Кастомними прошивка: що це?

Термін «кастомними прошивка» зустрічається вкрай часто, особливо якщо ви зайдете на який-небудь тематичний форум або, скажімо, в групу в соціальній мережі. Чимало користувачів, які знають, що значить термін, але багато і тих, які взагалі не в курсі, що це. Зараз розповімо.

У магазині ви купуєте смартфон з уже встановленою прошивкою, яка має якесь певне назва. Це офіційна прошивка від виробника, але існують і модифіковані прошивки, які створюються не інженерами компанії, а, як правило, звичайними користувачами, рідше – фахівцями в своїй галузі, які, втім, до компанії-виробнику смартфона ніякого відношення зазвичай не мають. Саме модифіковану прошивку прийнято називати кастомной.

Установка кастомной прошивки лягає на плечі власника смартфона. Або, якщо він не в силах встановити прошивку, – на плечі сервісного центру, а це – додаткові фінансові витрати.

Приклади кастомних прошивок

Робочі столи деяких популярних кастомних прошивок.

Android Ice Cold Project

Resurrection Remix

MoKee

CyanogenMod

Переваги кастомних прошивок

 • Часто в кастомних прошивках видалені додатки, які задіють додаткові ресурси пристрою.
 • Швидкість роботи. Іноді кастомниє прошивки відрізняються дуже високою швидкістю роботи, якщо порівнювати з офіційними, проте це може призводити до зменшення автономності пристрою.
 • Інший дизайн і інтерфейс.
 • Додатковий функціонал, який відсутній в офіційній прошивці.
 • Якщо смартфон аж ніяк не новий, для нього перестали виходити офіційні оновлення, кастомними прошивка може вирішити цю проблему.
 • Наявність прав суперкористувача, але не завжди.

Недоліки кастомних прошивок

 • Можливі проблеми з гарантією. В сучасних смартфонах на базі Android можуть стояти спеціальні лічильники, які дозволяють бачити кількість розблокування завантажувача. Втім, сама по собі перепрошивка на кастомний прошивку не є приводом для відмови в гарантії, але якщо проблема пов’язана саме з цим, ремонт буде проводитися за рахунок власника.
 • Для деяких користувачів перепрошивка смартфона на іншу прошивку – справжня проблема. І один невірний дія може перетворити пристрій в цегла. Іноді, навіть якщо робити все по інструкції, смартфон все одно перетворюється в цеглу.
 • Найчастіше творці кастомних прошивок не піклуються про оновлення, та й ресурсів у них немає. Звичайно, є приємні винятки на кшталт Lineage OS.
 • Рут-права і розблокований завантажувач роблять пристрій куди менш безпечним, особливо в руках недосвідченого користувача.
 • Про автономність ми вже писали – нерідко вона погіршується.
 • Баги. Якщо в прошивці серйозний баг, його виправлення, швидше за все, доведеться чекати довго, а іноді виправляти його ніхто не збирається зовсім.

Що ж краще?

На наш погляд, використовувати кастомний прошивку можна в тому випадку, якщо у вас маловідомий смартфон з самого початку «кривий» прошивкою, або ж на застарілому смартфоні, гарантія на який давно закінчилася, а оновлень він не бачив ось вже кілька років. В інших випадках краще не експериментувати.

Ссылка на основную публикацию