Кешовані дані (кеш) в телефоні Андроїд: що це таке і чи можна їх видаляти?

Що є кеш? Це пам’ять з високою швидкістю доступу, яка може бути запрошена з високою ймовірністю. Гідність кеша (буфера) полягає в тому, що доступ до нього здійснюється дуже швидко. Мінус – обсяг кеша обмежений.

А що таке кешированниє дані? Уявіть, що ви встановили якесь додаток на свій смартфон. Певна інформація і дані (в тому числі настройки), доступ до яких необхідний додатком, і є кешуватися даними.

Якщо мова йде про гру на Android, то в цьому випадку під кешуватися даними мається на увазі архів, в якому збережені структури гри, рівні, відеоролики, звукова складова і т.д.

Не варто забувати і про кешованих даних, що зберігаються в браузері. Сюди можна віднести настройки, зображення, файли і т.д. Вони зберігаються в пам’яті і при необхідності додаток, в даному випадку браузер, звертається до кешу. Так, якщо ви відкриваєте раніше відвідану сторінку, то частина даних буде не завантажена, а взята з кешу – це можуть бути ті ж зображення. Для чого це зроблено? Для того, щоб скоротити час завантаження сторінки в браузері, а також для економії трафіку.

Сподіваємося, вам тепер зрозуміло, що таке кешированниє дані або просто кеш на смартфоні Android.

Чи можна і як видалити кешовані дані?

Іноді кешированниє дані необхідно видалити. Наприклад, якщо додаток початок неправильно працювати, гальмує, а часто і зовсім не завантажується. Для цього знайдіть потрібну програму в однойменному розділі, наприклад:

Виберіть «Пам’ять».

Тиснете «Очистити кеш».

Кешовані дані видалені.

Що стосується видалення кешованих даних в браузері, то це робиться через настройки браузера. Наприклад, для Google Chrome відкрийте настройки браузера.

Потім натисніть «Особисті дані».

Тепер – «Очистити історію».

Виберіть файли, збережені в кеші, після чого натисніть «Видалити дані».

Кеш ігор видаляти не радимо, інакше гра може просто не завантажитися, не кажучи вже про втрату сохраненок.

Ссылка на основную публикацию