Хмарний сервіс OneDrive – докладна інструкція як користуватися

Вам знайома ситуація: потрібно записати важливу інформацію на жорсткий диск комп’ютера, а місця немає? Використовуйте хмарний сервіс OneDrive. Він має зручний інтерфейс, дозволяє зберігати файли з подальшим їх редагуванням. Ви зможете поділитися ними з іншими користувачами. Працює на ПК під управлінням Windows і Mac, підтримує мобільні пристрої. Розглянемо, як зареєструватися і працювати в цьому хмарному сервісі.

Що це таке

OneDrive – служба яка за допомогою інтернету копіює файли в хмару (на сервер Microsoft). По суті, це онлайн флешка. При її використанні відпадає необхідність мати при собі змінні накопичувачі для збереження інформації. Досить мати пристрій, підключений до інтернету. Хмарний сервіс OneDrive підтримує роботу протоколу WebDAV. Тому підключайте його як мережевий диск. Працюйте використовуючи браузер.

Як працює

Досить виконати два простих дії:

  1. Підключити хмара до ПК;
  2. Вибирати папки, які будуть синхронізуватися.

Решта програма зробить самостійно.

Навіщо використовувати

Основна перевага – надійність. Інформація не пропаде. Головне – наявність доступу до інтернет. При реєстрації автоматично буде доступно 5 ГБ вільного місця. Якщо необхідно більше місця, доведеться заплатити 269 гривень або ж купити підписку на Office 365.

Початок роботи

У мене встановлена ​​Windows 10. Для цієї версії додаток вже інтегровано в систему. Якщо встановлена ​​пізніша версія, скачайте додаток OneDrive з офіціальногосайта.

Завантажуйте OneDrive з офіційного сайту, тому що піратські версії можуть бути несумісними з оновленнями ОС і прошивками мобільних пристроїв.

Якщо вирішили працювати з хмарою на Android, скачайте додаток One Drive Google Play, для Apple – Apple ITunes. Відкрийте папку OneDrive в провіднику.

Для подальшої роботи, потрібна обліковий запис Microsoft. Якщо її немає зареєструйтеся за адресою: https://support.microsoft.com/ru-ru/help/4026324/microsoft-account-sign-up-for-a-microsoft-account.

Натискаємо на папку два рази лівою кнопкою миші. Відкриється вікно, де пропишіть адресу електронної пошти. Натисніть «Увійти». Пропишіть пароль. Далі установник налаштує сховище. Якщо не підходить розташування папки за замовчуванням, змініть її.  Виберіть директорії. При роботі вони будуть синхронізуватися.

Як це працює

Файли, в обраних папках синхронізуються з хмарою. При додаванні інформації, її копія завантажиться на сервер. Наприклад, помістіть новий текстовий документ в OneDrive, продовжуйте працювати з ним. У сховищі копія постійно оновлюється, ви побачите останні зміни. Щоб отримати доступ до сховища, перейдіть за адресою: http://onedrive.live.com.

Що можна робити з файлами

Діліться інформацією з іншими людьми. Отримайте посилання на завантаження. Натисніть правою кнопкою миші по фалу, далі «Поділитися». Отримана посилання скопіюється в буфер обміну (місце в ОЗУ для тимчасового зберігання).

налаштування

Для швидкого доступу до OneDrive, натисніть іконку, розташовану в області сповіщень. Перейдіть до налаштувань натиснувши правою кнопкою миші по значку, далі «Параметри». Якщо ви не будете часто користуватися додатком, вимкніть його автоматичне завантаження, при запуску ОС. На вкладці «Рахунок» підключіть хмара до іншого запису. На вкладці «Автозбереження» виберіть файли і папки, які будуть синхронізуватися. Додаткову інформацію про роботу сервісу отримаєте, використовуючи довідкову систему, що знаходиться на вкладці «Відомості».

як дивитися

При кліці справа внизу лівої кнопкою миші по значку OneDrive з’являться останні синхронізовані документи. Натиснувши навпаки документа кнопку (три вертикальні крапки) відкриється меню за допомогою якого можна файл: відкрити, поділитися, подивитися в інтернеті.

Як працювати

Сервіс розроблений компанією Microsoft, тому в ньому є програмні продукти офісного пакету, і сервісу заміток OneNote. Подивіться на скріншоті, як виглядає інтерфейс програми. Спробуємо створити файл. Натиснемо «Створити». Далі визначитеся, який тип документів буде створено. Виберемо для прикладу Word. Новий документ виглядає, як і Word на вашому ПК. Доступні всі елементи редагування. Щоб змінити ім’я файлу, натисніть на його назві.

Спільна робота з документами

Змініть доступ до документа,
клікнувши відповідну кнопку праворуч вгорі. Щоб відправити посилання для доступу, в поле «Кому» пропишіть пошту одержувача. Він отримає лист з повідомленням, що йому відкритий доступ.

Особливість сервісу – надання людям різні права доступу (перегляд, редагування).

Який із сервісів OneDrive є файловим сховищем

Не тільки офісні програми доступні в додатку:

  1. Outlook.com використовуйте для відправки повідомлень;
  2. «Люди» – для імпорту контактів з сервісів і соцмереж;
  3. Щоб не пропустити важливі події, використовуйте «Календар»;
  4. OneNote записна книжка яка синхронізується на смартфоні або планшеті;
  5. Створюйте презентації використовуючи Sway.

Використовуйте для бізнесу

Можливість редагувати інформацію в режимі реального часу, надавати їх друзям, колегам по роботі, зручна функція, яка дозволяє забути про використання флешок. Все що необхідно – відправити посилання.

OneDrive і Office 2016

Розробники реалізували в офісних продуктах інтеграцію з хмарою. Наприклад, в Word для цього натисніть кнопку «Загальний доступ».

висновок

Рекомендую використовувати OneDrive для роботи. Доступ можливий з будь-якого пристрою підключеного до інтернет. Зручний для збереження фото або невеликих документів. Обмеження розміру закачується файлу – 2 гігабайти.

Ссылка на основную публикацию