Історія друку принтера: як переглянути і очистити на Windows

При необхідності переглянути і очистити історію принтера можна скористатися кількома простими способами. Залежно від того, якою версією ОС Віндоус ви користуєтеся, розрізняються і методи.

Про що піде мова:

ОС з традиційною кнопкою «Пуск»

Розглянемо, як подивитися історію друку принтера в Windows 7 і в старенькій Windows XP?

Спочатку виконуємо запуск служби ведення журналу друку:

 • У лівому кутку знизу на моніторі натисніть мишею кнопку «Пуск» або натисніть спеціальну клавішу «Windows» на клавіатурі.

Кнопка «Windows» на клавіатурі

 • Перед вами відкриється контекстний список технічного управління Windows 7 або XP, де необхідно знайти пункт «Принтери і факси» і вибрати його.
 • У вікні, яке відкрилося перед вами, є можливість подивитися всі встановлені принтери та факси у вашій системі Windows 7. Діями правою кнопкою мишки натисніть на принтер, який вам потрібен, і виберіть у випадаючому меню пункт «Властивості принтера».
 • Потім у вікні, знайдіть пункт «Додаткові властивості або параметри принтера» і виберіть його.
 • Серед доступних властивостей відзначте пункт «Вести журнал друку».

Зверніть увагу, що включення служби, яка відповідає за ведення журналу, можливо тільки при наявності прав адміністратора. А в доменній мережі організації, де використовуються мережеві принтери, може знадобитися утиліта Active Directory, що відповідає за управління доменної мережею.

Утиліта Active Directory

Перегляд історії

Історія друку принтера в Windows 7 або XP дозволяє подивитися звіт. Розглянемо, як це робити:

 • У лівому нижньому кутку екрану знову клацніть на кнопці «Пуск» або натисніть клавішу «Windows» на клавіатурі.
 • Зупиніться на пункті в контекстному меню під назвою «Панель управління».
 • Тут потрібно знайти вкладку «Адміністрування» і перейти на неї.

Панель управління Windows 7

 • У списку виберіть пункт з ім’ям «Перегляд подій». Після чого натисніть на вкладку під назвою «Система».
 • У цій вкладці скористайтеся пошуком – вкажіть ключове слово «Print».

Після правильно проведених маніпуляцій ви побачите журнал історії принтера, в якому все буде детально розписано, а саме: які документи були виведені на друк, історія буфера принтера і багато іншого. До речі, історію в журналі можна для зручності сортувати.

Діаграма історії друку

Як дізнатися історію друку за допомогою спеціальних програм?

Буває так, що розбиратися з усіма тонкощами історії друку не хочеться. В такому випадку дізнатися і подивитися детальний журнал всіх використовуються принтерів можна за допомогою спеціального софту, наприклад, такого, як O&K Print Watch.

Софт O&K Print Watch

Даний софт дозволяє не тільки дізнатися, подивитися, але також і видалити звіти історії, а ще зберегти з журналу документ, вивести його на повторний друк.

O&K Print Watch – відмінне рішення для тих, хто роздає права доступу і контроль над принтерами. Це дозволяє видалити документ з черги небажаної або помилковою друку, очистити буфер принтера, дізнатися, хто може використовувати принтер в мережі. Програма функціонує практично з усіма відомими OS: Windows Pro Servers 2012 XP, Windows 8, Windows 10 і Windows 7.

ОС без звичної кнопки «Пуск»

Яким чином дізнатися, частково очистити або абсолютно повністю видалити історію в Windows 8 і в новенькій Windows 10? Слід виконати один нескладний алгоритм дій, який практично нічим не відрізняється від написаного вище, але ці операції в нових операційних модулях робляться набагато простіше.

Алгоритм дій:

 • Щоб дізнатися чи очистити історію, просто введіть фразу в пошук по операційній системі «Перегляд журналу подій».
 • Знайдіть необхідні параметри і простими натисканнями миші, виконайте всі необхідні операції. Особливо інтелектуально просто це можна зробити в Windows 10.

Також журнал друку знаходиться в згорнутому вигляді в треї або в правому нижньому кутку екрану. Подвійним клацанням миші можна вивести його на екран і подивитися статус друку, зняти документ з черги або перезапустити друк.

Переглянути, очистити історію принтера не так вже й складно, якщо знати, як правильно це зробити. Зверніть увагу, що перед тим, як щось змінювати в налаштуваннях служб, слід ознайомитися з їх призначенням.

Ссылка на основную публикацию