Карти польотів літаків онлайн: дізнаємося, де зараз летить літак, його швидкість, час зльоту / посадки і т.д.

Доброго часу доби.

З розвитком інтернету – розвиваються і багато інших сфер, тісно пов’язані з життям мільйонів людей. Скажімо, років 20 тому уявити собі, що будь-який бажаючий зможе в режимі реального часу дивитися на сайті який і куди летить літак – було щось на межі фантастики! А тепер, це можна робити на будь-якому комп’ютері, підключеному до мережі інтернет!

Для цього буде потрібно лише знати кілька адрес в мережі, на яких представлені карти польотів літаків. Можна переглядати, як польоти всіх повітряних суден, так і якогось конкретного (наприклад, якщо чекаєте прильоту родичів і друзів).

Власне, в цій статті приведу кращі карти, на яких зможете відслідковувати всі польоти цивільних повітряних суден. Тож почнемо…

Доповнення! На деяких сайтах, представлених нижче, може знадобитися оновлення Adobe Flash Player (якщо у вас стоїть стара версія). Як це зробити, розказано в цій статті:

Онлайн радари: карти польотів літаків

Flightradar24

сайт:

Що вдає із себе карта радара

Один з найбільш популярних радарів для відстеження цивільної авіації. У режимі реального часу ви зможете побачити карту, на який кожен літак буде позначений відповідним значком (див. Скрін вище). Сайт з’явився в 2006р.

Натиснувши на будь-якому значку літака, ви зможете дізнатися звідки і куди він летить (наприклад, на скрині нижче літак летить з Сан-Франциско в Лондон), його розклад польоту, траєкторію, дистанцію польоту, і його час посадки. В общем-то все найактуальніше, що потрібно більшості.

Час шляху (зліт, посадка), напрямок (з якого міста в який)

Зазначу, що за додаткову плату, сервіс надає ще більший функціонал. В общем-то, рекомендую!

Planefinder.net

сайт:

Відстеження польоту авіалайнера

Функціонал сайту схожий на попередній. Тут також представлена ​​Світова карта, на якій кожен авіалайнер позначений жовтим значком. Вибравши один з них – ви зможете дізнатися його напрямок руху, розклад, швидкість, пройдену відстань і т.д.

Крім цього, верхнє меню дозволяє шукати літак по його бортовому номеру (вдає із себе 5-7 символьне позначення, за яким можна дізнатися кому належить літак: якій країні, перевізнику і ін.).

До речі, на сайті ведеться цікава статистика: можна дізнатись авіалайнери (на скрині нижче показано, що Boeing 737 і Airbus A320 – найпопулярніші літаки на сьогоднішній день), найпопулярніші напрямки польотів тощо. Дуже цікаво!

Найбільш популярні авіалайнери

Flightaware.com

сайт:

Приклад відстеження польоту літака

Дуже багатофункціональний сайт, і до того ж, що підтримує російську мову в повному обсязі! Даний ресурс створений американськими розробниками і орієнтований в першу чергу на країни Америки. До речі, зазначу, що можливостями цього сервісу користуються більше 15 мільйонів пасажирів по всьому Світу, понад 12 тисяч авіа-операторів (тобто ресурс заслуговує довіри і поваги)!

Особливо хочеться відзначити інформативність цього матеріалу: вибравши потрібний рейс, ви можете отримати максимум інформації за нього. Наприклад, ви дізнаєтеся номер літака, авіакомпанію, його розклад, поточні координати, швидкість, час зльоту (приблизний час посадки), подивитися фото авіалайнера, дізнатися його попередні рейси і т.д.

Інформація про судно // Це тільки частина даних

AirNAV Radarbox24.com

сайт:

Головне вікно сервісу

Ресурс створено професійними людьми з авіації, метою якого: швидко надати інформацію з будь-якого авіалайнера, що знаходиться в дорозі. Сервіс працює на основі датчиків “ADS-B” (такі датчики встановлені на переважній більшості комерційних судів) і радарної системи FAA (американська розробка). Завдяки цьому, сервіс однаково добре відстежує переміщення авіалайнерів, як над територією Америки, так і над Азією, Європою та ін.

Сама робота з сайтом аналогічна попереднім: вибирайте конкретний авіалайнер на карті (або через пошуковий рядок задаєте бортовий номер літака) і дивіться його поточний стан в режимі он-лайн.

Зазначу, що в опціях сервісу можна змінювати тип карти (Terrain, Sky Vector, Hybrid, і ін.), Яскравість та інше. Також б додав, що цей сервіс не на стільки інформативний, як попередній. Проте, вважається одним з лідерів в даній тематиці, так, що рекомендую до ознайомлення!

На цьому все.

Ссылка на основную публикацию