Характеристики жорстких дисків для ноутбуків – інструкція

Ви знаєте, що жорсткий диск істотно впливає на продуктивність системи. Що врахувати при виборі? Розглянемо основні характеристики жорстких дисків для ноутбуків.

А чи потрібно це

На HDD встановлюється ОС, софт. Він використовується для зберігання даних. Тому повинен бути надійним, щоб користувач не втратив дані. Основними характеристиками жорсткого диска є:

  • Обсяг;
  • інтерфейс;
  • Об’єм кешу;
  • Швидкість обертання шпинделя.

Розглянемо характеристики жорсткого диска для ПК і ноутбука докладніше.

Які бувають HDD

Існує два типи дисків:

  1. HDD. Складається з магнітних пластин. З розрахунку вартості одного гігабайта – найдешевший варіант. Застосовуються для зберігання інформації;
  2. Твердотільний накопичувач SSD. Немає обертових елементів. Володіє високою швидкістю роботи у порівнянні з HDD. Його вартість вище.

Розміри

Використовуйте формати 2,5 і 3,5 дюйма. Менший встановлюється на ноутбуки.

обсяг HDD

Не купуйте пристрої об’ємом менше 500 гігабайт. Визначтеся з якою метою пристрій буде задіяно. Наприклад, Windows займає 10-20 гігабайт місця, в залежності від версії. Об’єм, що залишився – для зберігання даних. Для домашнього ПК, де на диску будуть зберігатися фільми музика і програми, придбайте HDD накопичувач не менше одного терабайта.

обсяг SSD

Його вартість вище, тому правильним варіантом є встановити на нього тільки ОС. Досить 128-256 гігабайт. Детальніше дивіться в статті «Відмінність HDD від SSD».

інтерфейс підключення

Сучасні пристрої оснащені роз’ємом SATA. Старі моделі (вже не виробляються) використовували інтерфейс IDE. У SATA було дві ревізії, які відрізнялися пропускною спроможністю. Остання (третя) підтримує швидкість читання до шести гігабіт за секунду. Друга – до трьох. При покупці використовуйте SATA 3, вона сумісна з попередніми роз’ємами і кабелем, тільки оснащена поліпшеним управлінням харчування. Сучасні ноутбуки оснащені роз’ємом М.2. Виглядає наступним чином:

Довжина накопичувача може бути 42, 60 або 80 міліметрів. Враховуйте це при покупці.

Основні характеристики жорстких магнітних дисків – швидкість обертання

Для SSD цей параметр не актуальний тому що в ньому немає обертових елементів. HDD мають швидкість обертання шпинделя (обороти в хвилину):

  • 5400. Це повільні пристрої. Використовуються для зберігання інформації. У них низьке споживання енергії;
  • 7200. Рекомендована швидкість;
  • 10000. Дорогі і галасливі.

HDD куди встановлюється ОС повинен володіти швидкістю не менше 7200, щоб не знижувалася продуктивність.

Чим швидкість більше тим швидше відбувається зчитування даних. При цьому пристрій більше шумить і сильніше гріється.

обсяг буфера

Кеш – проміжне сховище даних. Використовується щоб при повторному зверненні накопичувач отримав інформацію моментально. Чим він більший – тим швидше обробляються дані. Важливо при роботі з невеликими файлами. Накопичувачі випускаються з кешем обсягу (в мегабайтах): 16, 32, 64.

Час безперервної роботи

Напрацювання на відмову характеризує надійність пристрою. Розробники тестують, час безперервної роботи пристрою до появи пошкоджень. В середньому це значення дорівнює одному мільйону годин.

Технічні характеристики жорстких магнітних дисків – середній час очікування

Голівки, що зчитує, переміщається по ділянці доріжки за певний проміжок часу (частки секунди). Чим менше затримка – швидше виконатися запис або зчитування. В середньому це 7-40 мілісекунди.

Споживання енергії, виділення тепла

Параметр енергоспоживання актуальний для власників ноутбуків. Чим значення більше, тим швидше розряджається акумуляторна батарея. Уточніть ці показники на офіційних сайтах виробника накопичувачів.

Ссылка на основную публикацию