iPod Touch 3 – огляд і характеристики

iPod Touch третьої генерації схожий на попередника, але при першому погляді на нього стає зрозуміло, що плеєр помітно покращився у всіх сенсах і хочеться тільки радіти за компанію Apple, здатну одним махом відкидати конкурентів на лаву запасних. Звичайно, багатьох дратує (що цілком обгрунтовано), що Apple створює мобільні пристрої за ціною середнього по характеристикам ноутбука, але Айпод Тач можна назвати винятком, і тим більше його не назвеш похмурим шматком пластика, адже в ньому апаратна начинка подібна iPhone 3Gs, чого з головою досить для плеєра.

Дизайн

З першого погляду може здатися, що перед вами розташована скляна чаша з металевим корпусом з боків. З лицьового боку екран повністю закритий склом … і все, чого-то ще, крім кнопки Home на лицьовій стороні ви не побачите. Пристрій одержав досить традиційні габарити 111.1х61.9х8.5 мм. За якість збірки і говорити не варто – воно ідеально, ніяких нарікань і бути не може.

В руках плеєр тримається ніби він для неї і заточений (мабуть, розробники врахували людську фізіологію і навіть психологію). Пристроєм дуже зручно користуватися однією рукою, і якщо ви використовували до цього трохи незграбний iPhone 3G, то вам як можна швидше захочеться забути про нього як про непорозуміння. Ну і варто ще зазначити масу в 118 грам, яка створює враження дійсно масивної, приємною, але не важкою речі.

Відзначимо, що між сталевою рамкою і кромкою скла можна виявити прокладку, що амортизує, яка значно підвищує надійність конструкції екрану. Це також означає, що розбирати плеєр необхідно тільки в сервісному центрі, адже розбирання загрожує неприємними наслідками. Так що любителі експериментів – утримуємося.

дисплей

З дисплеєм тут все просто – він такий же, як і на iPhone 3G: діагональ 3,5 дюйма, HVGA екран, виконаний за TFT-технології. Але якщо порівнювати Айпод з айфоном, то стане помітним відмінності колірних відтінків. У плеєрі колірна температура виявилася зміщеною в теплу сторону, завдяки чому білий колір виглядає максимально натурально, але ось чорний починає трохи віддавати сірим.

Останній мінус легко усувається при наявності великого діапазону яскравості, що також дозволяє користуватися пристроєм під прямими сонячними променями при мінімальній втраті яскравості. Різкість ж взагалі залишається незмінною на сонці. Загалом, екран на iPod Touch 3G дуже привабливий, а проблеми з трохи сірим чорним кольором дуже просто вирішуються за допомогою зменшення яскравості.

харчування

Але варто зауважити, що при запуску ігор використовується не тільки основний процесор і декодери, але і відеоприскорювач, який додатково бере свій з акумулятора. Таким чином, при використанні iPod Touch 3G в якості «приставки» Айпод Тач зможе протриматися близько 4,5-5 годин, але не більше.

Комплектація

Максимальна версія плеєра за обсягом пам’яті – 128 ГБ. Відкривши коробку, ви зустрінете сам Айпод Тач, кабель для підключення до комп’ютера, нішу для колонок, інструкції і, звичайно ж, стандартні навушники. Спасибі компанії, що не “пожлобілся» і поклали в коробку дійсно якісну гарнітуру з центральною кнопкою управління старту, регуляторами гучності і мікрофоном.

Останній не може використовуватися для здійснення дзвінків через те, що це лише плеєр, зате може використовуватися для здійснення дзвінків через інтернет. Мікрофон також може використовуватися просто як диктофон.

апаратні цікавинки

Даний плеєр отримав дійсно неординарну начинку. А якщо бути точніше, то наймолодша моделька з 8 ГБ пам’яті несе на своєму борту малий обсяг оперативної пам’яті і слабкий процесор від Samsung. Це виливається в ряд обмежень при використанні операційної системи і невеликим падінням швидкості роботи. А ось версії з 32 і 64 ГБ на борт завантажили продуктивний процесор з частотою 600 МГц, а також відеоприскорювач OpenGL 2.0, який відмінно себе показує при роботі з програмами та іграми.

Якщо порівнювати 8ГБ версію з «старшаков», то поліпшення в останніх будуть кидатися з перших же хвилин використання, що проявляється у відсутності подтормаживаний і підвисань. Що дуже сподобалося, так це повернення з будь-якого місця в головне меню за допомогою кнопки «Home» без будь-яких дратівливих затримок.

Оперативної пам’яті в пристрої більше 100 МБ плюс є віртуальна пам’ять. Завдяки такому рішенню при перегляді веб-сайтів майже не виникають гальма, і якщо сказати суб’єктивно, то серфінг прискорився приблизно в три рази в порівнянні з попереднім поколінням плеєрів. Гідність дійсно важливе.

якість звуку

Тут не будемо приводити ніяких порівнянь і аналогій, наприклад, з Sony, адже HD5 багато насправді вже й не пам’ятають, а популярні А80х насправді не надавали такого вже чудової якості звучання, в якому його звинувачували. Йтиметься конкретно про аудіотракті, і почнемо його опис з характеру звучання.

Плеєр не дасть ніяких поблажок вашої музичної колекції, і якщо у вас навіть є альбом у форматі Loseless, то пристрій стане лише початкової тратою до отримання якісного звуку. Про що розмова? Про те, що плеєр надає користувачеві прослуховування звукового спектра в діапазоні 10-12 Гц і до позначки 22 КГц. При цьому в останньому діапазоні, з великою ймовірністю, ви нічого не почуєте. Основний частотний спектр відтворюється максимально чітко і сприймається користувачем чисто і дохідливо. Сприяє цьому 40 + 40 мВт підсилювач і 24-розрядний ЦАП. Зауважимо, що за допомогою підсилювача можна визначити встановлене обмеження на максимальну гучність.

Якщо описати все лірично і суб’єктивно, то при прослуховуванні музики через навушники створюється враження, що має місце бути занадто сильна переробка високих частот, що може зовсім не сподобатися власникам бюджетних моделей навушників. Плеєр також не дуже добре себе показує при роботі з гарнітурою вартістю 1-2 тисячі гривень, не до кінця висловлюючи область «мідлл бас». У середніх частотах недорогих навушників при прослуховуванні важкої музики все дуже швидко перетворювалося в не зовсім зрозумілу кашу в найяскравіших частинах аудіокомпозицій, і вирішувалося це тільки за допомогою зниження гучності на кілька пунктів.

Якщо ж навушники коштують більше 3 тисяч гривень, то всі проблеми зі звуком просто пропадають, а звук стає схожий не просто на аудіозапис, а на невинну доріжку прямо зі студії звукозапису. Відразу хочемо визнати, що протестувавши безліч інших аудіоплеєрів, саме iPod Touch 3G показав нам найменшу кількість спотворень. Саме тому ми хочемо вам його рекомендувати не в рекламних цілях, але тільки за умови, що ви будете використовувати стандартні навушники або сторонні навушники вартістю понад 3 тисяч гривень.

висновок

Не забувайте читати коментарі, там теж багато корисної інформації. Якщо на ваше запитання немає відповіді, а на більш пізні коментарі є відповідь, значить відповідь на ваше запитання міститься в статті, поважайте чужий час.

Ссылка на основную публикацию