Каретка принтера застрягла, не рухається і б’ється об стіну

Існує безліч різних дрібних неполадок, що виникають при роботі друкувального пристрою. Деякі з них не усунути без втручання фахівця, а деякі цілком можна виправити самостійно. Якщо каретка принтера не рухається, можна обійтися своїми силами.

Про що піде мова:

типові неполадки

Каретка – рухомий елемент, в якому закріплюється картридж. Іноді в цей же блок встановлюють і саму голівки. Очевидно, що при проблемах з рухом цієї частини принтер не може виконувати свою роботу.

несправності принтера

Застрягла каретка на принтері – досить часта проблема. Причин тому може бути безліч як очевидних, так і прихованих від очей:

  • застрягання паперу – чи не найпоширеніша помилка друку. Власне застрягання листа, застрявання фрагмента паперу однаково позначається на роботі: пристрій не рухається і друк припиняється;
  • відсутність мастила – як і будь-яка частина, що рухається механізму, механізм потребує періодичного обслуговування – мастилі. При відсутності останньої елемент не рухається. Щоб виправити помилку, необхідно скористатися густий термостійкої мастилом;
  • забруднення – за кареткою уздовж всього пристрою руху друку є тонка напівпрозора стрічка – ендокер. Це свого роду лінійка з розміткою, по якій виконується друк. Стрічка це з часом забруднюється і призводить до зупинки механізму;
  • помилка настройки – в цьому випадку елемент рухається завдяки неполадок в передачі команд. Таку проблему зазвичай вирішують перезавантаженням принтера.

Найчастіше застрягання каретки в принтер відбувається в багатофункціональні апарати – HP, Canon. Пов’язано це зі складністю пристрою, що само по собі підвищує ймовірність технічних помилок.

Збій в роботі

Найчастіше пов’язаний з втратою сигналу, а не з реальними неполадками. Вирішується така проблема в апаратах Epson або Canon однаково. Необхідно вимкнути і включити пристрій заново. Бажано між включенням і вимиканням почекати хвилини 3, можливо, що схоплення пов’язано з перегрівом апарату.

застрягання паперу

Так само чисто механічна несправність, легко усунути самостійно.

Арарат Epson або Canon відключають від мережі. Для надійності рекомендується висмикнути шнур з розетки.

Як правило, кришка, що надає доступ до обертається механізму з папером, знаходиться в задній частині апарату. Її знімають і перевіряють, чи не залишився фрагмент листа в пристрої.

Потім встановлюють задню кришку – до клацання, і включають прилад. Якщо проблема була в папері, то апарат працює нормально.

Принтер зам’яв папір

Застрягла каретка на апараті HP і Epson

Спочатку повторюють попередню процедуру, так як це причина більш часто зустрічається. Якщо проблема не вирішується, то перевіряють, чи не застрягло чи пристрій.

При включеному апараті знімають передню кришку – зазвичай тут є можливість дістатися до картриджа. У нормі картридж повинен автоматично встати в положення для заміни – по центру валу. Якщо каретка переміщається вільно, чекають, поки процес не завершиться, і закривають передню кришку, оскільки проблема полягає в якійсь іншій неполадку.

каретка принтера

Якщо каретка принтера Еpson не зміщувати або б’ється об стінки, вимикають прилад і висмикують шнур з розетки.

Роблять спробу пересунути картридж руками. Рух має бути повільним і плавним, щоб виключити пошкодження пристрою.

Перевіряють, чи є мастило на механізмі. Якщо відсутня, то змащують пристрій термостійкої пастою. На фото – перевірка приладу.

Перевірка натягу ременя

Якщо каретка б’ється об стінки і зупиняється в крайніх позиціях, це може означати проблеми з натягом ременя. Зазвичай він з одного боку надітий на провідну шестірню, а з іншого – на підпружинену провідну.

Відключаємо апарат Еpson або HP, знімаємо каретку принтера, і оглядаємо пружину. Можливо проблема полягає лише в тому, що один кінець ременя вискочив з паза і його просто потрібно повернути на місце.

принтер Epson

Якщо це не так, ремінь знімають з шестерень і виймають пружину. Потім пружину розтягують, що досить складно і вимагає зусиль, а потім повертають пружину і ремінь на місце.

Після повного складання, апарат включають і перевіряють.

забруднення лінійки

При сильному запиленні пристрій теж може зачіпати і битися об корпус. Щоб ліквідувати проблему, потрібно очистити лінійку.

Відключають прилад, відкручують кріплення верхньої кришки і знімають її.

Акуратно открепляют лінійку і миють її в теплій воді.

Просушують пристосування при кімнатній температурі і потім повертають на місце. Лінійка повинна стати напівпрозорої з чітко видимими мітками.

Перевіряють пристрій – друкують тестову сторінку.

обнулення налаштувань

Таку процедуру провести найпростіше.

Натискають на кнопку «Харчування» і утримують, поки не від’єднують апарат від харчування.

Потім знову натискають на кнопку і утримують до тих пір, поки знов не приєднують прилад до мережі. При цьому принтер видає такі звуки, як якщо б друкував сторінку.

Знову включають і вимикають апарат.

Якщо все вищеперелічене не привело до вирішення проблему, слід звернутися в сервісний центр.

Ссылка на основную публикацию