Консолідація в Excel

Ви можете використовувати інструмент «консолідація»В Excel, щоб об’єднати листи, розташовані в одній або декількох книгах, в один. На малюнках нижче представлені три різних документа.

Перш, ніж почати: Якщо робочі листи ідентичні, набагато простіше створити внутрішні посилання (якщо все в одній книзі) або зовнішні посилання (якщо книг кілька), щоб об’єднати дані.

Як бачите, листи не ідентичні. Проте, принадність інструменту «консолідація»В тому, що він може з легкістю складати, підраховувати, усереднювати і т.д. дані з різних листів і документів. Це набагато простіше, ніж використання формул.

  1. Відкрийте три документа.
  2. Відкрийте порожню книгу. Натисніть кнопку Consolidate (Консолідація) на вкладці Data (Дані).
  3. Виберіть функцію Sum (Сума), щоб підсумувати дані.
  4. Помістіть курсор в наступний рядок, виберіть діапазон A1: E4 в документі district1.xls і натисніть кнопку Add (Додати).
  5. Повторіть крок 4 для документів district2.xls і district3.xls.
  6. Поставте галочки навпроти Top Row (Підписи верхнього рядка), Left Column (Значення лівого стовпчика) і Create links to source data (Створити зв’язки з вихідними даними).

Примітка: Якщо ви не включите опції Top Row (Підписи верхнього рядка) і Left Column (Значення лівого стовпчика), Excel підсумує все осередки з однаковим розташуванням. Наприклад: осередок В 2 (Distric1.xls) + осередок В 2 (District2.xls) + осередок В 2 (District3.xls). Оскільки наші листи не ідентичні, значить нам потрібно, щоб Excel склав осередки з однаковими підписами.

Якщо ви поставите галочку навпроти Create links to source data (Створити зв’язки з вихідними даними), Excel створить посилання на вихідні дані. Коли вихідні дані зміняться, консолідовані дані оновляться.

  1. натисніть OK.

результат:

Ссылка на основную публикацию