«Лабораторія Касперського»: Вірус Ебола починає поширюватися через спам

У вересні частка небажаної кореспонденції в глобальному поштовому трафіку за підрахунками «Лабораторії Касперського» склала 66,5%, що на 0,7 пункту нижче за показник в серпні. При цьому з закінченням сезону відпусток відзначено істотне зниження кількості спрацьовувань модуля антифішинга в порівнянні з попереднім місяцем – на 42,5%.

У вересні з політичних подій на Україні шахраї переключилися на проблеми охорони здоров’я, зокрема на вірус Ебола, створюючи за допомогою цієї гарячої теми нові сюжети для «нігерійських» листів. Спамери використовували не тільки добре обкатані легенди, а й досить незвичайні вигадані історії – так, в листі від нібито багатою мешканки Ліберії, яка помирає від лихоманки Ебола, говорилося про бажання віддати безоплатно понад 1,5 мільйона доларів одержувачу з умовою подальшої передачі грошей благодійним організаціям. Текст був нетиповим для «нігерійських» листів: дуже докладним і містить пояснення ситуації, що склалася – все для того, щоб одержувач повірив в достовірність розповіді і почав листуватися з шахраями. Також у вересні зафіксовано розсилки з рекламою різних способів заробітку і, традиційно, сплеск листів з різними пропозиціями до новорічних свят.

У глобальному рейтингу країн-джерел спаму лідируючу позицію зберегли за собою США (12%), однак у порівнянні з минулим місяцем їх частка зменшилася на 4 пункти. На друге місце з четвертого піднявся В’єтнам з часткою 9,3%. На третьому місці – Україна (5,8%), змістилася на одну позицію вниз, але залишилася лідером в Рунеті (18,8%).

Із закінченням сезону відпусток і відновленням ділової активності кількість фішингових атак знизилася – на 42,5%. При цьому 37% спрацьовувань відносяться до фінансового фішингу – імітація повідомлень від банків і фінансових організацій, підроблені сторінки банків і платіжних систем, що дещо більше, ніж минулого місяця.

«Шахраїв цікавлять, перш за все, гроші користувачів, і спамери – не виняток. Для монетизації своїх розсилок, вони використовують безліч хитрих прийомів, постійно оновлюють і удосконалюють їх. Ми рекомендуємо поставити надійне захисне рішення класу Internet Security, щоб забути не тільки про спам, а й про інші небезпеки в Інтернеті », – зазначає Марія Вергеліс, спам-аналітик« Лабораторії Касперського ».

Ссылка на основную публикацию