Контроль використання даних на андроїд

Багато новоспечені власники смартфонів і планшетів на платформі Андроїд через деякий час помічають, що пристрій націлене на безупинну зв’язок з Інтернетом.

Мобільні оператори України та країн СНД поки не можуть собі дозволити знижувати тарифи за споживання мегабайтів до мінімальної вартості, адже гроші від інтернет-користувачів йдуть в тому числі і на розвиток мобільних сервісів, поліпшення якості зв’язку та розширення зони покриття.

У зв’язку з цим перед багатьма власниками Android-пристроїв постає питання про необхідність економити трафік. Якщо ви маєте намір поставити витрати по своєму інтернет споживання на строгий контроль, для початку необхідно з’ясувати, куди більшою мірою витрачається трафік. Для цього виконайте перевірку, що складається з чотирьох етапів.

Етап 1. Причиною збільшення трафіку можуть бути віджети на Головному екрані. Оновлення погоди, новин, розкладу сеансів кінотеатрів або актуальна інформація про вашу улюблену футбольну команду можуть «тягнути» інтернет-трафік в будь-який час, незалежно від того, перебуваєте ви в зоні дії Wi-Fi або поновлення приходять по мобільному Інтернету. Якщо на вашому екрані занадто багато віджетів, які потребують оновлення, скоротіть їх число.

Етап 2. Перевірте, чи не йде оновлення додатків, встановлених через Play Market. За ідеєю, всі додатки повинні оновлюватися при підключенні до Wi-Fi. Але якщо ви помітили завантаження даних в зоні, що не покрита безкоштовної мережею, то знайте: скачування даних відбувається через послуги мобільних операторів. Для запобігання такого витоку виконайте наступну перевірку.

 1. Відкрийте Play Market і перейдіть в Налаштування.
 2. Перевірте, чи встановлений прапорець тільки через Wi-Fi на вкладці Оновлення додатків.
 3. Можна також відкрити програму і натиснути кнопку у верхньому правому куті. Слід зняти прапорець Оновлення, щоб не сумніватися в безпеці свого інтернет-балансу.

Етап 3. Крім додатків і віджетів, інтернет-трафік може «їсти» сама Android-система при оновленні конфігурацій. Щоб виключити такі завантаження, встановіть допуск від користувача на дозвіл завантаження оновлень.

 1. Зайдіть в Настройки. Перейдіть в пункт Про телефоні.
 2. На вкладці Оновлення системи виберіть Налаштування та довідка.
 3. Встановіть прапорець Толькоî Wi-Fi або натисніть кнопку Запитувати перед завантаженням.

Етап 4. Трафік з’їдають і додатки, що функціонують у фоновому режимі: вони приймають і відправляють дані навіть тоді, коли користувач з ними не працює. При цьому може бути так, що самі програми оновлюються і передають інформацію тільки в режимі Wi-Fi, а що міститься в них реклама «тягне» дані через мобільний Інтернет. Далі ми розглянемо більш конкретно, як обмежити передачу даних у фоновому режимі.

В цілому для зменшення інтернет-трафіку слід дотримуватися кількох рекомендацій. ??

 • Прибирайте зайві віджети з Головного екрана. ??
 • Встановлюйте програми без реклами. ??
 • Вимикайте в Google Play Market автоматичне оновлення програм. ??
 • Вимикайте мобільний Інтернет, якщо він не потрібен. Можна встановити віджет відключення Інтернету на Головний екран (APNDroid, APNOnOff, APNswitch). ??
 • Встановлюйте ліміт на споживаний трафік.

Найбільшим ефективним способом боротьби з витоком балансу інтернет-трафіку можна вважати придбання безлімітного тарифу у свого мобільного оператора. Так вам не доведеться турбуватися про кількість завантажуваних і вивантажуються мегабайтів.

Ссылка на основную публикацию