Iphone не бачить сім карту: всі можливі причини

Айфон не відображує наявність сім-карти

Якщо iphone не бачить сім карту, то не потрібно відразу бігти в сервісний центр, напевно у Вас вийде самостійно усунути проблему, скориставшись змістом нашої статті. Незважаючи на те, що iOS працює значно стабільніше, ніж ОС Андроїд на дешевих китайських телефонах, неполадки все одно трапляються. Однією з частих проблем серед користувачів iPhone є не робоча СІМ-карта. З подібною проблемою можна зіткнутися на дуже старому апараті, але іноді з труднощами стикаєшся і на новенькому гаджет. Давайте розберемося в причинах, в зв’язку з якими Айфон може не бачити СІМ-карту і підкажемо, що робити в даній ситуації.

Застаріла Сім-карта

Сучасні СІМ-карти випускаються вже протягом 20 років і довгий час їх конструкція залишалася незмінною. Але не так давно стали робити насічки в Міні-СІМ, щоб абонент зміг без будь-яких труднощів самостійно виламати з них картку формату Мікро і Нано. Але чіп, розміщений в картці, з часом модернізується. Якщо ви придбали новий Айфон і обрізали карту по інструкції, але смартфон її не бачить, то ймовірно проблема криється в застарілої версії чіпа. Така проблема часто спостерігається при використанні дуже старих сімок. Вихід із ситуації досить простий – звернеться в центр обслуговування абонентів і замінити її на нову. Зазвичай заміну виробляють безкоштовно.

Невірно обрізана або пошкоджена в процесі обрізки картка

Якщо ви придбали Айфон, але раніше користувалися СІМ-картою формату Міні-СІМ, то її потрібно обрізати. Зробити це можна особисто або звернувшись в будь-який салон зв’язку. Якщо після обрізки девайс її не бачить, то проблема напевно криється в пошкодженні чіпа під час даної процедури. Ситуація вирішується таким же чином, як і в першому випадку.

залоченний iPhone

Багато Айфони, що продаються за зниженою ціною невеликими магазинами або приватними особами на ділі є «сірими». Але це сумнівна економія, адже при покупці виходить телефон, незаконно ввезений в країну, на який до того ж не поширюється гарантія. Іноді на прилавках виявляються операторські версії айфонів, прив’язані до Verizone або AT&T. Продавці виконують разлочку і відв’язування телефонів, але метод не завжди надійний і часом вона злітає. При такому розкладі Айфон не бачить СІМ-карту і не може зловити мережу, якщо вона належить «іншому» оператору.

Що робити в такій ситуації:

Потрібно скористатися одним з безкоштовних або платних сервісів, де можна перевірити прив’язку до оператора. Якщо після перевірки виявиться, що Айфон закріплений до конкретного оператора, то він не бачить СІМ-карту саме тому.
Робити в такій ситуації нічого не залишається, крім як провести безкоштовну відв’язування в салоні зв’язку, але відразу попередимо, що це складна і тривала процедура. Від Вас можуть знадобитися документи, що підтверджують факт покупки. Але можна зробити простіше, оформивши заявку на офіційному сайті. Але тут все залежить від оператора, до якого прив’язаний телефон. Також відв’язування можна виконати за допомогою платних сервізів. Залежно від складності процедура коштує від 1 до 100 $. По можливості поверніть такий Айфон продавцеві і купуйте новим.

Проблеми з прошивкою

Буває так, що Айфон не бачить СІМ-карту в зв’язку зі збоєм програмного забезпечення. Наприклад, може злітати прошивка модему стільникового зв’язку. Переконатися в проблемі з софтом можна встановивши іншу сімку. Якщо і в цьому випадку він її не побачить, то проблема напевно в цьому. Для відновлення працездатності потрібно завантажити iTunes на свій комп’ютер, скачати нову прошивку і оновити її на телефоні.

Проблеми з лотком СІМ-карти

Іноді причиною втрати зв’язку виступає порушення контакту в самому лотку. Картка може відійти в разі падіння, особливо якщо вона була неякісно обрізана і не щільно сидить у гнізді. Навіть мінімальна втрата пружності контактами на платі здатна привести до того, що Айфон не бачить СІМ-карту.

Дістаньте лоток з карткою і переконайтеся в тому, що вона правильно розташована. Якщо вона зміщена в сторону, то поправте і помістіть назад в лоток. Якщо СІМ-карта вільно «гуляє» по слоту (видалили багато пластика в момент обрізки), то її краще замінити на нову. Це важливо, адже випадкове замикання контактів сдвинувшейся картою здатне привести до поломки модуля зв’язку.

Фізична поломка Айфона

При порушенні правил експлуатації девайса – попаданні вологи всередину корпусу, падінні або експлуатації не оригінального зарядного пристрою часто відбувається фізичне пошкодження деталей. Проблема може носити дуже різноманітний характер – замикання, пошкодження чіпів, вигоряння резисторів і інші дефекти. У такій ситуації потрібно робити ремонт, доручивши його грамотним фахівцям сервісного центру. Спочатку проводиться діагностика, що дозволяє точно виявити характер поломки. Надалі за допомогою досвіду і спеціалізованого устаткування поломка усувається. Якщо з СІМ-карткою все нормально, смартфон офіційний, не спостерігається проблем з прошивкою і лотком, то винуватцем напевно є фізична несправність.

Не забувайте читати коментарі, там теж багато корисної інформації. Якщо на ваше запитання немає відповіді, а на більш пізні коментарі є відповідь, значить відповідь на ваше запитання міститься в статті, поважайте чужий час.

Ссылка на основную публикацию