Крадіжка даних з комп’ютера, за допомогою вентилятора?

Фахівці ізраїльського університету Бен-Гуріона, не один раз представляють екзотичні способи розкрадання даних з ПК, винайшли новий більш витончений спосіб. Тепер дослідники пропонують «запозичувати» дані з комп’ютерів за допомогою простого вентилятора (кулера охолодження), який встановлений практично в будь-якому комп’ютері.

Найбільш витончені методи розкрадання даних розроблених фахівцями Бен-Гуріона:

  • Програма AirHopper, яка використовуючи FM-приймач в мобільнику, аналізує електромагнітне випромінювання, що виходить від відеоадаптера персонального комп’ютера, і отримує призначені для користувача дані.
  • BitWhisper – техніка використовує термодатчики і коливання теплової енергії. Два комп’ютери повинні бути заражені за допомогою спеціального програмного забезпечення і повинні бути обладнані термодатчиками. Зміни в температурі транслюються в цифрову послідовність з нулів і одиниць.
  • Програма GSMem – proof-of-concept малваре, яка відсилає дані з зараженого комп’ютера на GSM-частотах на мобільний телефон. Софт змінює прошивку мультиканальною пам’яті і змушує її передавати дані у вигляді електромагнітних сигналів.

Нова розробка також досить цікава і може привернути увагу шпигунів. Технологія передбачає регулювання обертів кулера на зараженій машині, і використовуючи залежність зміни тональності його роботи (яка залежить від швидкості обертання) передавати дані у поза.

Спеціальна програма змінює обороти кулера

Будь-яку інформацію можна представити у вигляді низки нулів і одиниць, регулюючи швидкість обертання вентилятора, фахівці розробили спосіб транслювати таку інформацію зовні. Для перехоплення оборотів кольорів, встановлених в системі, розроблена спеціальна програма Fansmitter. Регулюючи обертів підконтрольних вентиляторів, малваре може передавати дані зі швидкістю 3 біта в хвилину (це при швидкістю 1000 RPM – «0», і 1600 RPM – «1»). При використанні 2000 і 2500 RPM, інформацію можна передавати зі швидкістю 15 біт в хвилину.

Приймачем інформації, може бути простий смартфон, мікрофон якого може вловлювати шум, видаваний кулером комп’ютера, на відстані від одного до чотирьох метрів. Фахівці інституту поділилися інформацією про успішну передачу інформації з комп’ютера, на якому не встановлено будь-яке аудіо обладнання, на смартфон, що знаходиться на відстані восьми метрів. Швидкість передачі даних при цьому наближалася до позначки 900 біт на годину. Такий маленькій швидкості, звичайно, не вистачить для крадіжки фільмів і музики, але для вивудження паролів і ключів шифрування цілком! Найбільш складним в подібних методах, є зараження цільового комп’ютера.

Ссылка на основную публикацию