Командний рядок: основні команди.

Командний рядок Windows, як правило, не використовується більшістю користувачів, можливо тому, що не всі знають, які команди потрібно використовувати в тому чи іншому випадку, який корисною вона може іноді виявитися, як відкрити командний рядок або взагалі – що це таке?

Якщо ви є одним з таких користувачів, я сподіваюся, ця стаття допоможе вам почати її використовувати. Можливо, ви просто забули якусь команду, і тут я сподіваюся вам допомогти.

На перший погляд rj може здатися нудним, складним або ж марним інструментом, але запевняю вас, це не так!

Ця стаття призначена виключно як введення в деякі з безлічі корисних команд.

Основні команди cmd.

1. Примусова зупинка запущеного процесу Ctrl + C

Перша команда, яку вам слід знати це одночасне натискання двох клавіш Ctrl і С. Це поєднання зупиняє практично будь-яку команду. Якщо ви виявили помилку у введеній команді, ви можете просто стерти непотрібні символи за допомогою кнопки backspace, але, якщо ви вже запустили не те, що було потрібно, можете використовувати комбінацію Ctrl + C.

Увага! Ця команда не чарівна паличка! Вона не зможе скасувати ті процеси, які не можуть бути скасовані, тому будьте обережні!

2. Виклик довідки по команді 

Другою командою, яку вам слід запам’ятати, є. Набравши ці два символи після іншої команди, ви побачите довідку щодо необхідної вас команді. наприклад:

3. Інформація про вашому мережевому підключенні ipconfig

Дана команда відобразить інформацію про вашому підключенні по локальній мережі:

Більш повну інформацію про вашому комп’ютері ви зможете дізнатися, набравши команду ipconfig / all.

4. Перевірка пинга (перевірка з’єднання)

Припустимо, у вас підключені два комп’ютери по Ethernet кабелю (як обжати кабель для створення локальної мережі між двома комп’ютерами ми вже розглядали раніше). Вам потрібно бути впевненим, що між ними є з’єднання. Для цього вам потрібно з комп’ютера, ip-адреса якого 192.168.0.1 запустити ping 192.168.0.5 (де 192.168.0.5 – це ip-адреса другого комп’ютера).

Якщо все в порядку, то перед вами з’являться пінг. Якщо ж щось зроблено не так, у вас буде напис Заданий вузол недоступний. Зупинити цю команду ви зможете за допомогою поєднання клавіш Ctrl + C.

5. Вихід з командного рядка.

Командою ви можете закрити вікно командного рядка.

6. Копіювання файлів xcopy.

Дуже корисний інструмент для копіювання файлів. Припустимо, ви хочете скопіювати фотографії з диска C на зовнішній диск.

Наберіть xcopy c: фото f: фото / s / e (де – це зовнішній диск).

6. Перевірка часу.

Якщо вам необхідно налаштувати годинник на вашому комп’ютері, надрукувавши, вам буде представлено поточний час. І тут же вам запропонують змінити час на правильне.

7. Відкрити нове вікно командного рядка або start.

Введіть команду або start і перед вами відкриється нове вікно командного рядка. Ви також можете просто очистити чинне вікно. Для цього наберіть команду (очистити екран).

8. Перевірка системних файлів sfc / scannow.

Шкідливе ПО іноді намагається замінити файли ядра системи зі зміненими версіями для того, щоб отримати контроль над системою. Перевірка системних файлів може бути використана для перевірки цілісності файлів системи Windows. Якщо будь-які файли виявляються пошкодженими або віддаленими, то вони будуть замінені.

9. Інформація про встановлені драйвери driverquery.

Якщо ви хочете побачити, які драйвери встановлені на вашому ПК, ви можете зробити це, запустивши команду driverquery. Ця команда надає інформацію про кожного драйвера, який у вас використовується.

Якщо вам потрібно трохи більше інформації, ви можете додати латинську букву V (ось, як це буде виглядати driverquery-V).

10. Визначення ip-адреса сайту nslookup site.ru

Наберіть в командному рядку nslookup сайт.ru, щоб дізнатися ip-адреса сайту site.ru.

11. Вставити текст

Для того, щоб вставити текст в командний рядок вам потрібно, як зазвичай, скопіювати його з джерела, а потім просто клікнути один раз правою кнопкою мишки в області чорного екрану.

У висновку хочу додати, що працюючи з командним рядком, слід бути акуратним і не вводити команди, які ви не знаєте.

Це відео змусить вас посміхнутися:

Отже, сьогодні ми побачили, що командний рядок іноді може бути дуже корисною і познайомилися з деякими командами, які можуть допомогти вам в тій чи іншій ситуації.

Ссылка на основную публикацию