Комп’ютер не бачить телефон через USB – вирішення проблеми

Іноді виникає ситуація, коли підключений до комп’ютера телефон не впізнав ПК і відповідно, доступу до інформації на смартфоні немає. У цій статті ми розберемо, з яких причин комп’ютер не бачить телефон через USB з’єднання.

Дві основні причини відсутності підключення телефону по USB кабелю

Відсутність синхронізації комп’ютера і телефону можуть викликати дві основні причини – це апаратна і програмна проблема на пристроях. Зрідка вирішити питання допомагає банальна перезавантаження комп’ютера і смартфона. І якщо це не допомогло, що найчастіше і буває, то розбираємося далі.

Комп’ютер не бачить телефон по USB кабелю через апаратних проблем

Найпоширеніші причини відсутності синхронізації, коли телефон заряджається, але немає доступу до його внутрішньої пам’яті – це:

  1. Пошкодження USB кабелю. Використання не рідного кабелю, що поставляється разом з гаджетом, а дешевого, як правило, невідомого виробника, може привести до проблем при підключенні. Такі кабелі через свою низьку якість часто не витримують тривалої експлуатації, тому ретельно огляньте його на предмет зовнішніх пошкоджень (згинів, пошкоджень ізоляції і т.п.). Для більш точної локалізації проблеми знайдіть справний USB кабель, наприклад, від іншого телефону і підключіть ваш апарат до комп’ютера. Якщо ПК побачив телефон, то однозначно проблема в обриві кабелю, який слід замінити. Якщо комп’ютер знову не бачить телефон навіть зі свідомо справним «шнурком», то діагностуємо далі і вже звертаємо увагу на USB порт ПК і телефону.
  2. Несправність USB порту комп’ютера. Порти комп’ютера теж можуть вийти з ладу, хоча це і буває рідко, але все ж варто їх перевірити на працездатність. Спробуйте приєднувати телефон до різних портів. Якщо комп’ютер знову не бачить телефон ні через один USB, то для впевненості спробуйте підключати до комп’ютера наявні будинку пристрою: принтер, сканер, фотоапарат і т.п. Якщо ці пристрої розпізнаються ПК, то USB порти справні. Беремося за телефон.
  3. Несправний роз’єм для підключення кабелю на телефоні. Несправність роз’єму теж досить часте явище, найчастіше виникає при попаданні вологи в нього і при недбалому відключенні гаджета від зарядки, коли порушується цілісність пайки контактів на платі телефону. Перевірити роз’єм, можна підключивши апарат до іншого ПК. При відсутності з’єднання телефон необхідно віддати на діагностику в сервісний центр.

Комп’ютер не бачить телефон через USB кабель через програмних проблем

Програмні проблеми підключення телефону до комп’ютера користувач цілком може вирішити сам, на відміну від серйозних апаратних причин, де потрібна допомога кваліфікованого фахівця (крім заміни кабелю). Через що найчастіше комп’ютер не бачить телефон?

  1. Налаштування типу підключення. Комп’ютер бачить телефон, але користувач не може отримати доступ до пам’яті гаджета. В цьому випадку необхідно перейти в налаштування телефону, зайти в розділ «Підключення до ПК», Далі«Тип USB з’єднання»І ставимо відмітку напроти пункту«USB накопичувач»Або«Медіа-пристрій». При підключенні до ПК екран телефону має бути розблокований.
  2. Проблема з драйверами USB портів комп’ютера. Іноді буває так, що драйвера для USB, що забезпечують роботу портів на комп’ютері, не працюють належним чином або взагалі не працюють, як кажуть «злетіли драйвера». В цьому випадку їх необхідно інсталювати з диска, що постачається разом з комп’ютером при продажу або скачати з сайту виробника материнської плати.
  3. Відсутність драйверів телефону або їх некоректна робота. Звичайно комп’ютер з версіями операційних систем Windows 7 і вище, при підключенні до нього з телефонною його визначає і бачить пристрій по USB порту. Хоча можуть бути і збої. Щоб дізнатися чи правильно розпізнав ПК телефон, перейдіть в панелі управління комп’ютера в Диспетчер пристроїв і перевірте в ньому відсутність знаку оклику жовтого кольору на значку пристрою. Жовтий попереджувальний значок сигналізує про проблеми в роботі пристрою в комп’ютері, що звичайно пов’язано з некоректною роботою драйверів телефону. Якщо ви взагалі не знайшли іконку вашого апарату, то значить ПК не встановив драйвера для нього. В обох випадках потрібно встановити драйвера для телефону заново. Для цього перейдіть на сайт виробника вашого апарату і в розділі «Підтримка» скачайте і встановіть для підключення до комп’ютера. Це можуть бути як драйвера, так і програмний пакет для синхронізації з ПК. Звичайно дана міра вирішує проблеми не підключення телефону до комп’ютера через USB кабелю.
  4. наявність вірусів, як на комп’ютері, так і на мобільному пристрої може викликати проблему із з’єднанням по USB. Проскануйте ваш комп’ютер і смартфон на наявність шкідливих програм.

Вище наведені найпоширеніші причини і методи самостійного вирішення проблеми «чому комп’ютер не бачить телефон». Якщо жоден з них не привів до позитивного результату, то по всій видимості доведеться доручити цю справу кваліфікованого фахівця. Успіхів!

Ссылка на основную публикацию