Код ОКОФ для принтера, сканера, копіра – МФУ

При купівлі нового офісного друкованого пристрою неодмінно виникає питання особливостей постановки його на баланс підприємства. Відносно МФУ часто виникає плутанина, так як ці пристрої вмикають одночасно в себе принтер, факс і сканер. Код ОКОФ для принтера і сканера в рамках одного пристрою вибирається по максимальному амортизаційної групі окремих компонентів, мова в даному випадку про засоби светокопирования. Далі ми детально розповідаємо, як вибирається ОКОФ для нового багатофункціонального офісного обладнання, включаючи версію класифікатора 2018 року.

ОКОФ – особливості та принципи вибору коду

ОКОФ – це загальноросійський класифікатор основних фондів, який використовується для обліку основних засобів підприємства. У сукупності використання певних кодів державним статистам допомагає оцінювати характер і якість майна підприємств.

Лазерний принтер

Лазерні принтери і МФУ відносяться до офісної техніки, граничний термін служби прирівнюється до 3-5 років. Своєчасне списування амортизаційної вартості дозволяє підприємству своєчасно сформувати грошові кошти для придбання нового обладнання. Характер зменшення вартості основних засобів описується за допомогою правил, за якими проводиться амортизація, де ОКОФ є нормативним джерелом.

Комп’ютери та принтери – друга амортизаційна група

Відповідно до класифікатора основних засобів будь-які цифрові друкувальні пристрої, які є комп’ютерною периферією, можуть бути віднесені до категорій:

  • Код ОКОФ для лазерного принтера (з 1 січня 2017) – 320.26.2, категорія «Комп’ютери та периферійне устаткування» включає персональні комп’ютери, різні периферичні пристрої, в тому числі, принтери. Код 320.26.20.13 використовується в тих випадках, якщо у принтера є центральний процесор (за замовчуванням мається на всіх сучасних моделях).
  • Код ОКОФ до 1 січня 2017 – 14 3020000, категорія «Техніка електронно-обчислювальна».

З 1 січня 2017 року набрав чинності новий класифікатор основних фондів, він також відомий як ОКОФ-2. Відповідно, повинні бути використані нове кодування для основних засобів, при цьому старі класифікатори продовжують свою дію. Для швидкого перекладу використовується конвертер ОКОФ-2. При цьому в новій версії також відсутнє поняття багатофункціонального пристрою, і виникають складнощі з кодуванням техніки.

МФУ – третя амортизаційна група

Для постановки на баланс МФУ податковий регулятор рекомендує використовувати один з варіантів третьої амортизаційної групи. Пристрій оцінюється в сукупності і по окремих деталей, тому в результаті вибирається максимальний обсяг амортизації.

Через відсутність багатофункціональних пристроїв в класифікаторі основних засобів (2018 рік включно), для вибору ОКОФ використовують його складові: принтер, сканер, копір і факс при наявності, яку підкатегорію потрібно вибрати:

  • Друкуючі пристрої відносяться до II групи амортизації – 320.26.20.13;
  • Якщо встановлюється спеціалізований пристрій, що не має процесора або інші особливості, то може бути віднесено до 330.28.99 «Обладнання спеціального призначення, не включене до інших угруповань» або 330.28.23.2 «Устаткування офісне», що не відноситься до комп’ютерної периферії;
  • Копіри і засоби светокопирования віднесені до III групі амортизації – 330.28.23.21, до цієї підкатегорії відносяться контактні копіювальні апарати, включаючи термокопіри;
  • Факси також відносяться до офісного обладнання другої групи – 320.26.30.23 «Телефонні апарати інші».

Відповідно в результаті код ОКОФ для принтера і МФУ – 330.28.23.21. Амортизаційний термін копіра використання – 2-3 роки.

висновок

Чому потрібно правильний вибір групи, і яке кодування робити, якщо прямо не зазначено? Йдеться про списання амортизаційної вартості. Відповідно до третьої категорії обладнання списується за 2-3 роки. З одного боку, це відповідає дійсності у великих компаніях. З іншого, сучасна периферія розрахована на експлуатацію, як мінімум, 3 роки. Списання дорогого кольорового лазерного друкувального обладнання зі сканером з основних фондів не заохотить керівник підприємства. Який висновок з цього можна зробити?

Справа в тому, що багатофункціональний пристрій може бути віднесено до комп’ютерної периферії і експлуатуватися відповідно до класифікатора 3-5 років. При високій інтенсивності роботи в великих офісах можна цілком скористатися третьої категорією і списати багатофункціональне чорно-біле лазерне принтер з ксероксом за 2 роки, в іншому випадку потрібно скористатися підкатегорією 320.26.20.13 і списати, наприклад, не часто використовується кольорове друкувальний пристрій за 5 років . У новій версії 2018 додаткове роз’яснення відсутня.

Ссылка на основную публикацию