Команда трасування – що допоможе дізнатися, як використовувати

Чи стикалися ви з проблемою нестабільного зв’язку? Або неможливістю підключитися до сервера або сайту. Чи можна визначити причину неполадки? Для цього використовується команда трасування. Розглянемо докладніше як це працює.

трохи теорії

При проблемах з підключенням до сервера виконайте трасування маршруту, щоб перевірити доступність сервера. Трасування – програма, яка визначає маршрути проходження в мережах TCP / IP. Відображає швидкість проходження пакетів від маршрутизатора, підключеного до ПК, з якого йде, запит на сервер. Розглянемо, як це робити, використовуючи службове команду TRACERT.

Що це таке

TRACERT показує, як проходить трафік в мережі. Це не тільки команда, а програма, що працює через командний рядок. TRACERT власний компонент Windows. Інсталюється на ПК разом з системою. Файл називається «TRACERT.exe», розташований в «system32».

Як працює

Припустимо, що мережевий пакет – це посилка, відправлена ​​поштою. Поки вона потрапить до адресата, зробить зупинки, де її реєструють і відправляють далі. Знаючи її номер можна відселити переміщення, використовуючи для цього спеціальні сайти. Подібним чином працює команда TRACERT. Розглянемо, як відбувається команда трасування маршрутів TCP / IP. Час існування першого відправленого пакета (TTL) приймається за «1». IP протокол маршрутизатора його приймає. За допомогою роботи спеціального алгоритму зменшує на 1. Маршрутизатор відкидає нульовий пакет і відсилає ICMP-повідомлення (протокол, що застосовується для відправки повідомлень про помилки). У ньому міститься ім’я маршрутизатора і його IP. Коли ICMP приходить до відправника він обробляється і відправляється, але вже зі значенням TTL рівним «2». Пакет приходить на другий вузол де обнуляються і надсилається вузла відправнику. Так відбувається поки пакет не дійде до кінцевого вузла. Така послідовна відправка допоможе отримати маршрут проходження інформації від ПК до вузла в інтернет.

де використовується

Застосовується для діагностики мережевих збоїв. Дозволяє визначити:

  1. Де сталася блокування недоступного сайту: у провайдера або за його межами;
  2. Місце збою з потрібного маршруту;
  3. Чи є ресурс справжнім.

Команда трасування в CMD

Чи замислювалися ви як йде сигнал від ПК до сайту? Щоб дізнатися, використовуйте команду TRACERT. Розглянемо на прикладі як ми ходимо на сайт https://public-pc.com/. Запускаємо командний рядок. Натискаємо комбінацію клавіш «Win + R». У вікні пишемо «cmd». Пишемо команду: TRACERT public-pc.com. З’явиться результат її виконання. Головне, щоб кількість надісланих пакетів збігалося з отриманими. Без втрат. Подивіться, щоб адреса місця призначення збігся з адресою кінцевої точки.

Як розібратися з результатом

Команда трасування маршруту TCP відобразить весь шлях, який пройшов мережевим пакетом до вузла призначення. У нашому прикладі запит до сайту зробив чотирнадцять переходів, пройшов 13 пунктів. Чотирнадцятим кроком досяг результату. За замовчуванням максимальну кількість переходів тридцять. У 2, 3, 4 стовпці міститься інформація про час з моменту відправки пакета, і до отримання відповіді. В останньому стовпці відображаються імена та адреси вузлів. Ділянки, на яких час відгуку найменше говорить, що канал не перевантажений, інформація проходить без затримок. На вузлах з великим часом відгуку буде написано, що перевищено час очікування. Чи означає, що або сайт тимчасово недоступний, або проблема у провайдера. Якщо прописати команду без сайту, з’явиться довідка про параметрах.

висновок

Ми розглянули, як працює команда трасування маршруту TCP. Використовуйте її при діагностики мережевих проблем. Скопіюйте отриманий результат, відправте провайдеру. Він підкаже в чому причина.

Ссылка на основную публикацию