Код помилки 0x800106ba в Захиснику Windows: способи вирішення

Деякі користувачі, час від часу, стикаються з помилкою 0x800106ba під час запуску Захисника Windows, і в даній статті ми будемо обговорювати з вами цю проблему. Ми розповімо вам про таких аспектах помилки, як опис, причини і навіть способи її вирішення.

Захисник Windows – щоб про нього не говорили – є досить непоганим антивірусним ПЗ, здатним на гідному рівні забезпечити захист операційної системи користувача від різних вірусних загроз ззовні. Більш того, Захисник Windows – це системна програма, так що його функціонал завжди до ваших послуг в будь-який зручний для вас час.

Однак, часом, користувачі (незалежно від їх версії Windows) зустрічаються з помилкою 0x800106ba при запуску Захисника Windows, яка блокує подальше використання антивіруса, а також, в якійсь мірі, залишає систему без активного захисту від вірусних загроз, якщо у користувача, звичайно , не встановлено в системі сторонній антивірус, але про це трохи пізніше.

Код помилки не є єдиною крупицею інформації, так як з кодом користувачеві також надається невеликий опис події. Ось і воно:

Неможливо ініціалізувати додаток: 0x800106ba. Сталася помилка, яка викликала зупинку служби цієї програми. Щоб знову запустити службу, перезавантажте комп’ютер або з’ясуйте в центрі довідки та підтримку як запустити службу вручну.

У повідомленні до помилки 0x800106ba чітко сказано, що в системі відбувся якийсь збій, який призвів до повної зупинки служби, яка причетна до Захиснику Windows. Трохи пізніше, коли будуть розглядатися рішення проблеми, ми торкнемося цю службу і спробуємо відновити її роботу.

Перш ніж ми почнемо займатися виправленням помилки 0x800106ba, вам потрібно також розглянути можливі причини для появи цього збою. Причин може існувати безліч, але найчастіше виділяють чотири найбільш можливих сценаріїв, які привели до цієї помилку:

  • Збій в роботі служби Захисника Windows, про що, власне, і повідомляється в повідомленні до помилки 0x800106ba.
  • Системні файли Windows були пошкоджені.
  • Встановлений сторонній антивірус увійшов в конфлікт з Захисником Windows.
  • Віруси якимось чином заблокували роботу системного антивіруса.

Хочеться відзначити, що останній пункт найменш поширений, але в мережі все ж можна знайти випадки, коли причиною 0x800106ba були різні віруси, які були присутні в системі користувача і порушують хід її роботи. Найбільш поширеною причиною, як уже можна було здогадатися, є служба Захисника Windows, робота якої була зупинена внаслідок тих чи інших причин.

Тепер ми знаємо з вами, що собою являє помилка 0x800106ba і які причини для її появи, по крайній мірі найпоширеніші з них. Отже, розібравшись з цим, давайте перейдемо до найцікавішого і найважливішого: виправлення помилки 0x800106ba в Захиснику Windows. Всього ми надамо вам чотири способи, які зарекомендували свою ефективність серед безлічі користувачів.

Код помилки 0x800106ba: як виправити

Перевірка служби Захисника Windows

Помилка 0x800106ba виправляється дуже просто, якщо причина її виникнення полягає в призупиненої роботі служби Windows Defender. Вам потрібно переконатися, що ця служба перебуває в працездатному стані і не була відключена. натисніть Windows + R для виклику утиліти «Виконати …». За допомогою цієї утиліти можна моментально запускати безліч програм і елементів в системі. Введіть services.msc і натисніть на Enter, після чого відкриється вікно під назвою «Служби».

Перед вами постане величезний список з служб, які працюють у вашій операційній системі Windows. Вам потрібно знайти в цьому списку службу під назвою «Захисник Windows». Знайшовши цю службу, натисніть на неї ПКМ і виберіть пункт «Властивості», а потім перейдіть у вкладку «Загальні». В даній вкладці вам знадобиться вибрати Автоматичний тип запуску, а також натиснути на кнопку «Запустити», якщо в рядку стану буде вказано, що служба зупинена.

Виконавши цей досить простий процес, спробуйте запустити Windows Defender. У більшості випадків, запуску служби Захисника Windows досить, щоб виправити помилку 0x800106ba. Однак, якщо ви перевірили службу, і в її властивості були виставлені коректні параметри – проблема безумовно полягає в чомусь іншому.

Пошук і відновлення пошкоджених системних файлів

Проблеми при запуску Захисника Windows могли виникнути через пошкодження системних файлів, які беруть участь в роботі антивірусної програми. Визначити, внаслідок чого були пошкоджені системні файли – складна і времязатратная завдання. Однак, знайти і відновити ці файли – простіше просто, по крайней мере в більшості випадк
ів.

Щоб спробувати знайти пошкоджені файли і відновити їх, вам буде потрібно зробити наступне:

  • Натисніть ПКМ на Пуск і клацніть на пункт «Командний рядок (адміністратор)».
  • впишіть sfc / scannow і натисніть Enter.
  • Дочекайтеся закінчення сканування системи і відновлення файлів.
  • Перезавантажте комп’ютер.

От і все. Спробуйте знову зайти в Windows Defender. Якщо він нарешті зміг відкритися, то проблема у вигляді помилки 0x800106ba очевидно полягала в пошкоджених системних файлах. Якщо ж Захисник Windows все ще не відкривається, то давайте рухатися далі.

Перевірка наявності вірусних загроз в системі

Якщо ви все ще не впевнені в рішенні помилку 0x800106ba, то пора задуматися про те, що у вашій системі, можливо, знаходяться «сторонні гості». Під гостями ми, природно, маємо на увазі всілякі вірусні загрози, які можуть всіляко перешкоджати нормальній роботі вашої Windows. Віруси досить рідко є причиною появи цієї помилки (і інших цього ж типу), але випадки все ж були зафіксовані.

Так як ваш Захисник Windows в даний момент знаходиться в непрацездатному стані, вам знадобиться вдатися до стороннього антивірусного ПЗ, щоб перевірити свою систему на наявність вірусів. Який антивірус вам використовувати? Це особисто ваш вибір, так як існує величезна кількість варіантів, які підійдуть того чи іншого користувача. Крім іншого, існує безліч антивірусів, що поширюються в Інтернеті на безкоштовній основі.

Так чи інакше встановіть сторонній антивірус і перевірте свою систему на віруси. Якщо ви виявили у вашій системі заражені файли – видаліть їх. Як тільки закінчите, спробуйте запустити Windows Defender. Можливо, помилка 0x800106ba буде усунена.

Видалення стороннього антивіруса

Ви зробили все вищевказане і ніяких зрушень? Добре, давайте візьмемо попередній метод і підемо від зворотного. Можливо, помилка 0x800106ba при запуску Захисника Windows виникає через конфлікт, що стався між системним і стороннім антивірусом. Якщо ви переконалися, що на вашій системі немає жодних вірусів, і у вас був заздалегідь встановлений сторонній антивірус – спробуйте його видалити. Конфлікти між програмами – явище, яке відбувається куди частіше, ніж ви можете собі уявити. Помилка 0x800106ba в Захиснику Windows могла виникнути саме з цієї причини.

Ми сподіваємося, що даний матеріал зміг допомогти вам в рішенні помилку 0x800106ba. Якщо ви так і не змогли виправити її, то ми можемо вам тільки порекомендувати скористатися засобами відновлення системи. Таким чином, ви зможете повернути системі її попереднього стану, в якому даний помилка не проявлявся.

Ссылка на основную публикацию