Internal hdd що це, для чого потрібен, на які типи ділиться і як правильно вибрати жорсткий диск для свого комп’ютера виходячи з параметрів.

Internal hdd що це

Жорсткий диск – Hard Disk Drive, скорочено hdd, одна з найважливіших, найдорожчих і найскладніших складових сучасного комп’ютера. HDD призначений для довготривалого зберігання великих обсягів інформації, які використовує ПК, файлів операційної системи і програм. Саме з вінчестера, або як його називають комп’ютерники «гвинта» відбувається завантаження операційної системи. Якщо диск виходить з ладу, доводиться витрачати великі гроші на покупку нового вінчестера. Але найголовніше, буде втрачена вся інформація, якщо заздалегідь не зробили резервну копію.

Жорсткі диски бувають:
– зовнішні – External HDD;
– внутрішні – Internal HDD.

Особливості вибору internal hdd.

Усередині корпусу системного блоку знаходиться internal hdd що це таке і на що звернути увагу при покупці. Жорсткі диски призначені для зберігання інформації і завантаження операційної системи. До вінчестерам, що забезпечує надійну та оперативну роботу операційної системи, пред’являються підвищені вимоги. До internal hdd, головним завданням якого є зберігання та обробка інформації, вимоги зовсім інші.
Проблему вибору вирішує можливість в сучасних ПК встановлювати кілька вінчестерів, кожен з яких виконує свої завдання.

Внутрішні internal hdd випускаються для персонального комп’ютера і для ноутбука. Відрізняються вони розмірами:
– 3,55 дюйма для ПК;
– 2,5 дюйма – для ноутбука.

Параметри жорстких дисків.

Необхідність придбання нового пристрою виникає в двох випадках: не вистачає ємності робочого вінчестера для нормальної роботи комп’ютера або старий диск вийшов з ладу.
Вінчестер – один з самих ненадійних вузлів ПК, так як поєднує в собі складну механічну частину і електронні плати. До того ж механіка не виносить фізичного впливу: вібрації, трясіння, ударів. Як дізнатися, що вінчестер не в порядку? Якщо є проблеми з пристроєм, комп’ютер може перезавантажуватися в будь-який час, зависати при роботі, вимикатися.
Що краще робити: купити новий вінчестер або відремонтувати старий? Відповідь однозначна: легше і дешевше придбати новий internal hdd. Ці пристрої в рідкісних випадках піддається ремонту.

При виборі вінчестера необхідно враховувати три основних параметра:

1. Тип інтерфейсу. 
Ваш диск повинен бути повністю сумісний з материнською платою. Є різні варіанти інтерфейсів: SCSI, SATA, IDE і SAS. IDE підключення годиться тільки на старих компьютерах.В даний час найчастіше використовують різні версії SATA. Сучасні інтерфейси для підключення накопичувачів дозволяють працювати працювати з файлами значною швидше.

2. Швидкодія.
На швидкодію диска впливає швидкість обертання шпинделя. Існують стандартні швидкості обертання: від 5400 до 7200 оборотів в хвилину. Як правильно зробити вибір? Для зберігання даних вистачить 5400 об / хв, при необхідності встановлювати системи і програми необхідно вибрати гвинт, з параметрами -7200 об / хв. «Зелені» диски, які мають 5400 оборотів в хвилину, відрізняються низьким споживанням енергії і тихою роботою. Більша кількість оборотів забезпечує велику швидкість читання і запису.
Є моделі, які мають швидкість від 10000 до 15000 об / хв. Використовуються виключно для серверів і в професійних цілях.

Буфер проміжної пам’яті – кеш, також впливає на швидкодію internal hdd. Значення кеш бувають від 8 до 64 МБ. Чим більший розмір кеш – тим швидше гвинт:
– 8 Мб досить для 500 – 750 Гб;
– 16 Мб – для 1 Тб.

