Кінцева мета створення сайту організації – залучення покупців

Створити сайт і розмістити його на хостингу – тільки половина роботи. Кінцева мета – щоб на сайті були відвідувачі. Найкраще, якщо вони стануть покупцями ваших товарів і послуг. Всі заходи по залученню користувачів називають просуванням сайту, хоча останнім часом в моду увійшло вираз «розкрутка сайту». Складових у просування сайту багато. Про це написано цілі книги, так що ми позначимо лише деякі ключові питання.
Близько 80% людей починають серфінг в Інтернеті з того, що вводять в одній з пошукових систем запит і чекають, що вона їм видасть. Адреси, що запам’яталися з зовнішньої, друкованої, телевізійної та іншої реклами, набирають в адресному рядку набагато рідше. Тому стратегія «розкрутки» сьогодні побудована в основному навколо пошуку і пошукових систем. Англійський термін SEO (Search Engine Optimization – пошукова оптимізація) точно відображає суть проблеми.

Крім цієї абревіатури, часто зустрічається і скорочення SMO (Social Media Optimization – оптимізація в соціальних мережах). Розкрутка блогів і груп у соціальних мережах дещо відрізняється від просування «традиційних сайтів», але багато фахівців однаково впевнено володіють техніками як SEO, так і SMO.

Як працює пошук в мережі Інтернет?

У кожній пошуковій системі діє свій механізм визначення релевантності – наскільки знайдене відповідає введеному запиту. В результаті пошукова машина присвоює кожній сторінці певний ранг, який відображає «точність попадання». Чим вище ранг, тим вище рейтинг вашої сторінки. Рейтинг – позиція посилання на даний сайт ооо готові фірми в списку результатів пошуку за запитом користувача. Найчастіше шукають відразу переходять по найпершої, верхній, засланні. Іншим посиланнях з першої десятки ще приділяється увага. Якщо ж посилання виявилося нижче 30-й позиції, вважайте, що по ній навряд чи хтось клацне.

Алгоритми роботи пошукових систем є ноу-хау їх розробників і час від часу змінюються. Однак основні критерії ранжирування сторінок таємниці не складають. Від них і відштовхуються при оптимізації сайтів. Умовно оптимізацію сайту ділять на внутрішню і зовнішню.

  • Внутрішня оптимізація стосується самих сторінок сайту. Завдання – зробити їх якомога більш привабливими для пошукових систем.
  • Під зовнішньою оптимізацією (у вузькому сенсі саме її називають «розкруткою» або «просуванням») мають на увазі різні заходи поза сайтом. Вони можуть проходити як в Інтернеті, так і за його межами.

Внутрішня оптимізація починається на етапі проектування сайту, і навіть раніше. Зокрема потрібно добре бачити психологічний портрет свого клієнта. В Інтернеті він може бути зовсім не таким, як у реальному житті.

Ссылка на основную публикацию