iPhone 5 не реагує сенсор, що робити?

Щасливі власники смартфонів від компанії Apple нерідко звертаються до сервісних центрів коли тачскрін ломаетсяна мобільному пристрої. Це може бути як повна поломка системи, так і часткова, коли елементи Тача на айФоні погано реагують на дотик пальця. У даній статті ми розберемося, які фактори можуть привести до такої несправності на пристрої, а також чому перестав працювати сенсор.

Причини поломки екрану

В інтернеті легко знайти величезну кількість форумів, де користувачі задаються питаннями:

 • «Після прошивки не працює сенсор. Що робити?”;
 • «Що робити якщо не працює нижня частина сенсора.»;
 • «Упустила iPhone, тепер сенсор на телефоні зламався і погано реагує напрікосновеніяВін сильно тупить. Як виправити?”;
 • «Що робити, не реагує на дотик?».

Причини такої поведінки мобільного пристрою можуть бути найрізноманітніші. Чи не відгукується тачскрін через одноразових або багаторазових механічних пошкоджень. Це може бути сильне падіння пристрою або удар об твердий предмет. Тому якщо упустити айфон, тач НЕ буде работати його доведеться віддавати в сервіс.

рідина

Іноді поверхню на iPhone 6 не працює в тому випадку, якщо в корпус смартфона потрапила рідина. Цю проблему потрібно вирішувати в терміновому порядку, так як до несправного дисплею можуть додатися й інші системи.

На думку фахівців, не працює частина сенсорного екрану на телефоні в тому випадку, коли була проведена заміна модуля. Причиною є неправильна установка або використання неякісного виробу.

Якщо екран не відгукується на натискання або тільки нижня частина дисплея айфона не функціонує, то однією з причин може бути внутрішня поломка системи. Серед неї виділяють:

 • Припинення роботи матриці дисплея;
 • Зупинку функціонування мікросхеми всередині айфон 5;
 • Коротке замикання, яке сталося через забруднення пристрою, від цього він зламався остаточно.

Варто відзначити, що як і будь-яка операційна система, iOS може бути перезавантажена. Від цього виникає ряд проблем, наприклад, зависання. Після такого мимовільно спрацьовує сенсор, але при цьому він частково реагує на дотики.

віруси

Перевірте свій смартфон на наявність вірусів, так як ви могли встановити додаток, картинку або музику, отриману з неперевірених джерел. Інформація може містити віруси, що призводять до збою в роботі тачскрін iPhone 5s.

Також це може бути інше втручання в операційну систему iOS. Іноді після прошивки не відгукується тач на Айфон іліначінает сам у скрутному становищі через використання модифікованої версії або неправильного проведення операції.

Як виправити роботу тачскрін

Більшість з тих, хто вміє розбирати електронні пристрої, можуть перевірити роботу всіх внутрішніх його деталей, наприклад, оглянути контролер, відкривши корпус. Ви можете дізнатися тільки джерело проблеми, а після вжити профілактичних заходів, щоб не допустити прогресування поломки. Наприклад, якщо всередину потрапила вода, на iPhone 5s тупити сенсор починає практично відразу. Позбутися від проблеми можна, за допомогою ватної палички можна її видалити, а також відновити роботу деяких контактів. Такий захід дозволить не допустити виникнення короткого замикання.

Для початку треба сказати, що буває два основних типи екрану на смартфонах:

 • Резистивний тач. Це прозора мембрана, під якою знаходиться щільна скляна панель. На них наносять спеціальний струмопровідні резистивні покриття. Якщо Ви доторкнетеся до екрану, його деталі будуть замикатися, створюючи напруження. Це дозволить мікропроцесорах автоматично визначати розташування координати торкання. Такий тип екрану не використовують в сучасних смартфонах;
 • Ємнісний екран. Він являє собою повноцінний мультитач, який визначає розташування координати дотику. Саме його використовують в створенні смартфонів від компанії Apple. Для того щоб його полагодити, необхідно звернутися до майстра сервісного центру вашого міста. Іноді сенсор на айФоні не функціонує, і самостійне втручання в роботу системи може призвести до незворотних наслідків.

Кілька робочих способів лагодження

Розглянемо кілька способів самостійного вирішення проблеми:

 • Якщо не працює сенсор на айФоні, то для початку огляньте смартфон самостійно на наявність дрібних тріщин. Саме вони в більшості випадків є причиною збою. Якщо ви змогли знайти хоча б кілька таких слідів, то можете бути впевнені – майстер буде проводити заміну дисплея. Якщо проблема серйозна, контролер може бути замінений;
 • У тому випадку, якщо тачскрін живе своїм життям, спробуйте перезавантажити телефон. Повернення до нормального режиму перезавантаження для Айфона не підійде, необхідно скористатися екстреним. Після виключення, затисніть на 15 секунд Home і кнопку включення. Такий радикальний спосіб перезавантаження може привести до того, що апарат знову почне функціонувати. Також ви можете повністю відформатувати свій смартфон і повернути його до заводських налаштувань. Не забудьте заздалегідь зробити і копії своїх документів і помістити їх в «Хмара»;
 • Якщо некоректно працює тачскрін, як відзначають багато користувачів, після зняття захисної плівки або скла з екрану айфона, робота поновлювалася в звичайному режимі. Причиною цього є потрапляння бруду на клейку поверхню. Це виникає в одному випадку – при несвоєчасній заміні захисного матеріалу. Щоб цього не допустити, необхідно зняти стару плівку, протерти екран мобільного пристрою і приклеїти нову;
 • Якщо не працює тачскрін наiPhone 6, допомагає калібрування. Її можна зробити як за допомогою спеціально вбудованої програми, так і використовувати скачала, наприклад, Zillow.

Якщо після неї iPhone 5 не став реагувати на дотик або починає сам у скрутному становищі сенсор на телефоні, то смартфон вимагає втручання фахівця. Нерідко контролера тачскрін iPhone потрібний ремонт, а таку процедуру самостійно робити дуже небезпечно.

«Профілактика» від повторної появи збою

Якщо зламаний тачскрін перестав реагувати на дотики, то необхідно вжити заходів предосторожності.Постоянная трата коштів на відвідування сервісних центрів для виправлення роботи екрану призводить до великих витрат. Для того щоб власник iPhone не допустив поломку тачскрін знову, він повинен дотримуватися кількох правил, які дозволять знизити ризик виникнення проблеми:

 • Апарат не повинен контактувати з вологою. Намагайтеся прибирати від нього подалі склянки, пляшки. Не використовуйте телефон при купанні в басейні або у власній ванні;
 • Також не залишайте телефон в приміщеннях з високою вологістю, наприклад, лазнях. Маленькі частинки вологи потрапляють через мікрощілини всередину мобільного пристрою. Це призводить до короткого замикання;
 • Купуйте спеціальні засоби захисту, які будуть закривати всі можливі місця проникнення вологи;
 • Захищайте телефон від механічного впливу. У цьому допомагають звичайні бампери, захисні плівки, скла, а також звичайні гумові чохли для телефонів.

Ссылка на основную публикацию