Intelligence Events – Інтелектуальні події в звітах Google Analytics

Звіт Intelligence Events (Інтелектуальні події) може надати радикальне, і при цьому позитивне, вплив на результати щоденного аналізу даних веб-трафіку. Це – ключовий звіт (я навмисне підкреслюю це), який у величезній мірі сприяє виявленню важливих змін в закономірностях трафіку. Він позбавляє від необхідності поглибленого аналізу звітів для відшукання важливих змін. Фактично, він автоматично виявляє важливі зміни. Я маю на увазі, що інтелектуальний механізм Google Analytics здатний виявляти і виділяти зміни в метриках, які часто виявляються непоміченими, похованими під безліччю інших метрик – саме цим обумовлено назву цього звіту.

Інтелектуальний механізм діє, виконуючи статистичний аналіз закономірностей раніше отриманих даних для передбачення майбутнього. За умови наявності достатніх рівнів відвідувань сайту щодня (понад 100 відвідувань в день) і достатнього обсягу раніше отриманих даних, з якими міг би працювати алгоритм (щонайменше, за місяць), Google Analytics з прийнятною точністю передбачить очікувані рівні трафіку для поточного дня, тижні і місяці. Порівняння передбачених значень з дійсно одержуваних рівнем трафіку дозволяє Google Analytics виділити значні зміни і (за вашим бажанням) відправляти оповіщення про них по електронній пошті.

Незалежно від рівнів трафіку, Google Analytics в будь-якому випадку буде генерувати інтелектуальні звіти. Однак, оскільки для правильної роботи всі статистичні методи вимагають достатніх розмірів вибірки (щонайменше, сотень точок даних), низькі обсяги трафіку можуть давати непередбачувані результати. Чим більше обсяги трафіку, тим вище точність статистично передбачених значень.

На рис. 5.3 наведено приклад звіту Intelligence Events Overview (Огляд інтелектуальних подій). Він являє собою підсумкову таблицю, яка показує, які автоматичні події були запущені для даного конкретного інтервалу часу. Таблиця містить наступні стовпчики.

  • Metric (Метрика) і Segment (Сегмент). Ці стовпці відображають значно змінилася метрику і сегмент звіту, з якого вона була отримана.
  • Period (Період). Це – часовий період, до якого відноситься оповіщення. Їм може бути день, тиждень або місяць.
  • Date (Дата) і Change (Зміна). Ці стовпці відображають діапазон дат оповіщення і величину зміни в процентах в порівнянні з попередніми тимчасовими періодами.
  • Importance (Важливість). Індикатор Importance (Важливість), який з’явиться в кожного рядка оповіщення являє оцінку того, до якої міри реальним є оповіщення, тобто не є результатом випадкових флуктуацій. Чим довше гістограма, тим реальніше результат. Гістограма забарвлюється в зелений колір для позитивних змін і в червоний – для негативних.

Щоб побачити звіт конкретний сповіщає звіт, потрібно клікнути на посиланні Details (Подробиці).

Мал. 5.3. Звіт Intelligence Events Overview

На рис. 5.3 автоматичне оповіщення, відображене в рядку 1, обумовлено тим, що в січні кількість відвідувачів бажаючих купити рідину для електронних сигарет з США виявилося на 20 більше очікуваного, виходячи з попередніх місяців активності. Рядок 3 показує значне зниження цільового значення на візит в порівнянні з щоденними трендами, а рядок 5 – що 9 січня коефіцієнти конверсії з Google виявилися значно вище очікуваних, виходячи з щоденних трендів.

Для наведеного прикладу даних сезонні зміни, безсумнівно, відіграють значну роль в генеруванні сповіщень. Однак, наприклад, знання того, що в конкретний день відвідувачі Google здійснюють конверсію в шість разів більше, ніж очікувалося, могло б стати цінною інформацією, на основі якої відділи маркетингу і продажів могли б вжити відповідних заходів. Без інтелектуальних сповіщень ця інформація легко може залишитися непоміченою поряд з іншими точками даних, прихованими значно більш високим загальним коефіцієнтом конверсії.

Що означає важливість оповіщення?

Показаний на рис. 5.3 стовпець Importance (Важливість) – результат складного обчислення, що визначає чи є оповіщення реальним, а не результатом випадкової флуктуації. Однак, відповідно до традиційного для Google підходом, складність цього обчислення (довірчі інтервали і спостерігається значимість) прихована від користувача і замінена простий гистограммой, що представляє шкалу значень від Про до 9. Чим довше відображається гістограма, тим «реальніше» результат. По суті, пріоритет для подальшого дослідження повинен віддаватися оповіщення з високим значенням важливості.

Ссылка на основную публикацию