Кращі програми для читання книг на комп’ютері

У XXI столітті комп’ютери та портативні пристрої просто поглинають повсякденну життєдіяльність людей. Якщо раніше вечорами люди читали книги, то сьогодні інформація надходить виключно з соціальних мереж, сайтів новин і т.д. Для того, щоб знову повернути масовий інтерес до читання були розроблені електронні пристрої, але на їх покупку не завжди вистачає коштів. І тоді на допомогу прийшли розробники програмного забезпечення, які створили різноманітний софт для прочитання книг в різноманітних форматах. Більшість з них мають оригінальний дизайн і оформлення, які створюють відчуття прочитання справжнього паперового видання. Далі в статті будуть розглянуті деякі з найбільш популярних програм для читання.

Програма для читання Cool Reader

Швидше за все, це найбільш популярна версія софта для читання творів з екрану будь-якого пристрою. Головною особливістю програми є її адаптація під найпопулярніші платформи, які використовуються на сьогоднішній день.

Незалежно від того чи використовується планшет, смартфон або комп’ютер програма має величезний набір функцій. Основними перевагами роботи з нею є:

 • мультиплатформеність – програма доступна до використання в Windows, Mac, Macintosh, Android, iOS;
 • мультиформатность – можна прочитати файли в форматах: .fb2, .txt., .doc і т.д .;
 • тому більшість книг надаються на сайтах в заархівує, то софт був модифікований і універсальним пакувальників;
 • для того, щоб створити зручність при читанні впроваджено безліч стилів для інтерфейсу, сторінок з текстом і т.д .;
 • модифікація «читалкою» SpeechAPI – доповнив, за допомогою якого комп’ютер сам читає книгу, та ще й уголос. Озвучений варіант можна записати в форматі .mp3 і прослухати в подальшому, як аудіокнигу.

Повнофункціональні налаштування, фільтрація викачаних на пристрій творів, а також доступ до мережі Інтернет та оцінка рейтингу певного видання.

Читалка ICE Book Reader

Ще одне не менш популярно додаток ICE Book Reader також є повнофункціональним софтом з можливістю аудіосупроводу написаного тексту. Не можна точно назвати будь-яку з популярних «читалок» кращою, але в той же час можна позначити їх основні переваги. У випадку з ICE Book Reader має безліч дрібниць в організації тексту і процесу читання, які однозначно є перевагами:

 • згладжування написаного тексту;
 • перші літери абзацу, параграфа, заголовка промальовувалися іншим шрифтом для того, щоб створити опорні точки, що формують зорові образ в голові читача;
 • підвищена продуктивність дозволяє миттєво прочитати текстовий файл (книгу) розміром до 128 гігабайт і т.д .;
 • оригінальний інтерфейс програми створює враження прочитання з реальних сторінок.

читалка Calibre

Calibre – це потужний інструментарій для початківців або професійних бібліотекарів. Звичайно ж, в першу чергу, ми розглядаємо програму, як додаток для читання книг в різноманітних форматах. Головною ж особливістю є те, що використовуватися даний софт може на безлічі пристроїв від електронного пристосування Amazon Kindle до смартфонів на Android. Переваги в порівнянні з іншими програмами:

 • унікальна база, яку можна зібрати за прикладом звичайної бібліотеки;
 • при доступі до мережі Інтернет через програму можна знайти будь-яку літературу і додати її на пристрій;
 • є можливість розширення функціоналу програми за рахунок різноманітних плагінів.

Прочитати книгу на будь-якому пристрої, будь то комп’ютер або смартфон, не складає труднощів. За користувачем залишається лише вибір необхідного функціоналу, оформлення і т.д.

Ссылка на основную публикацию