Кидок портів в VirtualBox для підключення до Linux по SSH

У даній статті ми з Вами розглянемо можливість програми VirtualBox прокидати порти в гостьову операційну систему, для того щоб мати доступ до неї з хоста, тобто з реальної машини, наприклад, в тих випадках, коли підключення (мережа) в гостьовій ОС в VirtualBox працює в режимі «NAT».

Дана можливість буде корисна, наприклад, коли Вам потрібен одночасно і доступ до Інтернету в гостьовій операційній системі, і доступ до яких-небудь сервісів в гостьовій ОС з хоста.

Доступ до Інтернету в гостьовій ОС можна отримати за допомогою вибору типу підключення «NAT», але як Ви, напевно, знаєте, при цьому втрачається доступ до сервісів гостьовий ОС з реального Вашого комп’ютера. Дану проблему якраз і вирішує кидок портів.

Розглядати кидок портів ми будемо на прикладі випадку, коли Ви створили віртуальну машину в VirtualBox і встановили в неї серверну операційну систему, наприклад Linux Ubuntu Server, при цьому Ви налаштували мережу в режимі NAT для доступу в Інтернет, але доступу до гостьової операційної системи (Ubuntu Server) у Вас немає. Наприклад, Ви не можете підключитися до неї по SSH зі свого комп’ютера, або звернутися до Web сервера, або навіть просто скопіювати команду і вставити в консоль. Тому давайте прокинув порт в гостьову ОС, наприклад, для того щоб підключиться до неї по SSH всім відомою програмою PuTTY. За допомогою неї ми зможемо без проблем управляти сервером і в разі необхідності копіювати команди в неї.

Для довідки.

PuTTY – це безкоштовна клієнтська програма для віддаленого підключення, наприклад до серверів по протоколах SSH, Telnet і іншим. Вона дозволяє керувати віддаленим комп’ютером. PuTTY – це клієнтська частина, серверна повинна бути реалізована на віддаленій стороні, наприклад, в нашому випадку в Ubuntu Server повинен бути встановлений SSH сервер. Завантажити PuTTY можна з офіційного сайту -.

Налаштування проброса портів в VirtualBox для SSH

SSH – сервер зазвичай прослуховує 22 порт, тому нам необхідно прокинути підключення саме на 22 порт.

Крок 1

Для того щоб прокинути порт, запускаємо VirtualBox і заходимо в налаштування нашої віртуальної машини з Ubuntu Server. Наприклад, вибираємо потрібну машину і натискаємо кнопку «налаштувати», Даний пункт також доступний, якщо натиснути правою кнопкою миші по вибраній віртуальній машині.

крок 2

Потім переходимо в розділ налаштувань «Мережа», І відкриваємо вкладку з включеним адаптером. Тип підключення, як Ви пам’ятаєте, «NAT» – для доступу в Інтернет.

крок 3

Далі клацаємо на пункт «додатково», Щоб відобразити додаткові налаштування даного адаптера, і після цього натискаємо на кнопку«кидок портів».

крок 4

В результаті у нас відкриється вікно «Правила проброса портів». Для додавання нового правила натискаємо на іконку з плюсом.

крок 5

На даному етапі Ви вже повинні знати IP адреса гостьовий операційної системи і порт, який прослуховує SSH сервер (за замовчуванням це 22 порт). В Ubuntu Server IP адреса можна дізнатися за допомогою команди ifconfig (за замовчуванням це 10.2.0.15).

Опис колонок таблиці з правилами:

  • ім’я – назва правила, в нашому випадку розумно назвати SSH;
  • протокол – протокол, по якому буде відбуватися взаємодія. У звичайних випадках це – TCP;
  • IP хоста – IP адресу Вашого реального комп’ютера, можна вказати 127.0.0.1 або залишити дане поле порожнім;
  • порт хоста – будь-який вільний порт Вашого комп’ютера, який буде використовуватися для перенаправлення на потрібний порт в гостьовій ОС. Я вказав 2222;
  • IP гостя – тут вказуємо IP адреса гостьовий операційної системи на який буде відбуватися перенаправлення, в моєму випадку це 10.2.0.15;
  • порт гостя – порт гостьової ОС, на який нам необхідно прокидати наші запити. У нашому випадку це 22 порт, який прослуховує SSH сервер.

Після заповнення таблиці з правилом, натискаємо «ОК».

крок 6

На цьому настройка проброса портів закінчена, тепер ми можемо перевірити роботу даного правила (проброса). Для цього спочатку запускаємо віртуальну машину з Ubuntu Server, а потім програму PuTTY. На вкладці Session вибираємо тип з’єднання SSH і в поле Host Name пишемо локальну адресу комп’ютера (хоста), Якій ми вказували в колонці «IP хоста»В правилах проброса портів, якщо нічого не вказували, то пишіть 127.0.0.1. В поле порт вказуємо номер порту, який ми вказували в колонці «порт хоста», Тобто 2222. Натискаємо кнопку «Open».

Якщо після цього Ви отримали запрошення на введення логіна, то це означає, що підключення працює, і Ви, відповідно, можете вводити облікові дані від гостьової операційної системи.

Ссылка на основную публикацию