Кращі програми для очищення комп’ютера від сміття

На будь-якому комп’ютері під керуванням Windows з часом накопичується системний сміття. До нього відносяться тимчасові файли, «залишки» неправильно віддалених програм, непотрібні записи в реєстрі і ще багато зайвих дрібниць на вашому комп’ютері. Теоретично все сміття можна видалити вручну, але це може зайняти надзвичайно багато часу, тому набагато простіше використовувати одну з програм, призначених для цієї мети.

А якщо не чистити комп’ютер від сміття?

Є така категорія користувачів, яка не замислюється про необхідність позбуватися від зайвого комп’ютерного сміття. Він роками накопичується на жорсткому диску і в підсумку дає про себе знати, створюючи навантаження на систему, внаслідок чого знижується швидкість її роботи, з’являються лаги і вискакують помилки. Тому не варто нехтувати процедурою очищення комп’ютера від сміття, враховуючи, що часу на це витрачається не так вже й багато.

Але ось яка програма для очищення комп’ютера від сміття краще, адже в Інтернеті їх сила-силенна? З усіх варіантів ми вибрали трійку найбільш ефективних, зручних і розповсюджуються на безоплатній основі.

Якщо ви хочете встановити свіжі драйвера на відеокарту Nvidia, але не знаєте, як це зробити, то наш детальний матеріал допоможе вам!

Якщо при форматуванні вашої флешки постійно з’являється помилка, то ми розповімо вам, як вчинити з цією проблемою, читайте далі.

CCleaner

Почнемо ми з популярної утиліти з повним набором інструментів для очищення жорсткого диска від непотрібних файлів. CCleaner вважається найбільш затребуваною в своєму сегменті, адже кількість її завантажень з офіційного сайту перевищує 1 мільярд. Офіційний сайт – http://www.piriform.com/ccleaner

Функціонал CCleaner включає в себе:

 • видалення тимчасових файлів системи і додатків;
 • очистку кошика;
 • видалення непотрібних ярликів і файлів журналу;
 • перевірку і виправлення проблем в реєстрі;
 • можливість видалення встановлених програм;
 • видалення програм з автозавантаження.

У використанні CCleaner гранично простий: для початку можна запустити аналіз, щоб дізнатися, скільки пам’яті буде звільнено і які файли втечуть, а потім і саму очистку.

До речі, програму можна налаштувати таким чином, щоб очищення здійснювалася при кожному запуску Windows.

CCleaner – відмінна утиліта для комплексної очистки з приємним, а головне – доступним інтерфейсом. Зауважте, базова версія програми поширюється абсолютно безкоштовно, а платні – відрізняються тільки пріоритетом технічної підтримки і можливістю використання в бізнесі.

Glary Utilities

Наступною ми розглянемо таку цікаву програму, як Glary Utilities. А цікава вона своїм широким функціоналом і простотою у використанні. Все влаштовано так, щоб навіть недосвідчений користувач швидко зміг запустити очищення. Офіційні сайт програми – http://www.glarysoft.com/

Можливості Glary Utilities включають:

 • роботу з автозапуском;
 • виправлення реєстру;
 • очистку диска;
 • перевірку оновлень встановлених програм;
 • пошук порожніх папок.

Найпростіше почати очищення, перейшовши у вкладку «1-кліком», де необхідно зазначити потрібні пункти і натиснути кнопку «Знайти проблеми».

Після аналізу ви побачите кількість проблем і обсяг пам’яті, займаної непотрібними файлами. Натисканням кнопки «Виправити» ви запустите процес виправлення помилок і очищення жорсткого диска.

До всього іншого в Glary Utilities є вбудований диспетчер задач, менеджер видалення програм, диспетчер драйверів і ряд інших корисних модулів.

Advanced SystemCare FREE

Гідну альтернативу попереднім варіантами становить справжній програмний комплекс Advanced SystemCare FREE. Розробники обіцяють, що використовуючи можливості їхнього продукту, можна підвищити продуктивність свого комп’ютера аж на 400%, що, звичайно, сумнівно. Але в будь-якому випадку ця програма озброєна по повній для підтримки порядку в системі. Сайт утиліти – http://ru.iobit.com/advancedsystemcareper/

Advanced SystemCare FREE вміє:

 • видаляти тимчасові і непотрібні файли;
 • оптимізувати системні ресурси;
 • захищати комп’ютер від вірусів;
 • проводити дефрагментацію;
 • оновлювати драйвера;
 • працювати зі списком автозавантаження.

І це далеко не повний перелік.

Незважаючи на великий набір різних утиліт, інтерфейс програми не виглядає нагромаджених – все інтуїтивно зрозуміло і доступно.

Нас цікавить вкладка «Очищення і оптимізація». Тут можна вибрати, що буде очищатися, і запустити сам процес.

Після процедури пошуку ви побачите зведення про всі знайдені проблеми. Також буде дана оцінка таких параметрів, як безпека, продуктивність і стабільність. Залишилося натиснути кнопку «Виправити».

До речі, під час тестування Advanced SystemCare FREE виявила шкідливе ПО на нашому комп’ютері, серед якого був троян.

Зверніть увагу, розглянуті програми прекрасно працюють на Windows 7, Windows 8 і Windows 10.

Щоб ваш браузер швидко працював, потрібно чистити його кеш, як це робити, читайте тут – 

Бажаєте позбутися непотрібного браузера Internet Explorer? Наша стаття допоможе вам – 

висновок

Регулярно займаючись очищенням комп’ютера від сміття, ви не тільки зберігаєте швидкодію системи на належному рівні, а й знижуєте ймовірність виникнення збоїв в її роботі. Можна використовувати одну з розглянутих утиліт, які прекрасно справляються очищенням системи від всього непотрібного мотлоху.

Ссылка на основную публикацию