Комп’ютер перезавантажується сам по собі через деякий час

Дана проблема має досить велике поширення. З нею можуть зіткнутися власники як старих комп’ютерів, так і досить нових. Мимовільні перезавантаження комп’ютера можуть відбуватися через програмних проблем, але набагато частіше через апаратних. Усунути ці проблеми цілком реально самостійно в домашніх умовах, маючи при цьому базової уявлення про пристрій комп’ютера.

У даній статті ми розповімо про можливі причини виникнення перезавантажень комп’ютера, а також про те, як це можна спробувати виправити самостійно.

Чому це відбувається?

Практично завжди спонтанна перезавантаження комп’ютера означає виникнення критичного системного збою. Супроводжується він появою синього екрана з кодом помилки. Ще його часто називають «Синій екран смерті».

Ось так виглядає синій екран смерті

Просто не завжди відображення цього екрана включено в налаштуваннях системи. Тому перш за все потрібно включити його, щоб побачити код помилки, а вже за кодом шукати проблему.

Вид синього екрану в Windows 10 з кодом помилки, за яким потрібно шукати проблему

Для цього заходимо в властивості комп’ютера, клікнувши правою кнопкою миші по значку «Комп’ютер» на робочому столі або в меню пуск, і з контекстного меню вибираємо «Властивості».

Викликаємо властивості комп’ютера

У вікні зліва натискаємо на «Додаткові параметри системи».

Додаткові параметри

З’явиться нове вікно «Властивості системи». У ньому переходимо на вкладку «Додатково» і в розділі «Завантаження і відновлення» натискаємо кнопку «Параметри …».

Параметри завантаження Windows

Далі знаходимо розділ «Відмова системи» і знімаємо галочку «Виконати автоматичну перезавантаження».

Відключення перезавантаження комп’ютера при системному збої для перегляду коду помилки на синьому екрані

Всі відкриті вікна закриваємо натисканням кнопки «Ок».

Цим самим ми відключили автоматичне перезавантаження при відмові системи для того, щоб побачити екран з кодом помилки, за яким надалі можна шукати проблему.

Причини мимовільних перезавантажень комп’ютера

Представляємо вам перелік найбільш ймовірних винуватців такої поведінки комп’ютера:

  • Оперативна пам’ять.

Однозначно займає перше місце за популярністю. Перш ніж намагатися перевірити систему на віруси або перевстановити Windows, перевірте оперативну пам’ять. Зробити це можна програмою Memtest.

Вікно працюючої програми memtest86 +

Іноді допомагає просто дістати її модуль пам’яті роз’єму і встановити його на місце.

Маніпуляції з ОЗУ

У разі, якщо у вас встановлено кілька модулів ОЗУ, обов’язково спробуйте попрацювати з кожним з них окремо. Так як дуже часто виходить з ладу 1 модуль пам’яті і через нього комп’ютер буде постійно перезавантажуватися, викидаючи синій екран з найрізноманітнішими кодами.

Якщо встановлений один модуль пам’яті, то дуже добре було б позичити у кого – небудь свідомо робочий модуль і спробувати попрацювати на ньому. Якщо перезавантаження не пропадуть, то справа точно не в пам’яті.

  • роздувся конденсатори

При проблемах з фантомними перезавантаженнями обов’язково потрібно перевірити візуально материнську плату і блок живлення на предмет наявності роздулися конденсаторів. Виглядають вони ось так:

Одна з причин – роздувся конденсатор

Якщо є хоч один, то дуже ймовірно, що справа в ньому і його потрібно замінити (перепаять).

  • перегрів

Незважаючи на те, що через перегрів комп’ютер або ноутбук найчастіше вимикається, а не перезавантажується, все одно слід звернути увагу на робочі температури основних компонентів ПК, а саме: процесор, відеокарта, південний міст. Найзручніше це зробити через Aida64. Якщо що – то гріється вище 80 градусів, то потрібно вирішувати проблему з перегрівом (чистка, заміна термопасти).

Перегляд температур компонентів ПК в AIDA64

  • Блок живлення

Важливо згадати, не проводилося чи будь – то замін деталей в системному блоці перед появою самостійних перезавантажень. Якщо ж ви що – то міняли на більш потужне і сучасне (наприклад процесор або відеокарту), то не виключено, що ваш блок живлення не справляється із збільшеним на нього навантаженням. Заміна блоку живлення на більш потужний вирішить цю проблему.

Заміна блоку живлення

Якщо ж нічого не змінювалося, то все одно не завадило б позичити у кого – небудь свідомо робочий блок живлення і перевірити, як з ним буде вести себе комп’ютер.

  • Жорсткий диск

Непридатні для читання або погано читаються сектора на жорсткому диску також можуть привести до перезавантаження комп’ютера або ноутбука під час роботи. Перевірка поверхні програмою MHDD або Victoria розставить всі крапки над і.

  • Проблеми з операційною системою

Незважаючи на те, що це один з найпростіших варіантів (багато самі можуть перевстановити Windows), за статистикою в 85% випадків перевстановлення Windows не вирішує проблеми з самостійними перезавантаженнями. Однак якщо для вас переставити ОС не проблема, то це можна спробувати зробити, щоб відмести зі списку можливих підозрюваних віруси, конфлікт драйверів і т.д., про які так багато говорять на різних сайтах і форумах.

Ссылка на основную публикацию