Контрольована установка оновлень Windows

Друзі, дуже часто мені задають питання з приводу установки оновлень Windows. У своїх радах і уроках ми радимо відключати автоматичне оновлення операційної системи. А в статтях, присвячених налаштування безпеки, радимо періодично оновлювати систему.

Чому так? – запитаєте Ви. Тому що не всі, що пропонується, обов’язково до встановлення. Якщо у Вас встановлена ​​ліцензійна версія програмного забезпечення і Ви цілком довіряєте компанії Microsoft, то далі можете не читати мою статтю, а просто налаштувати у себе автоматичне оновлення і більше ніколи не повертатися до цього питання.

Для всіх інших скажу, якщо Ви хочете, щоб Ваші справи йшли успішно, необхідно все контролювати. Це відноситься і до Вашого комп’ютера.

У цій статті ми поговоримо про те, для чого потрібно проводити установку оновлень Windows, які типи оновлень бувають, що саме нам потрібно і як цей процес автоматизувати.

Навіщо необхідна установка оновлень windows?

Оновлення для операційної системи Windows є спеціальне програмне забезпечення, що усуває знайдені вразливості в операційній системі і підвищує швидкість, а також стабільність роботи Вашого комп’ютера.

Кожна нова ОС в чомусь перевершує свого попередника. Надаючи готовий продукт на ринок, компанія Microsoft проводить велику роботу. Однак уникнути недоліків і неточностей в своїх розробках поки не вдається.

Досить часто подібні недоробки призводять до збоїв в роботі системи, до появи вразливостей для кібер злочинців, а іноді і до витоку або втрати особистих даних. як правило, через деякий час після виявлення в ОС “системних дірок” випускається пакет виправлень.

Як тільки таких пакетів набирається дуже багато, випускається, так званий, “Service Pack”. У цю збірку крім безпосередньо “латочок”, входять різні додаткові поліпшення, оновлена ​​база драйверів і багато іншого.

Всім своїм читачам я настійно рекомендую періодично проводити установку оновлень Windows. Ці оновлення закриють «дірки” в системі забезпечення безпеки, що підвищить захищеність ваших особистих даних.

Дві категорії оновлень Windows

  • Усувають уразливості і підвищують безпеку. В першу чергу центр поновлення Windows підтримує в актуальному стані свої власні програмні продукти: ОС Windows, Internet Explorer і Microsoft Office. Виправлення, що усувають уразливості і підвищують безпеку цих продуктів, в центрі оновлень Windows, позначаються як важливі. Крім усунення вразливостей, компанія Microsoft пропонує і інші оновлення, спрямовані на підвищення безпеки операційної системи. Наприклад, за допомогою сервісу “Windows Update” антивірус “Microsoft Security Essentials” оновлює свої антивірусні бази.
  • Підвищують стабільність і продуктивність. Крім поставки оновлень для системи безпеки за допомогою сервісу “Windows Update” багато виробників апаратних пристроїв, отримавши необхідний дозвіл від Microsoft, через центр поновлення Windows надають поновлення для драйверів. Варто відзначити, що пропоновані таким чином драйвера не володіють усіма можливостями, які доступні в пакетах, пропонованих виробниками обладнання на своїх сайтах. Але в силу того, що сумісність драйверів з Windows перевірена в лабораторіях Microsoft, стабільність роботи цих драйверів дуже висока.

Усунення вразливостей – завдання розробників, але за установку виправлень відповідаєте ви

Найчастіше зараження комп’ютера вірусом відбувається з вини користувачів, які не стежать за оновленнями Windows. Як я вже говорив, автоматична установка всіх оновлень не кращий варіант. Процес повинен бути підконтрольним, тоді це дозволить отримати максимальну ефективність роботи системи.

Навіщо “засмічувати” операційну систему оновленнями, скажімо, для Microsoft Access, якщо ми їм зовсім і не користуємося. Або поновлення для Центру забезпечення безпеки, якщо він у нас відключений.

Тоді постає закономірне питання, а як визначити, які оновлення нам потрібні? Я пропоную Вам цікаву і дуже корисну, на мій погляд, програму, яка допоможе виявити прогалини в системі безпеки Вашого комп’ютера – “Belarc Advisor” (натисніть по посиланню, щоб завантажити інсталяційний файл з сайту розробника).

  • 1. Робота з програмою по максимуму спрощена. Після установки запустіть програму. Першим відкриється віконце, в якому стверджується, що Ви повинні володіти правами адміністратора, щоб програма могла успішно закінчити свою роботу.

Натисніть кнопку “Continue” ( “Продовжити”).

  • 2. На наступному вікні програма запропонує перевірити оновлення на сайті розробника. Якщо Ви
    бажаєте це зробити натисніть кнопку “Yes”.

  • 3. Далі запуститися процес збору інформації та підготовки звіту. На збір даних піде кілька хвилин.

  • 4. Після цього програма відкриє підготовлений звіт в браузері. Єдиним мінусом даного програмного забезпечення є відсутність російськомовної версії. Але я спеціально докладно все описую. Сподіваюся все поки зрозуміло.

  • 5. Натисніть на кнопку в верхній частині сторінки праворуч: “Microsoft security Updates”, щоб перейти до списку невстановлених оновлень.

  • 6. Навпроти кожного поновлення вказана ступінь важливості. Я рекомендую встановлювати тільки критичні ( “Critical”) і важливі ( “Important”). Натиснувши на кнопку “details”, Ви перейдете на сайт Microsoft, де Вам вже на російській мові пояснять призначення того чи іншого оновлення.

Для тих, хто непогано знає англійську мову, пропоную більш детально ознайомитися з цим програмним продуктом. Він пропонує чимало корисних послуг.

Друзі, пам’ятайте, що безпека Вашого комп’ютера в Ваших руках. Чи не пускаєте цей процес на самоплив, щоб не втратити важливих особистих даних: фотографій, відеороликів або документів.

Ссылка на основную публикацию