3. Ємність.
Ємність hdd вимірюється кількістю інформаційного обсягу, який поміщається на пристрої. Перші internal hdd мали обсяг всього 60 Мб. Найменша ємність вінчестерів сьогодні – 160 Гб. Сучасні пристрої найчастіше мають діапазони значень від 200 до 500 Гб. Величина деякі пристрої можуть доходити до 3 Тб.
При виборі орієнтуйтеся на свої потреби і фінансові можливості: чим вище ємність, тим більше інформації поміститься, але і ціна при цьому значно збільшується.

Останніх два параметра досить складно поєднати на одному пристрої. Тому, умовно диски діляться на:
– універсальні;
– ємні;
– швидкі.

При виборі internal hdd необхідно визначитися з функціональними завданнями. Якщо в комп’ютері один жорсткий диск, то краще вибирати універсальні моделі, які виготовляються з оптимальним співвідношенням швидкості і ємності. Швидкий вінчестер використовують в якості системного диска. Для зберігання великого обсягу інформації вибирають ємні диски. Якщо вибір зроблено правильно, вся система буде працювати збалансовано і без збоїв.

Переваги та недоліки різних типів internal hdd.

Універсальні мають достатню високу ступінь надійності, і не мають серйозних недоліків. Швидкі вінчестери, крім швидкодії, також відрізняються високою надійністю. До недоліків можна віднести швидке нагрівання і гучність.
Ємні internal hdd вважаються ненадійними Особливо моделі, ємність яких перевищує 1 Тб. Переваги таких вінчестерів – знижена гучність, низьке енергоспоживання і помірний нагрів.

Особливості вибору hdd для ноутбука.

Для ноутбуків не потрібні швидкі або ємні internal hdd. Найкраще вибрати універсальний жорсткий диск зі збалансованими характеристиками.

Основні відмінності internal hdd для ноутбука:
1. Пристрої мають менші розміри і більш компактні.
2. Вінчестери встановлюються зі швидкістю обертання шпинделя від 4200 до 5400 оборотів в хвилину, що забезпечує невисоке енергоспоживання.
3. Ємність hdd в ноутбуках не більше 200 Гб.

Як встановити внутрішній жорсткий диск в ноутбуці

Замінити вінчестер в ноутбуці можна самостійно. Зазвичай це не викликає ніяких труднощів. Головна умова – обережність. У всіх ноутбуках internal hdd розташований в металевій рамі всередині корпусу. Новий вінчестер вставляється в ту ж раму.
Обов’язкова умова при заміні – перевірити сумісність нового внутрішнього устрою з материнською платою ноутбука. Якщо у знову придбаного вінчестера невідповідний роз’єм, то його неможливо буде встановити. Тому, перед покупкою вивчіть інструкції, уточніть технічні параметри, визначте тип інтерфейсу. Найчастіше для підключення hdd використовуються інтерфейси SATA і IDE, що відрізняються шириною шлейфу і роз’єму.

В даний час internal hdd, які встановлюються в ноутбуки по продуктивності і швидкості практично не програють жорстких дисків в ПК. Тим більше, що швидкість доступу до інформації завжди можна підвищити, підключивши додатково зовнішній накопичувач.

Виробники. 

Сьогодні лідирують п’ять основних торгових марки:: Seagate, Western Digital, Toshiba, Hitachi, Samsung. Є, звичайно, і моделі інших торгових марок. Але, як правило, це ліцензовані «повтори» вже добре відомих моделей.
Визначити кращу марку зовсім не просто, як і сказати який вінчестер прослужить довше. В основному всі накопичувачі цілком надійні і мають практично однакові характеристики. А найнадійнішими фірмами все-таки вважаються Seagate і Western Digital.

Зробити правильний вибір допоможуть відгуки на різних форумах. Наберіть в пошуковику марку накопичувача і почитайте відгуки покупців. Не варто довіряти одному сайту або форуму. Користуйтеся кількома джерелами, щоб не викинути гроші на вітер і не втратити дорогоцінну інформацію. Вибирайте грамотно. Важливо запам’ятати: купувати жорсткі диски необхідно тільки у перевіреного продавця, а не на базарі.

Ссылка на основную публикацию