Комп’ютер не бачить SSD диск

Вітаю, дорогі гості сайту! На написання цієї статті мене спонукала реальна проблема, яку я вирішив і тепер хочу навчити вас. Зовсім недавно я купив SSD диск, на який планував поставити операційну систему і програми, щоб вони працювали швидше. Але підключивши пристрій до комп’ютера, з’ясувалося, що той не виявив новий диск. Я здивувався, навіть подумав, що мені попався бракований екземпляр, хотів дзвонити в техпідтримку, але все виявилося простіше. І так, сьогодні ми поговоримо, що робити, якщо комп’ютер не бачить SSD диск.

Пару слів про пристрій

SSD (ще називають твердотілим накопичувачем) цей пристрій для зберігання інформації нового покоління, він відрізняється від класичного жорсткого диска тим, що не має механічних деталей і заснований на абсолютно іншою технологією. Переваги у даного пристрою досить видатні:

  • висока швидкість роботи: SSD забезпечує набагато більш швидкий обмін даними, мало хто знає, але саме повільні HDD стримують потужність наших ПК, установка твердотільного накопичувача в рази збільшує продуктивність комп’ютера;
  • немає механічних деталей: завдяки цьому не виникає ніякого шуму;
  • ударостійкість: знову ж завдяки тому, що немає точної механіки, SSD не схильний до пошкоджень інформації, якщо його впустити або вдарити;
  • компактні розміри: “твердотельнікі” мають дуже малі розміри і практично нічого не важать, через це вони влізуть в будь-який, навіть найменший, корпус.

Вообщем, достоїнств безліч, єдиним мінусом можна назвати досить “кусачую” ціну на даний момент.

Якщо ви хочете купити SSD, але не знаєте, як вибрати дане пристрою, то читайте нашу детальну статтю, ми розповімо вам про всі критерії вибору.

Не знаєте, як підключити другий HDD до комп’ютера? Нічого страшного, наша інструкція допоможе – 

вирішуємо проблему

Отже, ми взяли наш новенький SSD, правильно під’єднали його до материнської плати, але після підключення наш ПК нічого не побачив! Як бути в такій ситуації?

Нам потрібно клацнути на кнопку Пуск і в рядку ввести таку команду – diskmgmt.msc. Клацають на інформацію, що з’явилася ссилочку.

Далі перед нами з’являється вікно з усіма дисками, які підключені до ПК, там буде і наш SSD (на зображенні він вже має ім’я, але у вас не буде назви).

Тиснемо правою кнопкою на ньому і в менюшке вибираємо “змінити букву диска або шлях до диска”, даємо назву нашому диску. Швидше за все, система попросить відформатувати його. Погоджуємося і форматіруем в файлової системі NTFS.

Після цього перезавантажуєте комп’ютер. Після наших маніпуляцій новий диск (наш твердотільний накопичувач) з’явиться в “Моєму комп’ютері”.

інша проблема

Іноді у користувачів SSD не виявляється навіть в Bios. Найпершою причиною може бути відключений контролер SATA. Знайдіть цей параметр в Біос і перевірте, якщо там стоїть Disabled, то потрібно змінити на Enabled.

Якщо це не допомагає, то скиньте налаштування Bios. Корисно також, якщо правда у вас є відповідні знання, оновити Біос до найновішої версії. Рекомендується перевірити підключення проводів, цілком можливо, що проблема викликана неправильним підключенням кабелів. Якщо після всіх дій змін немає, то зверніться в магазин, де ви купували деталь, цілком можливо, вам попався бракований екземпляр.

Ваш HDD забився непотрібною інформацією? Тоді читайте, як швидко і правильно очистити його від сміття – 

Любіть багато читати? Тоді вам буде корисно дізнатися про правильний вибір електронних книг для читання, дивіться далі.

підсумки

SSD-диски це прекрасні пристрої для зберігання даних з великим потенціалом. Все частіше люди купують такі пристрої в свої ПК, але багато хто стикається з тим, що комп’ютер не бачить новенький “твердотельнік”. Завдяки порадам, наведеним вище, тепер ви знаєте чому це відбувається і як вирішити цю проблему. Сподіваємося, ця стаття вам допоможе і ви будете насолоджуватися швидкою роботою свого ПК, завдяки встановленому в нього SSD.

Ссылка на основную публикацию