Комп’ютер вимикається сам по собі під час гри

Робочий день позаду, і тепер можна розслабитися, запустивши на комп’ютері улюблену гру. Але ось біда, в самому розпалі ігрового процесу екран гасне, і комп’ютер відключається. Включаємо, знову запускаємо гру, але чергове відключення не примушує себе чекати. Давайте розбиратися, чому так відбувається і що робити, якщо комп’ютер вимикається сам по собі під час гри.

Найчастіша причина – перегрів

Зазвичай через перегрів відключаються ноутбуки, але і стаціонарні комп’ютери цілком можуть йому піддатися. Відключення від перегріву – це своєрідний захист компонентів системного блоку від пошкоджень впливу високих температур.

Коли запущена гра, яка споживає багато ресурсів, процесор і відеокарта працюють на повну потужність, при цьому виділяючи багато тепла. До тих пір, поки система охолодження справляється, комп’ютер буде працювати, але якщо температура досягне критичної позначки, то відбувається його негайне відключення. На температурні показники реагують спеціальні датчики, дані яких обробляє спеціальна мікропрограма. Саме вона відключає комп’ютер, тим самим оберігаючи вас від розтрат, наприклад, на нову відеокарту.

Причини перегріву комп’ютера

Так чому ж система охолодження не справляється зі своїм завданням? Найчастіше таке відбувається через пилу і бруду в системному блоці. Пил не тільки сприяє прискореному нагрівання комплектуючих, але і перекриває отвори, необхідні для циркуляції повітря. Лопаті кольорів, припадаючи пилом, також знижують свою працездатність. Тому регулярне очищення системного блоку дуже важлива. Для прибирання можна використовувати звичайну пензлик і пилосос, проте потрібно бути гранично обережним, щоб не пошкодити «нутрощі комп’ютера».

Пам’ятайте, що прибирання проводиться при вимкненому з розетки комп’ютері!

Деякі користувачі вважають за краще не використовувати бічну кришку системного блоку, вважаючи, що таким чином повітрообмін буде краще. Частково вони мають рацію, але не варто забувати, що внутрішні компоненти комп’ютера будуть беззахисними перед зовнішніми небезпеками у вигляді випадкових ударів ногами, дитячих рук або котячих вусів. До того ж, в цьому випадку забруднення відбуватиметься набагато швидше.

Постійні перегріви можуть бути свідченням того, що пора міняти термопасту, яка знаходиться між процесором і радіатором. Ця паста сприяє кращому теплообміну, але з часом може пересохнути. Замінити її нескладно, але якщо ви не впевнені в своїх навичках, зверніться до фахівця або досвідченому одному.

Проблема постійних програвав може вирішуватися прокачуванням системи охолодження комп’ютера. Заміна старих кольорів і установка додаткових дозволить в рази покращити циркуляцію повітря, і про перегревах можна буде назавжди забути.

Якщо ваш ноутбук постійно вимикається при навантаженнях, то уважно вивчіть нашу статтю – 

Ваш жорсткий диск заповнився інформацією? Тоді читайте наші поради по правильному очищенню вашого HDD в нашій статті.

Блок живлення

ПК цілком може раптово відключатися і без перегріву. Це нерідко відбувається через проблеми в роботі блоку живлення. Він може просто не справляється з навантаженням. Зазвичай таке відбувається після установки нових комплектуючих, наприклад, відеокарти.

Варто зазначити, що блок живлення з часом може вийти з ладу через часті перебої в електромережі. Так що перевірити проводку і розетку буде не зайвим.

У будь-якому випадку, якщо проблема саме в блоці живлення, то він підлягає заміні. Не пошкодуйте коштів на якісний пристрій, т. К. Саме дешеві китайські аналоги найчастіше виходять з ладу.

Синій екран смерті

Несподіване відключення комп’ютера може супроводжуватися появою так званого «екрану смерті». Це означає, що в системі сталася серйозна помилка, яка призвела до завершення роботи. Проблема зазвичай виникає через конфлікт драйверів або несправності будь-якого обладнання. Сам синій екран містить відомості про цю помилку. Але середньостатистичний користувач не завжди може встигнути розглянути і записати потрібні дані, тому при наступному запуску ПК можна використовувати програму BlueScreenView (http://www.nirsoft.net/utils/bluescreenview_setup.exe), яка призначена для перегляду файлів * .dmp, що містять інформацію про причини останніх «синіх екранів».

Запустивши програму ви побачите все дамп-файли, збережені за останній час. У нижній області вікна червоним кольором виділені драйвера, які викликали конфлікт.

Подвійним кліком по назві файлу можна викликати додаткову інформацію про нього.

Таким чином, ви можете самостійно знайти причину раптового відключення комп’ютера. Прямо з BlueScreenView можна знайти код помилки через пошуковик і дізнатися як виправити проблему. Досить натиснути правою кнопкою по дамп-файлу і натиснути по потрібної написи.

Також можна зберегти інформацію про помилку в текстовому файлі і відправити знайомому фахівця. Для цього в контекстному меню натисніть «Зберегти вибрані елементи».

Зазвичай проблема зникає після заміни певних драйверів.

Хочете грати в нові ігри без гальм? Тоді вам потрібна хороша відеокарта, в нашій статті ми розповімо про вибір продуктивного відеоадаптера.

Щоб ваш браузер працював швидко, періодично необхідно чистити його кеш, як це правильно зробити читайте тут – 

висновок

При мимовільних відключеннях комп’ютера під час гри в першу чергу перевірте системний блок на наявність пилу. Можливо, необхідна заміна термопасти. Відключення може викликати і блок живлення, який не справляється з навантаженням і, швидше за все, підлягає заміні. Якщо відключення відбувається після появи «екрану смерті», слід знайти і усунути помилку, яка призвела до цієї неприємності. У будь-якому випадку, проблема цілком вирішувана, якщо після відключення комп’ютер відразу включається.

Ссылка на основную публикацию