало, що приводиться в рух двигуном. Швидкість обертання даного дзеркала може становити до декількох десятків тисяч об / хв. Що стосується лазерного променя, то він відображає від бічних граней даного дзеркала в бік барабана, тобто фоторецептора. На своєму шляху він також проходить т.зв. еф-тета (F) лінзи, кількість яких в залежності від моделі принтера може становити від одного і більше. Їх призначення полягає в тому, щоб коригувати нелінійність руху пучка світла по поверхні фотовала. В іншому випадку промінь лазера при розгортці на плоску поверхню фоторецептора міг би розфокусувати. Крім того, через постійне обертання, дзеркало багатогранного типу піддається вертикальної флуктуації. У свою чергу, це призводить до викривлення рядків розгортки. Таким чином, еф-тета лінзи виконують досить великий обсяг роботи.

Далі на початку рядка лазерний промінь проходячи через невеличке дзеркальце і лінзу фокусує різновиди, потрапляє на датчик, який служить для виявлення подібних пучків світла. Даний датчик здійснює контроль за працездатністю світлодіода і надалі виробляє спеціальний сигнал горизонтальної синхронізації, призначений для головної плати. Даний сигнал є необхідним, тобто саме завдяки йому все рядки картинки будуть починатися на конкретно розташованому від бічної межі аркуша паперу відстані. Багато сучасних моделей принтерів лазерних моделей надають користувачам можливість здійснення регулювання даної синхронізації.
Всі перераховані вище елементи блоку знаходяться всередині нього. Сам блок представляє собою герметичний корпус, який захищає внутрішні деталі від попадання пилу і при цьому запобігає можливість відображення лазерного пучка в неправильних напрямках. Але, безумовно, часом зустрічаються різного роду виключення.

Можливі проблеми і способи їх усунення

Якщо мотор лазера засвистів або заклинив – змастіть його вісь

Одна з найбільш часто зустрічаються несправностей з блоком лазера полягає в блокуванні або підклинювання такого елемента, як підшипник багатогранного дзеркала. З’являється подібна проблема внаслідок пилу, яка потрапляє всередину корпусу блоку, підвищення навантаження, що надається на друкуючий вузол, а також недостатньою балансування дзеркала. Щоб уникнути подальшого заклинювання вищеназваного елемента і повного виходу всього блоку з ладу, важливо вчасно звернути увагу на що з’явився підвищений шум у вигляді свисту. Щоб своєчасно вирішити проблему необхідно ретельно очистити всі оптичні деталі від скопилася на них пилу. Але врахуйте, що для цього не слід вдаватися до допомоги агресивних рідин, інакше можна змити напилення, якими зазвичай покривають робочі межі лінз і дзеркал. Діяти слід гранично акуратно – ні в якому разі не змішувачі жоден з компонентів блоку лазера.

На наступному етапі слід зайнятися мастилом. Але використовувати в даній ситуації густі речовини не можна, тому що вони неодмінно заб’ють всі повітряні канали підшипника багатогранного дзеркала. Тому краще скористатися рідкими мастилами типу автомобільної WD-40 (також можна використовувати гальмівну рідину від автомобіля). Залишки мастила після нанесення на вісь деталі слід видалити за допомогою безворсовой серветки.

Якщо ж раптом ви помітили, що перестав працювати лазерний діод, то не поспішайте його викидати. В процесі діагностики для початку потрібно перевірити двигун багатогранного скла, а тільки потім сам діод. Отже, проблема може полягати в першому елементі. До того ж деякі умільці навчилися пристосовувати лазерні діоди від друкуючих пристроїв для різання, наприклад, пінопласту. Зазвичай для цієї мети потрібно добре налаштувати лінзу і підшукати відповідний блок живлення. Крім того, лазерні діоди можуть бути використані для нанесення написів, місцевого нагріву та випалювання. На основі даної деталі і залишків оптики від принтера лазерної моделі можна отримати фотоплоттера для друкованих плат або т.зв. хімічного травлення картин на склі або металах.

Ссылка на основную публикацию