Кращий браузер для Android

Сьогодні кількість веб-браузерів для Android росте з кожним днем. Однак, як і в настільному сегменті, високий рівень конкуренції змушує розробників копіювати ідеї один у одного, що призводить до одноманітності рішень і їх виконання. Така ситуація звичайно загострює муки вибору для тих, хто шукає для себе ідеальний продукт. Ми ж і тут не будемо намагатися його знайти, потреби у всіх різні. Просто подивимося на п’ять найбільш популярних мобільних браузерів, а вибір нехай робить кожен індивідуально.

Google Chrome

Google Сhrome навряд чи є ідеальним браузером для мобільних пристроїв, проте, його можна назвати найбільш збалансованим, як по функціоналу, так і за оформленням. Він не перевантажений налаштуваннями і кнопками управління і має приємний для ока, мінімалістський дизайн інтерфейсу.
Говорячи про переваги цього браузера, перш за все, варто відзначити синхронізацію з настільною версією (хоча кого зараз цим здивуєш?), Відмінну швидкість рендеринга і можливість стиснення трафіку, що дуже необхідно для користувачів EDGE-з’єднань.

Звичайно без недоліків в Google Сhrome не обійшлося. До чого є серйозні претензії, так це до зручності управління. Мабуть, саме їм пожертвували розробники на догоду мінімалістському дизайну. Так більшість дій першої необхідності, такі як відкриття нової вкладки, оновлення сторінки і крок вперед, вимагають замість одного дії, два, а сама панель навігації розташована вгорі, що доставляє незручності для користувачів великих смартфонів.

Проте, стабільність і приємний дизайн ці недоліки успішно нівелюють, та й сам факт того, що Google Сhrome встановлено в багатьох пристроях вже з заводу робить цей браузер лідером на Android-пристроях.

Opera Mini

Opera Mini справжня «палочка-виручалочка» для слабких пристроїв з повільним інтернет-з’єднанням. Рівень стиснення даних тут досягає 90%, на відміну від 50% а Google Chrome. При цьому, рендеринг сторінок будь-якої складності і «тяжкості» залишається плавним навіть на дуже бюджетних пристроях зі слабким процесором.
Ще однією незаперечною перевагою Opera Mini є розташування всіх необхідних елементів управління на нижній панелі, що особливо зручно на пристроях з великою діагоналлю екрану. Крім цього в Opera mini є вбудований менеджер завантажень з можливістю зупинки та відновлення завантажень.

Основним недоліком цього браузера є не завжди коректний рендеринг веб-сторінок. Така ціна високого рівня стиснення даних. Таким чином, то що ви бачите на екрані смартфона або планшета не завжди буде відповідати реальному стану речей.
До речі, Opera Mini в силу технічних особливостей не відображає рекламні блоки контекстної реклами Google, що в даному випадку є бонусом.

UC Browser

Компанія UCWeb позиціонує свій продукт як найшвидший мобільний браузер. Використовуючи власний проксі сервер для обробки даних, UC Browser видає користувачеві оптимізовану веб сторінку, заощаджуючи тим самим його трафік. Правда про якісь конкретні цифри ніхто не говорить.

Якщо говорити про рівень функціональності, то даний браузер сміливо можна назвати одним з найбільш «нафаршированих». Окремо варто виділити такі функції як:

 • Нічний режим перегляду
 • Наекранной кнопки масштабування і скролінгу
 • Повноекранний режим перегляду
 • Менеджер завантажень
 • Режим перегляду «Тільки текст»
 • Гнучка настройка якості зображень
 • Блокування реклами
 • Можливість скриншота виділеної області сторінки

Крім цього, браузер підтримує установку доповнень, хоча на даний момент їх і не так багато.

Dolphin Browser

Цей браузер відомий багатьом користувачам Android-пристроїв ще з часів зародження самої ОС. Уже з перших версій Dolphin Browser показував відмінну продуктивність в порівнянні з вбудованим в Android браузером. Зараз звичайно його трохи потіснили конкуренти з аналогічними можливостями, але у Dolphin все ж залишилася ще парочка фірмових особливостей.
По-перше, варто відзначити, що це на даний момент єдиний браузер, здатний програвати Flash, а по-друге це звичайно фірмове управління жестами, які можна створювати самому. (Справедливості заради, варто сказати, що це вміє робити і UC Browser, але тільки за допомогою окремого розширення).

Серед інших можливостей:

 • Менеджер завантажень
 • Синхронізація з настільними Chrome, Firfox і Safari з допомогою спеціальних розширень
 • Модуль Jetpack, що прискорює рендеринг сторінок в два рази в порівнянні з Google Chrome
 • Повноекранний режим
 • Нічний режим
 • Підтримка розширень (Встановлюються окремо через Google Play Market)

До мінусів браузера варто віднести не дуже сучасний дизайн і відсутність можливості блокування реклами.

Firefox

Цей браузер давно і міцно застовпив собі місце на п’єдесталі настільних браузерів, і тепер поступово набирає обертів в мобільному сегменті. За своїм базовим можливостям він трохи відстає від таких монстрів «кастомізації» як UC Browser і Dolphin, але при цьому кількість доступних розширень в Firefox в рази більше.

Звичайно ж, Mozilla Firefox буде цікавий перш за все користувачам настільного аналога за рахунок можливості синхронізації. Однак є в Firefox одна особливість, яку не можна не відзначити – це чудовий вбудований «Режим читання» для веб сторінок (хто користувався Safari в iOS, зрозуміє про що я), а так само можливість збереження сторінок для читання офлайн.
Радує так само вбудована функція збереження веб сторінок в форматі PDF і вбудований менеджер завантажень.

Статистика

Що ж говорить реальна статистика про популярність мобільних браузерів? Для відповіді на це питання була зроблена вибірка з 350000 відвідувачів сайту Feetch.com з мобільних пристроїв.

Як бачимо, лідером серед мобільних браузерів виявився Google Chrome, що цілком логічно – 44%. На другому місці, як це не дивно, рідний браузер Android OS – 34%. Даний факт, швидше за все, говорить про те, що досить велика кількість користувачів смартфонів і планшетів взагалі не задаються питанням, яким браузером користуватися, і використовують те, що запропонував їм виробник пристрою за умовчанням.

На третьому місці влаштувався Opera mini – 8% і за ним Opera Mobile – 5%. П’ятірку браузерів замикає Яндекс браузер для Android, який базується на коді того-ж Google Chrome – 4%. “Навернений” UC Browser отримав лише 3% трафіку, а Firefox (він же Fennec) доводиться задовольнятися лише одним відсотком.

Ссылка на основную публикацию